OSMapa Polski, czyli mapa OSM na Garmina

Które będą wyglądać jak “warstwice” :confused:
To już szybciej coś na wzór schematu z mapnika.

Zmieniałeś styl i kolor dróg rowerowych? Bo z tego co pamiętam to była to zielono-czarna kreska a obecnie to są niebieskie kropki. Jeżeli po takiej drodze biegnie niebieski szlak to wygląda to trochę dziwnie :confused:

moim zdaniem projektowanych dróg nie ma sensu pokazywać - zaciemniają tylko mapę, a odbiorniki turystyczne powinny pokazywać rzeczywistość a nie fantazje urzędników :). Zwłaszcza, że w Garminach każdy piksel jest na wagę złota. Drogi w budowie mogę wrzucić, bo jednak zawsze w terenie coś tam jest :).

Nie wiem czy to tylko u mnie występuje, ale każdy “żółty” szlak rowerowy jaki mam u siebie w okolicy w moim odbiorniku biegnie “po drodze” a nie “obok niej”.

http://zapodaj.net/a4d7051896e04.bmp.html

wiem o tym, w następnej wersji powinno być już ok. Problem jest w tym, że każdy kolor szlaku musi być przesunięty względem drogi o stałą wartość, ale tak aby nie nachodził na inne szlaki jeżeli biegną tą samą drogą. I tak np. żółty jest najbliżej drogi a bodajże zielony najdalej. Jeżeli zrobię te przesunięcia za duże to może się okazać, że szlak wyświetla się zbyt daleko od drogi i np. nachodzi na drogę inną. Zrobiłem trick, że żółty jest dalej od drogi, w takim samym przesunięciu jak niebieski. Jeżeli równolegle będą biec zółty i niebieski, to kropki powinny być naprzemiennie i nie powinny się przykrywać. Tyle teoria, zobaczymy jak to wyjdzie :).

//edit: rzeczywiście, zmieniałem linię dróg rowerowych. Przywrócę starą.

Lepsze jest wrogiem dobrego :stuck_out_tongue:

Nowa mapa już wrzucona :slight_smile:

Changelog na szybko:

a) Działa poprawnie wyszukiwanie adresów
b) Drogi rowerowe wyświetlają się po staremu
c) Powinny wyświetlać się wszystkie rodzaje szlaków, ale nie miałem czasu zweryfikować więc nie bijcie, jeśli któregoś nie będzie :slight_smile:

P.S Poszukuję użytkowników urządzeń Garmin Fenix/Fenix2 - dzięki bezpośredniej współpracy z przedstawicielami i dystrybutorami Garmina będzie dostępny (nieoficjalny) wsad z POI i być może szlakami na te urządzenia jako zbiorczy plik dla Polski. Szukam osób, które by chciały taki wsad potestować.

Niestety, ale nadal po “nowemu”:stuck_out_tongue:

Tak na szybko:
nawigacja działa poprawnie, szlaki wyświetlają się ładnie tuż obok dróg, te “przerwy” w wyświetlaniu szlaków nadal występują, pojawiły się szlaki piesze, których nie było poprzednio - ale nie wiem czy wszystkie. :stuck_out_tongue:

Widzę, że zmieniłeś ikonkę Atrakcji turystycznych, jest mniejsza i jak dla mnie w zupełności wystarczając.
Zielonego szlaku nie ma nadal ale pojawił się żółty tylko, że składa się z żółtej i zielonej kreski ( zrzut nr 1)
I jeszcze jedna rzecz, drogi dla rowerów (DDR) przedstawione są niebieską przerywaną linią podobnie jak niebieski szlak rowerowy. Czy nie będzie to trochę mylące ze szlakami (zrzut nr 2)
Nie ma też nadal szlaków mtb.

PS.
Używam Fenixa 2, chętnie przetestuję na nim jakąś nową mapę.

Hej!

Przez niedopatrzenie drogi rowerowe wyświetlają się normalnie (w sensie nie jako niebieska linia) tylko w wersji bez ogonków :stuck_out_tongue: Tak samo jak atrakcje turystyczne. Jak ktoś chce to może tymczasowo sobie podmienić plik TYP :smiley: Jutro wgram poprawione wersje.

Do szlaków MTB muszę dorobić całą gamę osobnych typów zgodnych z tym:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:mtb:scale

więc jeszcze trochę to potrwa

marco - żólto-zielona linia to tak naprawdę dwa szlaki biegnące obok siebie - zielony (czyli, tak jak powinno być) i żółty, ale ten szlak żółty może być jakiś błąd, który muszę zweryfikować.

Tam gdzie jest linia żółto-zielona powinien być tylko żółty szlak. Zielonego tam nie powinno być.
Natomiast tam gdzie powinien być zielony szlak nie pojawia się on na mapie w ogóle.

U mnie jest podobnie.

Zbliża się pełnia sezonu rowerowego jak i pieszego, więc może będziemy mogli liczyć na częstsze aktualizacje - tak co dwa tygodnie? :stuck_out_tongue:

mówisz, masz - właśnie wrzuciłem najnowsze ;). Udało się naprawić błąd z zielonymi szlakami pieszymi :slight_smile:

I za to cię lubię:D

Dzięki użytkownikom Raczek i Domiss, którzy zwrócili moją uwagę na kwestie tagowania mielizn i przeszkód - następne wersje nakładki ze szlakami będą wyświetlały pomoce nawigacyjne dla żeglarzy i motorowodniaków - na pierwszy ogień boje wyznaczające tory wodne oraz tzw. kardynałki (oznaczenia miejsc niebezpiecznych dla żeglugi).

:slight_smile: Dzięki. Strażacy posiadają garminy i dla nich też by się przydała taka wiedza :slight_smile:

Ja tylko umiem czytać i pisać i do tego wujek G. to “mój” wujek ;). Ale jeśli się to uda, to z całą pewnościa warto zwrócić na tę mapę uwagę społeczności openseamap.org - oni tam polecają oruxmaps i ściąganie kafli… niech wiedzą, że da się inaczej ;).

Znalazłem taki mały błąd. Niezależnie od wersji mapy, niektóre nazwy czeskich miejscowości wyświetlają się niepoprawnie np: Opava jako Tropawa, Krnov jako Karniów.

Hej!

Opava ma tag name:pl=Tropawa - stąd taka wyświetlana nazwa (name:pl ma pierwszeństwo w osmapie). Wg. wiki Tropawa jest staropolską nazwą miasta, więc może autor pojechał trochę po bandzie :).

Z pozostałymi miastami pewnie tak samo. Tag dla Opawy już poprawiłem.