Mapfactor Navigator Free - darmowa nawigacja offline

Dziękuję za wsparcie.
Problem, który poruszyłem jest w mojej ocenie konieczny do rozwiązania. W znacznym stopniu poprawiłaby się wygoda w obsłudze programu.
PS. Wystarczy aby była możliwość wyszukiwania miejscowości pod kodach pocztowych lub kody funkcjonowałyby jako wsparcie do nazw. I jak pisałem (post 40) wcześnie należałoby skasować zbędne opcje będące wynikiem wyszukiwania tj. Rzeszów to Rzeszów a nie województwo czy powiat… itp.

Już zdążyli przeprosić :wink:
Na realizację trzeba poczekać ze 2 miesiące. Sprawa jest prosta ale muszą wygrzebać zasoby osobowe.

Super, bardzo dziękuję.
Czekam zatem cierpliwie…

Ojtam, zaraz od razu zarabiać. Po prostu sugerują, że mapy TomTom gwarantują pewną jakość, a w OSM wiemy jak jest :wink:

Witam,
Czy ktoś wie dlaczego navigator free wytycza trasę samochodem ścieżką dla pieszych (footway)? Przykład: dojazd do Sędziszów Małopolski, Osiedle Młodych 7.
Jak to wyeliminować?

W ustawieniach zmienić rodzaj pojazdu z pieszego na samochód.

Tak też mam ustawione:
Nazwa pojazdu=CAR
Właściwości pojazdu/typ pojazdu=tryb pojazdu osobowego
Kategoria dróg: nie zaznaczone jedynie Małe drogi lokalne i Pozostałe drogi

PS. Poza tym część trasy wyznacza droga=residental a sam dojazd via footway. Zanim zostały narysowane w Sędziszowie chodniki ten problem nie istniał.

Ups,
to koledzy w Pradze coś schrzanili w takim razie.
Może warto dla testu do footway dołożyć informację typu motor_vehicle=no oraż car=no i zobaczyć jak za miesiąc to zadziała, bo zdaje się zę średnio raz na miesiąć konwertują bazę osm do swojego formatu…

Tyle tylko, że to pachnie mapowaniem pod program…
W moim rozumieniu footway=ścieżka TYLKO dla pieszych=samochody nie mają wstępu.
Napiszę do Martina, zobaczymy jaka będzie odpowiedź.

Jasne, napisz. Przecież to ewidentny byk programu.

Zapytam z ciekawości: czy ktoś próbował porównać Navigatora i OSMAnd? Który program lepiej radzi sobie z nawigowaniem na mapach OSM?

Navigator radzi sobie nieco lepiej.

Przejechalem trasę z Bawarii do Torunia potem Wrocław Bawaria z włączonymi trzema różnymi systemami.
Opowiem o tym więcej w Łodzi na spotkaniu. Proszę, przyjedźcie, nie mogę pisać o detalach na forum.

Przyszła odpowiedź:
Hello,
if it is now fixed on OSM web, then it should be in next update of this map in Navigator.

Regards
Jan Samek
Mapfactor

Może spałem na lekcjach ang ale wg mnie “mapfactorowcy” przerzucają odpowiedzialność na OSM - chyba, że nie to kwestia złego tłumaczenia z mojej strony…

Poprawili mapę (w jednym miejscu?) zamiast poprawić program. Czyli mapfactor nadal pozostaje aplikacją do użytku tylko wtedy, kiedy naprawdę wie się, dokąd jedzie… No chyba, że to błąd w tłumaczeniu z czeskiego na angielski…

Widzę, że masz podobne spostrzeżenia do Navigatora: http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=13968&p=12
począwszy od postu 289

Czyli to nie tylko moje wrodzone “czepialstwo”

No cóż, w obecnym modelu biznesowym niezbyt im się opłaca poprawiać działanie nawigacji w oparciu o mapy OSM. Jeśli wszystko będzie działać pięknie to nikt nie kupi ich map komercyjnych.
Jednak mimo wszystko powinniśmy ich atakować w takich sprawach.

Niestety Navigator Free zaczął również wyznaczać drogę przez “highway=path”, które z definicji nie dopuszcza ruchu samochodowego. Piszę zaczął, bo jestem prawie pewien, że gdy zacząłem go używać (okolice stycznia), nie było tego problemu. Też macie takie spostrzeżenie?

Niestety potwierdzam Twoje spostrzeżenia - dlatego staram się równolegle testować OSMand, który jak do tej pory sprawdza mi się bardziej. Chociaż ostatnio też miałem wrażenie, że OSMand ma jakiś dziwaczny algorytm wyznaczania trasy (dla dłuższych tras? do tego wtedy, gdy pojedziemy inaczej niż chciał?).

No to trzeba “atakować” mapfactorovców z kilku stron. Może, dojdą jednak do przekonania, że Navigator Free popełnia coraz więcej czeskich błędów :smiley:
Jak to czyta p. Marek to nich użyje swoich dobrych kontaktów z Martinem

Skleciłem kilka zdań z opisem błedu, jeśli możecie klikajcie Votes i Follows

http://forum.mapfactor.com/discussion/5752/navigator-free-suggest-route-through-highwaypath#Item_1