A dlaczego używasz FF 64bit ? Przecież nawet nie wiem czy ta wersja jest w pełni supportowana przez Mozillę. Chyba, że coś się zmieniło ostatnimi czasy.
http://pl.wikipedia.org/wiki/WOW64
A po drugie to jest tylko nagłówek jakim przedstawia się JOSM serwerowi, FF w to nie mieszajmy.
Ciekawy przypadek jest tutaj: nie działa mimo że powinno. Dla testów sprawdziłem nawet u siebie czy może są jakieś problemy przy innej wersji Javy. Oprócz używanej Javy7 sprawdziłem zarówno jakąś nieaktualizowaną od dawna Javę 6, jak i OpenJDK 7. Wszędzie działa.
Witam,
Adres rozszerzony o {header(User-Agent,Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:27.0) Gecko/20100101 Firefox/27.0**)**} skutkuje pojawieniem się białego tła. Mapa natomiast się nie wczytuje.
Całkiem białe czy z bardzo delikatnym napisem “geoportal.gov.pl”?
Jeśli z napisem, to sprawdź czy oglądasz obszar Polski.
Jeśli całkiem białe to:
Wyłącz JOSM, wykasuj cache, uruchom, włącz podkład, sprawdź czy białe kafle zapisują się w cache.
Uruchom josma w konsoli przez java -jar josm.jar
Włącz podkład, obserwuj czy w konsoli pojawiają się komunikaty ERROR związane z WMS, jeśli tak to jakie.
Tło jest białe - przenikające tzn. widać inne warstwy (narysowana mapa, ślad GPS). Na dole ekranu z lewej strony jest napis geoportal. Mam wczytany fragment ulicy w Rzeszowie.
Domyślnie w JOSM adres WMS geoportalu (tego “starego”) nie ma dodanej warstwy ISOK.
Możliwe że mamy tu sukces choć, trochę połowiczny. Na początek proponuję sprawdzić podkład gdzie indziej, np. na Krakowskim Rynku, tak dla pewności czy działa.
Geoportal2 wczytuje białe - przenikające tło bez względu na miejsce, które chce podejrzeć (Rzeszów, Kraków, Tarnów).
Geoporta (stary) wczytuje czerwone kafle z napisem BŁĄD.
@madziunia25: a weź spróbuj skasować katalog z konfiguracją JOSM (o ile dobrze pamiętam: C:\Users<nazwa usera>.josm) i sprawdzić wtedy działanie Geoportal2.
Podejrzewam, że na ten moment możesz już mieć coś namieszane w innym miejscu i będziemy błądzić do śmierci.