Hoi Eggie,
Perkpolder-Hansweer vormt onderdeel van een fietsknooppuntroute, die heeft voorrang boven route=ferry. Die moet ik dus sowieso als fietser laten routeren.
Als die veerverbinding niet frequent is hadden ze daar maar geen fietsroute van moeten maken.
Is Sint-Annaland-Zierikzee die rondvaart/partyboot? Dan lijkt me tourism=attraction wel van toepassing, die zal dan niet meer routerend worden.
Maarre…als je je echt erger, ruil dan je Etrex in of ga klagen bij Garmin, want het is m.i. een manco in het apparaat
Klopt, ik ontdek dat er nog een foutje zit in mijn scripts. Ik heb er alleen access=no bij gezet, maar er staat natuurlijk nog bicycle=yes op, die moet ik ook nog op “no” zetten.
Waarom die nu toch soms omfietst, is omdat ik ook de route parameters naar beneden heb bijgesteld, dan wordt de weerstand wat groter. Dat blijkt dus aardig te werken.
Kan ik ook specifiek voor de waterbus eens gaan doen.
Zal vannacht eens een nieuwe update draaien, kunnen we gelijk zien of tourism=attraction ook goed werkt.
Mooi… we gaan het zien… Ik ben dus nu echt niet aan het taggen voor de Renderer. Het is dat Cartinus die veerboot naar St Annaland niet zag zitten.
Overigens heeft hij wel gelijk, maar als een nettere oplossing mogelijk is kunnen die routes blijven bestaan.
Over het Veerse meer zijn het bovendien ook nog knooppuntroutes in samenhang met de " seasonal pontjes."
Als er een oplossing komt voor de Waterbus dat zou fantastisch zijn. 'k Zie ook geen verschil in BC tov MS.
De enigste manier om die waterbussen te vermijden is de optie “veerboten vermijden” (maar deze optie ontbreekt ook op de Dakota zie ik nu)
Snellere route ipv kortste wil ook wel helpen, maar bv deze zal die altijd wel kiezen: https://www.openstreetmap.org/way/143760471#map=16/51.8165/4.6634
Klopt… maar is ook een prima verbinding en de officiële ANWB bewijzering gaat ook via het pontje. En inderdaad kortste weg pakt vanuit Dordt de Noord naar Rotterdam en snelste weg gaat via het land.
Maar het liefst (snelste weg) pakt de routering nog een stukje waterbus. bv Dordt - Alblasserdam via IJsselmonde en het pontje H I Ambacht naar Alblasserdam ipv de brug.
… Nog een update vragen voor de dakota Ligfietser?
Ja…auto/snelste weg op de Noord scheelt het iets. Dordt - Alblasserdam. Hij pakt dan de brug ipv de pont naast de brug. Op andere plaatsen de ene keer wel de andere keer niet…
Het veer St Annaland - Zierikzee is uit de vaart Haringvliet en Hollandsch Diep ook dik in orde. Lopen er routes op dan helaas… pech voor diegene die de route fietst. (Veerse meer)
Dit is een enorme verbetering tov een week of wat geleden… vooral op de Zeeuwse en Zuid-Hollandse eilanden.
edit: Nu nog een script voor als een seasonal pontje niet vaart bij een regenkans van meer dan 70% zoals bij Enspijk - Mariënwaerdt
Er is wel een fietsweer app voor je mobiel, http://www.fietstijden.nl/weer maar nog niet voor de fiets- en voetveren. Zal wel een kwestie van tijd zijn voor het in osmand ofzo wordt ingebouwd, kan je meteen je Garmin aan de wilgen hangen.
Tja . het is ook één afvaart per dag. Spreek wel zat mensen die de MS onrust opnemen in hun fietsroute. Vanuit Haamstede naar Zierikzee en dan terug met de Onrust.
… maar ik zet 'm ook op tourism=attraction. Je moet ook 1.5 uur van te voren on-line boeken.
Er staat ook ergens een vermakelijk verhaal dat de schipper de trossen losgooit terwijl pas een deel van de familie aan boord is.
Vooral die overtocht van 31-05 Wier & Wijn 18:30 21:30 spreekt me aan.
Frank… Het is nog een proposal. ( Proposed features/ferry) In ieder geval kun je zo meer onderscheid maken.
Nu wordt in ieder geval tourism=attraction gemeden in de routering.
'k Heb ook ontdekt dat als ik tourism=attraction gebruik en het betreft een letterlijke rondvaart dat dan het gebied rendert binnen het vaargebied.
(Toeristenrondje Molens kinderdijk) Dus het "rondje gesplitst.
Jan… Het seizoensveer is kennelijk uitgebreid. Naar Wemeldinge. Zal 'm opnemen in de driehoek Gorishoek/ Yerseke/ Wemeldinge. seasonal=summer
Ben daar binnenkort weer aan het rondvaren met m’n leerlingen. Zal eens kijken.
Goudappel is niet precies geweest met de juiste afvaartplaatsen. Zo vertrekt het veer van Gorishoek aan het eind van de strekdam. Maar een strekdam is hier officieel geen pad. Laat het maar even zo.
Privé ‘pontjes’, omdat een woning geen weg heeft naar het eilandje, mappen we die ook? Dit naar aanleiding van note 2928295. Ik heb 3 route=ferry toegevoegd (achavi), maar ik vroeg me af of dit wel zo wenselijk is. Ideeën?
Ferry is een vorm van openbaar vervoer en dat is m.i. hier niet aan de orde. Als je dit gaat mappen is de volgende vraag of we hier ook ferry verbindingen willen maken: https://www.openstreetmap.org/#map=17/52.22426/4.93501
Ik zou ze niet mappen.
Hm, het is maar wat je “openbaar” noemt. Ik ben vooral bezig met luchtvaartterreinen, die maken ook deel uit van het openbaar vervoer, maar er zijn er heel veel met “access=private”. Waarom zou dat voor een veerpont niet kunnen? En als we prive-luchtvaartterreinen mappen, dan zou ik niet weten waarom we prive-pontjes niet zouden mappen.