7 km boven Bastogne ligt een nieuwe weg, met een nieuwe rotonde: N50 12.423 E5 55.220
Die staat nog niet op de OFM Eruopa W.
Wel staat er nog een oude rotonde op, die iets zuidelijker (50 meter) ligt, maar er is nu een geheel nieuwe.
Om zo ergens een rotonde te tekenen gaat altijd fout. Dat is echt iets voor de plaatselijke mapper. Of je moet een spoor hebben gemaakt?
Je kunt een opmerking plaatsen op de kaart. http://www.openstreetmap.org/#map=13/50.0280/5.7055&layers=N
In het Engels of Frans.
@Eggie,
Ja, ik heb een spoor. Daar staat ook het punt op van dat fietspad dat zomaar stopt. Ik kan dat spoor natuurlijk ook mailen?
Bij deze rotonde zie je het spoor gewoon het ‘weiland’ in gaan en na verloop van tijd weer terug naar de weg.
In werkelijkheid heb ik bij de nieuwe rotonde de eerste afslag genomen, maar het moest de tweede zijn.
En ja, de nieuwe weg is nu helemaal klaar.
Ik zou wel een bijdrage willen leveren, maar dat lijkt me nog even te moeilijk. ik wil mij nu beperken tot het aandragen van ‘knelpunten’ of opmerkelijke zaken die ik onderweg tegenkwam/tegenkom.
Nou je kunt je track uploaden via http://www.openstreetmap.org/traces
Het moet een gpx bestand zijn en niet gdb anders werkt het niet … en dan niet als privé, maar als publieke upload. Ik kan dan de track zien in potlatch2… één van de editors. Ik zie nu een spoor waar ik niet zoveel aan heb. Ik druk dan op de G-toets in potlatch2 en zie alle “ge-uploade” sporen als blauwe lijnen.
Maar dan nog is het lastig om alles correct te krijgen als je zelf niet te plaatse bent geweest. Hoe zit het met die oude wegen bv.?
Het credo van de mapper is om ook daadwerkelijk te gaan kijken. Ben toevallig wel in de buurt bezig geweest een tijdje geleden rond Houffalize. Dan maak ik m’n eigen tracks en neem ook foto’s indien nodig.
Probeer maar eens de gpx te “uploaden”. Dan kan elke mapper die de situatie een beetje kent aan de gang.
Eggie
Kijk er is al aan gewerkt door een plaatselijke mapper. Die heeft de construction eraf gehaald. 'k Heb mbv jouw spoor (track) de rotonde iets verplaatst naar boven.
Spoor tips.gpx
Je ziet… een spoor uploaden en er gebeurt iets mee. http://www.openstreetmap.org/way/238121825#map=17/50.20722/5.92095
Courtil heb ik van een paar huizen voorzien en een residential zodat je zo’n bruine vlek krijgt op de kaart. Daar in de Ardennen moet nog veel gebeuren. Zal Bovigny nog een stuke doen. Je ziet de Nederlandse kaart loopt in dit geval voorop.
groet,
Eggie
ps
Als je nu iets wil uitproberen in het parkje om de hoek kun je dit op het forum zetten met een permalink en dan krijg je wel aanwijzingen en hulp. Gewoon proberen.
De link laat een kaart zien met een rotonde en verschillende (soorten) wegen.
Toen ik eroverheen fietste waren die wegen gloednieuw, fraai geasfalteerd en beslist gelijkwaardig.
BV de tweede afslag , als je van het zuiden komt op de N892, is op de kaart een geblokte weg. Die is nu gelijkwaardig aan de (doorgaande) N892 en die is ook pas opnieuw geasfalteerd.
De tweede afslag is een geheel complete weg, die volgens mij doorgaat naar de N878. (ik heb het zelf niet gereden, wel een paar 100 meter, ben toen gekeerd, maar er reden wel allemaal auto’s die kant op)
In het vervolg maak ik ook foto’s van dit soort situaties, neem ik mij voor.
Het is nu een secondary road geworden ipv unclassified. Dus gelijk waardig aan die andere weg die door Courtil loopt. Het zal ook wel de bedoeling zijn om de dorpskern te ontzien. https://www.openstreetmap.org/edit?editor=potlatch2#map=17/50.21279/5.92832
Renderen duurt een hele tijd. Geduld dus even. De weg is nu ook “oranje” alleen je ziet het nog niet. .Dat geblokte was nog “onder constructie”. De plaatselijke mapper had er construction afgehaald. Nu dus een hogere classering.