Ooo, Zielonki to u mnie, zaraz się tym mrowiskiem zaopiekuję. I dzięki za import, to smutne jak wokół Krakowa adresów brakuje.
Czy dobrym pomysłem jest zgadywanie na podstawie umiejcowienia adresów z importu i danych emuia - czyli zakładać że błędów będzie mało a przypadki dziwne poprawi się później?
A może bez weryfikacji w terenie edycja nie ma sensu?
Tak - na przykład na http://v3.mrowka.org/adresy/#18/50.11767/19.91789 przebiegi wydają się oczywiste, a emuia potwierdza. Dodawać czy sprawdzać w terenie (to drugie będzie kilkaset, kilka tysięcy razy wolniejsze).
Na przykład obiekty typu drogi, pola, budynki dodaję jeśli Geoportal jest oczywisty bądź znam miejsce - w końcu mało kto zrobi atrapę budynku.
Z nazwami boję się iż są dużo większe szanse na dziwne, nieoczywiste i zaskakujące sytuacje.
Ponieważ skończyły się nam czerwone mrówki przesunąłem ich próg na 700m. Daje to niecałe 500 adresów (ich liczbę zaciemniają ostatnie importy kolegów z Czech).
W Wieliczce jest Osiedle Tadeusza Kościuszki oraz ulica Tadeusza Kościuszki, biegnąca przez to osiedle. Jak to obsłużyć? Dorysować poligon Osiedle Tadeusza Kościuszki? Jakiś przykład poproszę.
http://www.openstreetmap.org/way/55695009 - ta ulica powinna nazywać się Osiedle Tadeusza Kościuszki. Skąd wiem? Popatrz na podkład EMUiA - napis z nazwą nie jest umieszczony równolegle do osi ulicy, co w przypadku EMUiA oznacza, że jest to plac/osiedle/skwer/itp. Poza tym potwierdza to TERYT. Wg TERYT ulica (nie-osiedle) Tadeusza Kościuszki to droga nr 09582, czyli ta: http://www.openstreetmap.org/way/173301889
Faktycznie, na EMUiA i w TERYT występują te same numerki dróg, nie zauważyłem tego wcześniej. Natomiast http://www.openstreetmap.org/way/55694937 ma nazwę “plac Tadeusza Kościuszki” a numerek taki sam jak “osiedle Tadeusza Kościuszki” i do tego zupełnie inne położenie. Zgłupiałem
Wielkopolskę ogłaszam oczyszczoną pozostało tylko kilka wyjątków których nie mogę sprawdzić i poprawić na podstawie e-mapa.net; w razie nowych importów mogę się nimi zajmować na bieżąco, tylko niech ktoś da mi znać na priv
No to super robota, gratulacje Ja jak na razie mogę się pochwalić mniejszym sukcesem - oczyszczeniem powiatu kartuskiego (zaimportowany w 100%). Widać to też na screenach.