To ja od kilku tygodni pracuję nad wielkopolskim
Nie tylko żółtych bo jeśli jest możliwość porównania danych z e-mapa.net to poprawiam też niebieskie, no i oczywiście różowe/ czerwone, na dzisiaj planowałem zakończenie tych porządków, a tu proszę - import Pobiedzisk
Niebieskich nie poprawiaj, bo mam na nie sprytny sposób, dzięki któremu dodanie brakujących miejscowości leci raz-dwa
(chyba, że miałeś na myśli błękitne?)
Nie wiem czy Cię to zmartwi czy ucieszy, ale nie tylko tej gminy był tam import
Aha, czasami zdarza się, że adresy już nadane przez UG przy ulicach, które jeszcze fizycznie nie istnieją. Najlepiej w takiej sytuacji narysować orientacyjną kreskę wzdłuż adresów i otagować ją jako highway=proposed + odpowiedni name=
Ooo, Zielonki to u mnie, zaraz się tym mrowiskiem zaopiekuję. I dzięki za import, to smutne jak wokół Krakowa adresów brakuje.
Czy dobrym pomysłem jest zgadywanie na podstawie umiejcowienia adresów z importu i danych emuia - czyli zakładać że błędów będzie mało a przypadki dziwne poprawi się później?
A może bez weryfikacji w terenie edycja nie ma sensu?
Tak - na przykład na http://v3.mrowka.org/adresy/#18/50.11767/19.91789 przebiegi wydają się oczywiste, a emuia potwierdza. Dodawać czy sprawdzać w terenie (to drugie będzie kilkaset, kilka tysięcy razy wolniejsze).
Na przykład obiekty typu drogi, pola, budynki dodaję jeśli Geoportal jest oczywisty bądź znam miejsce - w końcu mało kto zrobi atrapę budynku.
Z nazwami boję się iż są dużo większe szanse na dziwne, nieoczywiste i zaskakujące sytuacje.
Ponieważ skończyły się nam czerwone mrówki przesunąłem ich próg na 700m. Daje to niecałe 500 adresów (ich liczbę zaciemniają ostatnie importy kolegów z Czech).
W Wieliczce jest Osiedle Tadeusza Kościuszki oraz ulica Tadeusza Kościuszki, biegnąca przez to osiedle. Jak to obsłużyć? Dorysować poligon Osiedle Tadeusza Kościuszki? Jakiś przykład poproszę.