Samotne adresy - http://v3.mrowka.org/adresy/

Dzięki Zbigniew za Twoją pracę. Myślę, że nie zaszkodzi pochwalić się trochę importami, niech widzą jak rozwijają się nawigacje oparte na OSM :slight_smile:

Zmieniłem “czerwone” na 800m. To tylko 215 punktów, więc powinno pójść sprawnie :slight_smile:

Ze względów wydajnościowych nie da się. To są nowe punkty, dociągane co godzinę. Czyszczą się automatycznie co weekend.

Jakby co, gmina Pobiedziska zyskała właśnie numerację adresową. “Mrówki” do poprawienia: http://v3.mrowka.org/adresy/#13/52.4864/17.2267

Swoją drogą, pragnę zauważyć, że województwo wielkopolskie bardzo ładnie ktoś oczyścił ostatnio z żółtych mrówek. Brawo!

Nie sposób też pominąć opolskiego, które też w sporej części jest już uporządkowane :slight_smile:

To ja od kilku tygodni pracuję nad wielkopolskim :slight_smile:
Nie tylko żółtych bo jeśli jest możliwość porównania danych z e-mapa.net to poprawiam też niebieskie, no i oczywiście różowe/ czerwone, na dzisiaj planowałem zakończenie tych porządków, a tu proszę - import Pobiedzisk :slight_smile:

Niebieskich nie poprawiaj, bo mam na nie sprytny sposób, dzięki któremu dodanie brakujących miejscowości leci raz-dwa :wink:
(chyba, że miałeś na myśli błękitne?)

Nie wiem czy Cię to zmartwi czy ucieszy, ale nie tylko tej gminy był tam import :wink:

tak, błękitne :slight_smile: to fajnie że na niebieskie masz sposób, zawsze to jeden problem mniej

Aha, czasami zdarza się, że adresy już nadane przez UG przy ulicach, które jeszcze fizycznie nie istnieją. Najlepiej w takiej sytuacji narysować orientacyjną kreskę wzdłuż adresów i otagować ją jako highway=proposed + odpowiedni name=

Można też poszukać uchwały rady miasta/gminy, gdzie często jest dołączony rysunek z umiejscowieniem nowej drogi.

Jakby co, gmina Zielonki (koło Krakowa) zyskała numerację. Jest trochę “mrówek”: http://v3.mrowka.org/adresy/#13/50.1354/19.9611

Ooo, Zielonki to u mnie, zaraz się tym mrowiskiem zaopiekuję. I dzięki za import, to smutne jak wokół Krakowa adresów brakuje.

Czy dobrym pomysłem jest zgadywanie na podstawie umiejcowienia adresów z importu i danych emuia - czyli zakładać że błędów będzie mało a przypadki dziwne poprawi się później?

A może bez weryfikacji w terenie edycja nie ma sensu?

Zgadywanie, ale czego? Nazw/zasięgu ulic?

Będzie lepiej. Niektóre gminy stamtąd prowadzą ewidencję w EMUiA@GUGiK, więc jeszcze trochę przybędzie. Do pozostałych będzie trzeba pisać wnioski.

Ciekawostka z okolic Krakowa - miejscowość Liszki posiada nazwane ulice, ale numeracja jest jedna dla całej miejscowości.

Tak - na przykład na http://v3.mrowka.org/adresy/#18/50.11767/19.91789 przebiegi wydają się oczywiste, a emuia potwierdza. Dodawać czy sprawdzać w terenie (to drugie będzie kilkaset, kilka tysięcy razy wolniejsze).

Na przykład obiekty typu drogi, pola, budynki dodaję jeśli Geoportal jest oczywisty bądź znam miejsce - w końcu mało kto zrobi atrapę budynku.

Z nazwami boję się iż są dużo większe szanse na dziwne, nieoczywiste i zaskakujące sytuacje.

Ja robię przebieg z geoportalu, a zasięg nazw z emuia.

Już pół gminy Zielonki jest zrobiona powyższą metodą :slight_smile:

Ciekawostka - w OSM mamy adresy i ulice im. Ludwika Śląskiego (ew. Ślaskiego). Tymczasem, wg Wikipedii nazywał się on Ludwik Slaski

A co na to TERYT? W Leżajsku mamy np:

TERYT mówi: “ul. Ludwika Ślaskiego” (w odniesieniu do Torunia).

I najwyraźniej taka jest nazwa tej ulicy: http://goo.gl/maps/nCJjY

A tutaj źródło, które można przy tym w Toruniu wykorzystać:
http://www.woak.torun.pl/index.php?aid=12771264474c1f672f99af0
(aż się prosi cytat z wiki: ,Zdarzają się patroni “lokalni”, którzy są mniej znani, np. Konstanty Prus lub Adolf Długosz.‘’ [http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Znakowanie_dr%C3%B3g_w_Polsce] :wink: ).

… który to tekst sam osobiście tam napisałem :wink: