Mooiā¦ we gaan het zienā¦ Ik ben dus nu echt niet aan het taggen voor de Renderer. Het is dat Cartinus die veerboot naar St Annaland niet zag zitten.
Overigens heeft hij wel gelijk, maar als een nettere oplossing mogelijk is kunnen die routes blijven bestaan.
Over het Veerse meer zijn het bovendien ook nog knooppuntroutes in samenhang met de " seasonal pontjes."
Als er een oplossing komt voor de Waterbus dat zou fantastisch zijn. 'k Zie ook geen verschil in BC tov MS.
De enigste manier om die waterbussen te vermijden is de optie āveerboten vermijdenā (maar deze optie ontbreekt ook op de Dakota zie ik nu)
Snellere route ipv kortste wil ook wel helpen, maar bv deze zal die altijd wel kiezen: https://www.openstreetmap.org/way/143760471#map=16/51.8165/4.6634
Kloptā¦ maar is ook een prima verbinding en de officiĆ«le ANWB bewijzering gaat ook via het pontje. En inderdaad kortste weg pakt vanuit Dordt de Noord naar Rotterdam en snelste weg gaat via het land.
Maar het liefst (snelste weg) pakt de routering nog een stukje waterbus. bv Dordt - Alblasserdam via IJsselmonde en het pontje H I Ambacht naar Alblasserdam ipv de brug.
ā¦ Nog een update vragen voor de dakota Ligfietser?
Jaā¦auto/snelste weg op de Noord scheelt het iets. Dordt - Alblasserdam. Hij pakt dan de brug ipv de pont naast de brug. Op andere plaatsen de ene keer wel de andere keer nietā¦
Het veer St Annaland - Zierikzee is uit de vaart Haringvliet en Hollandsch Diep ook dik in orde. Lopen er routes op dan helaasā¦ pech voor diegene die de route fietst. (Veerse meer)
Dit is een enorme verbetering tov een week of wat geledenā¦ vooral op de Zeeuwse en Zuid-Hollandse eilanden.
edit: Nu nog een script voor als een seasonal pontje niet vaart bij een regenkans van meer dan 70% zoals bij Enspijk - Mariƫnwaerdt
Er is wel een fietsweer app voor je mobiel, http://www.fietstijden.nl/weer maar nog niet voor de fiets- en voetveren. Zal wel een kwestie van tijd zijn voor het in osmand ofzo wordt ingebouwd, kan je meteen je Garmin aan de wilgen hangen.
Frankā¦ Het is nog een proposal. ( Proposed features/ferry) In ieder geval kun je zo meer onderscheid maken.
Nu wordt in ieder geval tourism=attraction gemeden in de routering.
'k Heb ook ontdekt dat als ik tourism=attraction gebruik en het betreft een letterlijke rondvaart dat dan het gebied rendert binnen het vaargebied.
(Toeristenrondje Molens kinderdijk) Dus het "rondje gesplitst.
Janā¦ Het seizoensveer is kennelijk uitgebreid. Naar Wemeldinge. Zal 'm opnemen in de driehoek Gorishoek/ Yerseke/ Wemeldinge. seasonal=summer
Ben daar binnenkort weer aan het rondvaren met mān leerlingen. Zal eens kijken.
Goudappel is niet precies geweest met de juiste afvaartplaatsen. Zo vertrekt het veer van Gorishoek aan het eind van de strekdam. Maar een strekdam is hier officieel geen pad. Laat het maar even zo.
Ferry is een vorm van openbaar vervoer en dat is m.i. hier niet aan de orde. Als je dit gaat mappen is de volgende vraag of we hier ook ferry verbindingen willen maken: https://www.openstreetmap.org/#map=17/52.22426/4.93501
Ik zou ze niet mappen.
Hm, het is maar wat je āopenbaarā noemt. Ik ben vooral bezig met luchtvaartterreinen, die maken ook deel uit van het openbaar vervoer, maar er zijn er heel veel met āaccess=privateā. Waarom zou dat voor een veerpont niet kunnen? En als we prive-luchtvaartterreinen mappen, dan zou ik niet weten waarom we prive-pontjes niet zouden mappen.
Net als wegen kan een ferry-route prima worden voorzien van access-tags om het niet-openbare karakter aan te geven. De veerboot naar Vlieland heeft bijvoorbeeld ook motor_vehicle=private.
Om de route in te tekenen moet het wel een aantoonbare vaste route zijn natuurlijk.
Tja, je zou kunnen beargumenteren dat dat zo is: iedere bezoeker dient deze veer te gebruiken.
Ja, dat zorgde bij mij voor de aarzeling. Als ik het goed begrijp, is het enige āvasteā eraan dat de bewoners deze verbinding gebruiken om naar het vaste land te komen. Hun brievenbussen staan dus wel aan de dijk.
Ja, goed punt. Het verschil is wel dat hier overduidelijk geen route via land beschikbaar isā¦
Bedankt voor jullie input, dan laat ik de edit nu nog even zo.