OSMapa Polski, czyli mapa OSM na Garmina

Dzięki użytkownikom Raczek i Domiss, którzy zwrócili moją uwagę na kwestie tagowania mielizn i przeszkód - następne wersje nakładki ze szlakami będą wyświetlały pomoce nawigacyjne dla żeglarzy i motorowodniaków - na pierwszy ogień boje wyznaczające tory wodne oraz tzw. kardynałki (oznaczenia miejsc niebezpiecznych dla żeglugi).

:slight_smile: Dzięki. Strażacy posiadają garminy i dla nich też by się przydała taka wiedza :slight_smile:

Ja tylko umiem czytać i pisać i do tego wujek G. to “mój” wujek ;). Ale jeśli się to uda, to z całą pewnościa warto zwrócić na tę mapę uwagę społeczności openseamap.org - oni tam polecają oruxmaps i ściąganie kafli… niech wiedzą, że da się inaczej ;).

Znalazłem taki mały błąd. Niezależnie od wersji mapy, niektóre nazwy czeskich miejscowości wyświetlają się niepoprawnie np: Opava jako Tropawa, Krnov jako Karniów.

Hej!

Opava ma tag name:pl=Tropawa - stąd taka wyświetlana nazwa (name:pl ma pierwszeństwo w osmapie). Wg. wiki Tropawa jest staropolską nazwą miasta, więc może autor pojechał trochę po bandzie :).

Z pozostałymi miastami pewnie tak samo. Tag dla Opawy już poprawiłem.

Wypuściłem mapy dla urządzeń Garmin Fenix (zegarki z nawigacją i całymi 20 MB pamięci). Jest to jednolity wsad obejmujący, tak jak zwykła OSMapa, Polskę i przygranicze (8-9 MB).

Zawartość:

  • szlaki piesze i rowerowe

  • POI:

  • szczyty gorskie
  • miasta i wsie
  • restauracje, bary, puby, kawiarnie
  • sklepy spożywcze
  • szpitale i apteki
  • atrakcje turystyczne
  • przystanki kolejowe i autobusowe
  • hotele, hostele, zadaszenia, kwatery, campingi itp
  • bankomaty

Typy danych przystosowane są specjalnie pod Fenixy oraz różne błędy ich oprogramowania sprawiające, że POI z wielu innych map nie wyświetlają się w wyszukiwarce oraz odpowiednich kategoriach.

Mapa do ściągnięcia jak zawsze z:

http://garmin.osmapa.pl/?q=mapy

zapraszam do testów :slight_smile:

Wczoraj trochę pojeździłem szybciej w lesie na MTB z zamontowanym Garmin Edge 705 z wgraną OSMapą. Mam takie spostrzeżenia:

  • szlaki żółte są bardzo słabo widoczne, a już praktycznie w ogóle ich nie widać na tle lasu (może wyjściem byłoby rysowanie ich w bardziej intensywnym, np pomaranczowym kolorze?)
  • słaba widoczność track na tle lasu. Tutaj pewnie będą głosy w drugą stronę, jednak nawet na dużym przybliżeniu track są na tyle cienkie, że na tle lasu ciężko je czasami dojrzeć. Jeśli to możliwe to byłbym za pogrubieniem ich, ale tylko w dużych przybliżeniach.

dobra, przyjrzę się temu :). Z kolorem szlaków problemu nie powinno być.

Mam prośbę… nie dało by się aktualizacji wieczorkiem wyczarować?

Hej!

Niestety przez weekend nie miałem dostępu do kompa - dzisiaj wrzuciłem najnowszą (dane mapy są z 06.06) :slight_smile:

Najnowsze zmiany to:

  • Korekty wyświetlania mapy pod kątem urządzeń Nuvi (mniej napisów zaśmiecających ekran). Naprawiono routing po drogach szybkiego ruchu.
  • W mapie Szlaki, szlak żółty wyświetla się ciemnejszym kolorem.

Dzięki, weekend też ma swoje prawa.

