Het veer St Annaland - Zierikzee is uit de vaart Haringvliet en Hollandsch Diep ook dik in orde. Lopen er routes op dan helaas… pech voor diegene die de route fietst. (Veerse meer)
Dit is een enorme verbetering tov een week of wat geleden… vooral op de Zeeuwse en Zuid-Hollandse eilanden.
edit: Nu nog een script voor als een seasonal pontje niet vaart bij een regenkans van meer dan 70% zoals bij Enspijk - Mariënwaerdt
Er is wel een fietsweer app voor je mobiel, http://www.fietstijden.nl/weer maar nog niet voor de fiets- en voetveren. Zal wel een kwestie van tijd zijn voor het in osmand ofzo wordt ingebouwd, kan je meteen je Garmin aan de wilgen hangen.
Tja . het is ook één afvaart per dag. Spreek wel zat mensen die de MS onrust opnemen in hun fietsroute. Vanuit Haamstede naar Zierikzee en dan terug met de Onrust.
… maar ik zet 'm ook op tourism=attraction. Je moet ook 1.5 uur van te voren on-line boeken.
Er staat ook ergens een vermakelijk verhaal dat de schipper de trossen losgooit terwijl pas een deel van de familie aan boord is.
Vooral die overtocht van 31-05 Wier & Wijn 18:30 21:30 spreekt me aan.
Frank… Het is nog een proposal. ( Proposed features/ferry) In ieder geval kun je zo meer onderscheid maken.
Nu wordt in ieder geval tourism=attraction gemeden in de routering.
'k Heb ook ontdekt dat als ik tourism=attraction gebruik en het betreft een letterlijke rondvaart dat dan het gebied rendert binnen het vaargebied.
(Toeristenrondje Molens kinderdijk) Dus het "rondje gesplitst.
Jan… Het seizoensveer is kennelijk uitgebreid. Naar Wemeldinge. Zal 'm opnemen in de driehoek Gorishoek/ Yerseke/ Wemeldinge. seasonal=summer
Ben daar binnenkort weer aan het rondvaren met m’n leerlingen. Zal eens kijken.
Goudappel is niet precies geweest met de juiste afvaartplaatsen. Zo vertrekt het veer van Gorishoek aan het eind van de strekdam. Maar een strekdam is hier officieel geen pad. Laat het maar even zo.
Privé ‘pontjes’, omdat een woning geen weg heeft naar het eilandje, mappen we die ook? Dit naar aanleiding van note 2928295. Ik heb 3 route=ferry toegevoegd (achavi), maar ik vroeg me af of dit wel zo wenselijk is. Ideeën?
Ferry is een vorm van openbaar vervoer en dat is m.i. hier niet aan de orde. Als je dit gaat mappen is de volgende vraag of we hier ook ferry verbindingen willen maken: https://www.openstreetmap.org/#map=17/52.22426/4.93501
Ik zou ze niet mappen.
Hm, het is maar wat je “openbaar” noemt. Ik ben vooral bezig met luchtvaartterreinen, die maken ook deel uit van het openbaar vervoer, maar er zijn er heel veel met “access=private”. Waarom zou dat voor een veerpont niet kunnen? En als we prive-luchtvaartterreinen mappen, dan zou ik niet weten waarom we prive-pontjes niet zouden mappen.
Net als wegen kan een ferry-route prima worden voorzien van access-tags om het niet-openbare karakter aan te geven. De veerboot naar Vlieland heeft bijvoorbeeld ook motor_vehicle=private.
Om de route in te tekenen moet het wel een aantoonbare vaste route zijn natuurlijk.
Tja, je zou kunnen beargumenteren dat dat zo is: iedere bezoeker dient deze veer te gebruiken.
Ja, dat zorgde bij mij voor de aarzeling. Als ik het goed begrijp, is het enige ‘vaste’ eraan dat de bewoners deze verbinding gebruiken om naar het vaste land te komen. Hun brievenbussen staan dus wel aan de dijk.
Ja, goed punt. Het verschil is wel dat hier overduidelijk geen route via land beschikbaar is…
Bedankt voor jullie input, dan laat ik de edit nu nog even zo.
Jeroen ik heb wat moeite met private voor het Vlieland veer, eerder permissive lijkt mij. Je mag als eilander een voertuig hebben en gebruiken net als defensie, dat zijn halve eilanders. Of wat te doen met besteldiensten ?
Ik heb geen idee wat de lokale regels daar precies zijn en ik weet dus niet of de tagging daar correct is. Ik noemde het slechts als voorbeeld dat dergelijke tagging mogelijk is. Afhankelijk van hoe de regels precies in elkaar zitten zul je denk ik moeten kiezen uit yes/permissive/private/permit/destination/discouraged/… (alle mogelijke waarden staan hier).
Is het oké (in het geval van de privé pontjes) om de ferry_terminal te voorzien van het adres? De ‘ferry_terminal’ betreft het ‘punt’ van toegang voor het desbetreffende adres. Op dit punt is tevens de brievenbus van het perceel aanwezig. In de navigatie van OSM wordt namelijk nog niet juist naar dit punt genavigeerd. Zie voorbeeld met toegevoegde adres tags: n9254190316
Ik ben ze in Nederland nog niet tegengekomen op de kaart maar is het een idee om amenity=letter_box met adresgegevens te mappen met post:* als tags i.p.v. addr:*?
Dit lijkt mij beter dan adresgegevens op de ferry_terminal te zetten.
Ten behoeve van routering is het goed om de privé wegen ten westen van de percelen op private te zetten (zoals reeds is gedaan).