Mapfactor Navigator Free - darmowa nawigacja offline

Przyszła odpowiedź:
Hello,
if it is now fixed on OSM web, then it should be in next update of this map in Navigator.

Regards
Jan Samek
Mapfactor

Może spałem na lekcjach ang ale wg mnie “mapfactorowcy” przerzucają odpowiedzialność na OSM - chyba, że nie to kwestia złego tłumaczenia z mojej strony…

Poprawili mapę (w jednym miejscu?) zamiast poprawić program. Czyli mapfactor nadal pozostaje aplikacją do użytku tylko wtedy, kiedy naprawdę wie się, dokąd jedzie… No chyba, że to błąd w tłumaczeniu z czeskiego na angielski…

Widzę, że masz podobne spostrzeżenia do Navigatora: http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=13968&p=12
począwszy od postu 289

Czyli to nie tylko moje wrodzone “czepialstwo”

No cóż, w obecnym modelu biznesowym niezbyt im się opłaca poprawiać działanie nawigacji w oparciu o mapy OSM. Jeśli wszystko będzie działać pięknie to nikt nie kupi ich map komercyjnych.
Jednak mimo wszystko powinniśmy ich atakować w takich sprawach.

Niestety Navigator Free zaczął również wyznaczać drogę przez “highway=path”, które z definicji nie dopuszcza ruchu samochodowego. Piszę zaczął, bo jestem prawie pewien, że gdy zacząłem go używać (okolice stycznia), nie było tego problemu. Też macie takie spostrzeżenie?

Niestety potwierdzam Twoje spostrzeżenia - dlatego staram się równolegle testować OSMand, który jak do tej pory sprawdza mi się bardziej. Chociaż ostatnio też miałem wrażenie, że OSMand ma jakiś dziwaczny algorytm wyznaczania trasy (dla dłuższych tras? do tego wtedy, gdy pojedziemy inaczej niż chciał?).

No to trzeba “atakować” mapfactorovców z kilku stron. Może, dojdą jednak do przekonania, że Navigator Free popełnia coraz więcej czeskich błędów :smiley:
Jak to czyta p. Marek to nich użyje swoich dobrych kontaktów z Martinem

Skleciłem kilka zdań z opisem błedu, jeśli możecie klikajcie Votes i Follows

http://forum.mapfactor.com/discussion/5752/navigator-free-suggest-route-through-highwaypath#Item_1

Wątek na forum.mapfactor.com się rozwija ale tęgie głowy skłaniają się w stronę błędów w OSM.

Hmmm, miałem zamiar się włączyć w wątek na mapfactor, ale u mnie w miejscowości zaczęło jakby działać poprawnie. Konkretnie gdy ustawiam koniec trasy po adresie, to przyciąga go do drogi dla samochodów (a nie do footway, która jest bliżej) i nie ma efektu prowadzenia po chodniku. Jeśli macie konkretne przypadki, dla których jest inaczej to najprościej będzie napisać na mapfactor, że wybierając punkt docelowy po adresie (co notabene jest jeszcze mocno niedopracowane - gdy droga jest pocięta na kawałki) mam gdzieś, czy bliżej punktu docelowego jest chodnik, czy ulica. Jadąc samochodem chcę jechać ulicą, nie chodnikiem. Jeśli nie da się dojechać ulicą wystarczająco blisko, to powinno być ostrzeżenie, że punkt docelowy jest w obszarze bez dojazdu itd.

Ale dla moich “wrednych przypadków” navigator free zaczął zachowywać się poprawnie… (a na pewno jest lepiej, niż było).

@ Dawid sprawdziłem Twoje przypadki i u mnie działają one prawidłowo. Tak jak napisali koledzy z zagranicy, ustawiłeś punkt docelowy na drodze dla pieszych i wtedy aplikacja uznała, że akceptujesz przejazdy tego typu drogą. Wystarczy, że wybierzesz punkt docelowy przez wyszukiwarkę adresów lub starannie na “białej” drodze i nie będzie tego problemu.

