@dammat jak możesz mówić, że teraz wszystko działa poprawnie skoro końcówka prowadzona jest chodnikiem!!! Potem będzie głośno w prasie o delikwencie, który jechał chodnikiem bo mu nawigacja kazała.
Przecież to idiotyczne jeśli nawigacja samochodowa prowadzi chodnikiem/ścieżką itp. Algorytm trasy powinien podprowadzić samochód najbliżej celu ale typową, regularną drogą i zatrzymać nawigowanie.
Poza tym zaznaczenie opcji “Małe drogi lokalne” doprowadzi na trasach dłuższych niż na terenie jednego miasta, do korzystania z dróg przez osiedla i dzielnice. I to nie ma nic wspólnego z dotarciem do celu w sposób najszybszy.
Zgadzam się, ja zakończyłbym trasę na drodze dozwolonej dla samochodów, jest to bardziej logiczne. Gdyby to ode mnie zależało w trybie “samochód osobowy” wyłączyłbym drogi footway i path. Nie jest to jednak aż tak uciążliwe, może twórcy założyli że ktoś wyjdzie z samochodu chwyci nawigację i pójdzie dalej pieszo, nie wiem… Nasze uwagi poszły do twórców NF i co z tym zrobią to już zależy od nich. Dane OSM są otwarte i być może powstanie konkurencja jeśli istniejący produkt nie będzie spełniał oczekiwań użytkowników. Osobiście byłbym w stanie zapłacić MapFactorowi za ich produkt bo uważam, że to co zrobili do tej pory już teraz jest świetne.
Aby pociągnąć wątek błędów w wyznaczaniu trasy ustawcie w NF adres Chorzów, ul. Wolności 29a. Ta ulica to w zasadzie deptak z wariacją tagu “access”. Generalnie jest tu zakaz wjazdu. NF wjeżdża w tą ulicę jak nóż w masło…
Gdzie/ w jakiej zakładce mogę zmienić priorytety?
PS. Zdjęcie z postu 70 wprowadza nieco w błąd ponieważ pokazuje inny początek trasy. Jeśli przesuniemy go na ul. Błogosławionej Karoliny wynik nawigowania jest identyczny jak w poście 67.
No to chyba mamy przełom…
Przyszedł kolejny mail z mapfactor:
Hello,
yes, it seems that you are right with the footway, we need to investigate this
kind or problem in OSM some more, thank you for your feedback. I will let you
know, when there will be solution on this.
Regards
W Google Play pojawiła się nowa wersja Navigatora. Z tego co zauważyłem i co mnie cieszy można teraz skonfigurować ostrzeganie o przekroczonej prędkości definiując wartość przekroczenia w km/h (wcześniej było tylko procentowo). Dostępne wartości to 5, 10 i 20 km/h.
Wydaje mi się, że marimil kiedyś przygotował grafikę jak powinno się łączyć drogi. Niestety nie mogę tego odnaleźć. Ogólnie chodziło o to, że jeśli jest możliwość skrętu w lewo i prawo to końcowy odcinek powinien być prostopadły do drogi bo zazwyczaj tak jest w rzeczywistości.
Tu raczej chodzi o przypadki, gdzie mamy łuk drogi głównej np. dochodzącej do skrzyżowania - ze szczytu którego wychodzi nowa droga / łącznik wyglądająca jak naturalna kontynuacja drogi głównej. W rzeczywistości komenda “jedź prosto” dotyczy relanie skrętu w prawo/lewo. NF ma kłopot z takimi przypadkami i zarówno dla skrętu w prawo/lewo jak i jazdy na wprost wyrzuca komunikat “jedź prosto”. Oto wizualizacja: https://onedrive.live.com/?cid=99998D3463B1F5F6&id=99998D3463B1F5F6!1051&v=3
@dotevo
Też szukałem - to było w komentarzach na osm.org.pl. Niestety z jakiegoś powodu komentarze się nie wyświetlają.
Z tego co pamiętam moja uwaga dotyczyła dwukierunkowej drogi odchodzącej (sam się kiedyś nadziałem na “jedź prosto”). Wtedy warto zrobić kąt prosty do drogi głównej.
Jednak koledzy w obu przypadkach pokazali drogę jednokierunkową i to faktycznie może być problem. Aczkolwiek wczoraj jadąc słyszałem komunikaty “trzymaj się lewej”. Musiałbym tylko sprawdzić jak wyglądają owe skrzyżowania.