Mapfactor Navigator Free - darmowa nawigacja offline

Potestowałem dla kilku miejscowości w swojej okolicy i powiem wam, że wygląda dobrze :slight_smile:

To super informacja :slight_smile: W jaki sposób można potestować ten plik mca, czym go otworzyć?

Jeśli masz MapFactora to pobierasz, wklejasz do folderu navigator/data/ (podmieniając plik) i odpalasz MapFactora.

No tak bo to na Windows CE, a ja na wersji PC szukałem gdzie to wkleić :slight_smile: Sprawdziłem moje przypadki i też działa mi teraz prawidłowo.

Z tego co widzę, z poziomu programu dostępna jest nowa mapa Polski, w której jest możliwość wyszukiwania numerów w miejscowościach bez ulic.
Jupi!

Witam,
Czy ktoś wie, czy istnieje możliwość aby Navigator Free w opcji wyszukiwania adresów pokazywał jedynie nazwy miejscowości / wsi najlepiej posiłkując się kodem pocztowym (wyszukiwanie po kodzie jest niemożliwe)? Generalnie wyświetla dodatkowo np.

  1. Miejscowość/region/kod:
    a) Rzeszów Województwo - wchodząc w tą opcję mamy komunikat:
    1.1 Wybierz szczegóły miejscowości/regionu:
    1.1.1 Rzeszów (województwo) - wchodząc mamy listę ulic
    1.1.2 Rzeszów, Rzeszów - wchodząc mamy listę ulic inna niż w pkt 1.1.1
    b) powiat rzeszowski (województwo) - wchodząc mamy listę ulic inna niż w pkt 1.1.1 i 1.1.2
    c) Rzeszów-Rzeszów - wchodząc tutaj mamy brak ulic

No i loteria: albo trafisz na właściwą pozycję albo nie… Jeśli masz dostęp do netu można skorzystać z opcji wyszukaj w internecie (dane z Google.pl). Poruszając się po Polsce można sobie z tym poradzić ale jadąc za granicę gdzie dodatkowo nie znasz języka ani terenu, robi się kolorowo.

Dawid,
napisz do nich. Ludzie są tam sympatyczni i naprawdę skorzy do ulepszania programu.
Pozdrowienia,
Marek

Zgodnie z sugestią napisałem do MapFactor. Oto odpowiedź:
“Hi Dawid
These 2 other option are dependend of quality of source maps. In some countries it work in
some not. Navigator free use OSM maps which are created by web community.
You can use professional map from TomTom. there it works.
Best regards
Martin Puffr”

PS. Nie po to przesiadłem się z komercyjnej automapy aby wracać ponownie do podobnych programów mapowych.

Napiszę do nich i wezmę Martina pod młotek ,o)
Domyślam się, że chcą po prostu zarabiać…

Dziękuję za wsparcie.
Problem, który poruszyłem jest w mojej ocenie konieczny do rozwiązania. W znacznym stopniu poprawiłaby się wygoda w obsłudze programu.
PS. Wystarczy aby była możliwość wyszukiwania miejscowości pod kodach pocztowych lub kody funkcjonowałyby jako wsparcie do nazw. I jak pisałem (post 40) wcześnie należałoby skasować zbędne opcje będące wynikiem wyszukiwania tj. Rzeszów to Rzeszów a nie województwo czy powiat… itp.

Już zdążyli przeprosić :wink:
Na realizację trzeba poczekać ze 2 miesiące. Sprawa jest prosta ale muszą wygrzebać zasoby osobowe.

Super, bardzo dziękuję.
Czekam zatem cierpliwie…

Ojtam, zaraz od razu zarabiać. Po prostu sugerują, że mapy TomTom gwarantują pewną jakość, a w OSM wiemy jak jest :wink:

Witam,
Czy ktoś wie dlaczego navigator free wytycza trasę samochodem ścieżką dla pieszych (footway)? Przykład: dojazd do Sędziszów Małopolski, Osiedle Młodych 7.
Jak to wyeliminować?

W ustawieniach zmienić rodzaj pojazdu z pieszego na samochód.

Tak też mam ustawione:
Nazwa pojazdu=CAR
Właściwości pojazdu/typ pojazdu=tryb pojazdu osobowego
Kategoria dróg: nie zaznaczone jedynie Małe drogi lokalne i Pozostałe drogi

PS. Poza tym część trasy wyznacza droga=residental a sam dojazd via footway. Zanim zostały narysowane w Sędziszowie chodniki ten problem nie istniał.

Ups,
to koledzy w Pradze coś schrzanili w takim razie.
Może warto dla testu do footway dołożyć informację typu motor_vehicle=no oraż car=no i zobaczyć jak za miesiąc to zadziała, bo zdaje się zę średnio raz na miesiąć konwertują bazę osm do swojego formatu…

Tyle tylko, że to pachnie mapowaniem pod program…
W moim rozumieniu footway=ścieżka TYLKO dla pieszych=samochody nie mają wstępu.
Napiszę do Martina, zobaczymy jaka będzie odpowiedź.

Jasne, napisz. Przecież to ewidentny byk programu.

Zapytam z ciekawości: czy ktoś próbował porównać Navigatora i OSMAnd? Który program lepiej radzi sobie z nawigowaniem na mapach OSM?