Nadal jednak pozostaje nierozwiązany problem z traktowaniem tagu track na równi z path i footway… Zobaczymy co powiedzą.

dammat sęk w tym, że ja nie wybieram sztucznie pkt docelowego klikając rysikiem po ekranie navi (na kompie pod WIN7 mam identyczna sytuacje). Wyszukuję pkt poprzez bazę adresową. Jak przyjrzycie się moim przykładom wklejonym na
http://forum.mapfactor.com/discussion/5752/navigator-free-suggest-route-through-highwaypath#Item_1

dostrzeżecie, że pkt docelowe mają wybrane pełne, konkretne adresy jak np. ostatni Krośnieńska 7, Rzeszów - i tu nikt nie może mi zarzucić pokrywania się adresu z chodnikiem… NF powinien mnie doprowadzić na ul. Krośnieńska i na tej ulicy zakończyć pracę.
Może teraz przesadzę zadając te pytania ale czy NF wytyczy trasę po murze jeśli adres będzie na nim umieszczony albo nawigując pieszo skieruje mnie na autostradę? Po co zatem definiować drogi dla każdego typu nawigacji - poruszajmy się po dowolnych obiektach bo jak pisze w/w forum użytkownik Przemek Supak “You decide and You get it” - absurd.
I kolejny smaczek - osoby, które importują do bazy pkt adresowe z wiadomych źródeł przyczyniają się do znaczącej poprawy jakości bazy OSM. Powiedzmy im, nie róbcie tego automatycznie i nie dodawajcie samodzielnych punktów. Musicie najpierw obrysować obiekt (budynek) i do obiektu przypisać adres. Wtedy bowiem będzie większa szansa, że nie pokryje się on z chodnikim/ścieżką/drogą gruntową itp.
Korzystam z samochodu - MAM JECHAĆ PO DRODZE DO TEGO CELU PRZEZNACZONEJ!!! No chyba, że jestem aż tak tępy że czegoś nie rozumie…
PS. Reinstalowałem wczoraj NF ze świeżo ściągniętej instalki - poprawy brak.

Czy korzystasz z Navigatora Free pracującego pod kontrolą androida czy windowsa?
Tomas na forum pisał, że moje przypadki na jego urządzeniu się nie pojawiają - podesłał mi link do aktualizację NF ale dla androida. Ja tymczasem mam windows ce 6.0 w navi oraz win7 w kompie.

Mam Androida to co u Ciebie, u mnie się nie zdarza.

Sprawdziłem na Windows i działa dobrze ale dopiero po zaznaczeniu opcji “Małe drogi lokalne” (Small Local Road)

I pewnie tutaj jest pies pogrzebany, bo ja również nie miałem waszego problemu :wink: Ja mam włączone te drogi z bardzo niskim priorytetem: 20/20/15.

@dammat jak możesz mówić, że teraz wszystko działa poprawnie skoro końcówka prowadzona jest chodnikiem!!! Potem będzie głośno w prasie o delikwencie, który jechał chodnikiem bo mu nawigacja kazała.
Przecież to idiotyczne jeśli nawigacja samochodowa prowadzi chodnikiem/ścieżką itp. Algorytm trasy powinien podprowadzić samochód najbliżej celu ale typową, regularną drogą i zatrzymać nawigowanie.
Poza tym zaznaczenie opcji “Małe drogi lokalne” doprowadzi na trasach dłuższych niż na terenie jednego miasta, do korzystania z dróg przez osiedla i dzielnice. I to nie ma nic wspólnego z dotarciem do celu w sposób najszybszy.

Zgadzam się, ja zakończyłbym trasę na drodze dozwolonej dla samochodów, jest to bardziej logiczne. Gdyby to ode mnie zależało w trybie “samochód osobowy” wyłączyłbym drogi footway i path. Nie jest to jednak aż tak uciążliwe, może twórcy założyli że ktoś wyjdzie z samochodu chwyci nawigację i pójdzie dalej pieszo, nie wiem… Nasze uwagi poszły do twórców NF i co z tym zrobią to już zależy od nich. Dane OSM są otwarte i być może powstanie konkurencja jeśli istniejący produkt nie będzie spełniał oczekiwań użytkowników. Osobiście byłbym w stanie zapłacić MapFactorowi za ich produkt bo uważam, że to co zrobili do tej pory już teraz jest świetne.

Owszem powstanie. Przyjedź do Łodzi 24 V.

Niestety nie mogę, wypadło mi tego dnia szkolenie :frowning: Ale informacja świetna czekam z niecierpliwością!