Tak z przemyśleń z czasu ostatniej wycieczki → Czy nie lepiej ponownie rozdzielić szlaki i poziomice/warstwice na osobne mapy?

Zalety:
Mniej danych do przesyłania - dane o ukształtowaniu terenu są raczej stałe,
Można wyłączyć poziomice, pozostawiając szlaki (i vice versa).

Toż to prawdziwy skandal - mapa nie wyświetla: amenity=ice_cream :smiley:
Tag: historic=memorial - wyświetla jako atrakcje turystyczną.
Tag: landuse=farm renderuje jako pola, ale już landuse=farmland, farmyard nie są wyświetlane.

Też tak się zastanawiam czy nie można byłoby zmienić odcienia koloru zielonego dla oznaczania szlaków na bardziej “jaskrawy” bo obecnie zlewa się on bardziej w czerń.

no rzeczywiście skandal z tym ice_cream, naprawię jak najszybciej :smiley: To landuse też.

Problem z Garminem jest taki, że to firma amerykańska - o ile jest milion typów danych na renderowanie knajp i jedzenia, o tyle z POI związanych z historią jest chyba tylko jeden - więc historic=memorial może być albo atrakcją turystyczną albo renderować się jako muzeum :stuck_out_tongue: Mogę zrobić własny typ danych, ale nie będzie się chyba pojawiał w wyszukiwarce POI.

Zobaczę co z tym kolorem szlaków. Jeden user mi zgłaszał, że mu się zlewa kolor lasów i kolor wody - Wy też tak macie na swoich urządzeniach?

@radmar - zastanowię się nad tymi poziomicami :slight_smile:

rogal: Na wstępie jeszcze raz dzięki za Twoją pracę, bo dzięki temu mapowanie nabrało dla mnie jeszcze większy sens. :slight_smile:

U mnie (na etrex 20) kolor wody i lasu to inne składowe RGB, więc ciężko aby się zlewały. :slight_smile:
Ale na wyświetlaczach mono bardzo realne, że tak jest. Wyświetlacz mono ma np. etrex 10, ale tam chyba nie można wgrać map więc problem rozwiązuje się sam. :slight_smile:

Też mam takie wrażenie.

w sumie każdy obiekt historyczny jest atrakcją turystyczną :slight_smile:

zastanów, zastanów…

Jak dla mnie w ogóle: landuse=farm, farmland, farmyard nic nie wnosi do “tematu” i lepiej pominąć te tagi. Tym bardziej, że mapa waży coraz więcej i przewijanie jej staje się irytujące :confused:

dobra, popracuję trochę nad odchudzeniem mapy i kolorkami + to, co zgłosiliście wcześniej. Na dniach coś nowego wystawię :slight_smile:

A co z tą informacją przy obiektach (MapSource)- “Ziemia”, “Morze”? :slight_smile:

to jest jakiś kosmos, którego przyczyny nie znam :). Najpewniej wynika z tego, że format Garmina nie jest do końca rozpracowany. Napiszę to twórców konwertera, może oni coś wymyślą.

Jeszcze kilka rzeczy, które wpadły mi w “oko”.

  1. Mógłbyś ustawić, aby drogi serwisowe były wyświetlane przy większych oddaleniach - bo obecnie jest to 300 m.
  2. Aby w renderowaniu szlaków “bez koloru” - tak jest w przypadku Czech) priorytetem była specyfika relacji: ncn\rcn (kolor niebieski) nad lcn (kolor czerwony). Bo obecnie jest na odwrót:
    http://zapodaj.net/1f22a9edac391.bmp.html

Obecnie w lasach spotkasz drogi “leśne” dużo lepsze niż niejedna droga osiedlowa (w osiedlach domków jednorodzinnych) oznaczane jako highway=residential.
Wiele dróg leśnych (szczególnie przeciwpożarowych) posiada bardzo dobre parametry - utwardzoną nawierzchnię i są równe jak stół, co nie przeszkadza aby na końcu takiej drogi stał szlaban uniemożliwiający wjazd. Życie jest bardziej skomplikowane niż tagi OSM.