Niestety nie działa. Czerwone kafle powracają
A projekcję jaką masz ustawioną? Powinna być albo Merkatora, albo PUWG1992.
A te dwa obrazki z tych linków się otwierają, tu teraz w przeglądarce internetowej ? (Powinien się pokazać rzeszowski rynek)
(Geoportal 2) http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/img/guest/ORTO/MapServer/WMSServer?LAYERS=Raster&FORMAT=image%2Fjpeg&SERVICE=WMS&VERSION=1.1.1&REQUEST=GetMap&STYLES=&SRS=EPSG%3A4326&BBOX=22.00424194335951,50.03685573785993,22.00561523437469,50.03773778731993&WIDTH=512&HEIGHT=512
(Geoportal sdi) http://sdi.geoportal.gov.pl/wms_orto/wmservice.aspx?LAYERS=ORTOFOTO%2CORTOFOTO_ISOK&FORMAT=image%2Fjpeg&SERVICE=WMS&VERSION=1.1.1&REQUEST=GetMap&STYLES=&SRS=EPSG%3A4326&BBOX=22.00424194335951,50.03685573785993,22.00561523437469,50.03773778731993&WIDTH=512&HEIGHT=512
Tak. Otwierają się.
Np. podkład: Rzeszów (Ortofotomapa) bez problemu działa w JOSM.
Pytałem o projekcję…
W pierwszym wersie odpowiedziałem na zadane pytanie.
Powtarzam: TAK PODANE LINKI OTWIERAJĄ SIĘ BEZ PRZESZKÓD
Domyślenie jest Merkator. Po zmianie na PUWG1992 sytuacja bez zmian - czerwone kafle…
Nosz nie wiem, co jest nie tak… przecież tam nie ma czarów - to musi działać.
Czy możesz zrobić zrzut ekranu z konfiguracji JOSM, tak by było widać cały adres? O coś takiego mi chodzi:
WItam,
Geoportal2 ma adres:
wms:http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/img/guest/ORTO/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/jpeg&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Raster&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (JOSM)}
Dzięki!
Tak z ciekawości. Zamień “http” na “https”. Czy jest różnica?
Dlatego, że kiedyś miałem problem z wyświetlaniem stron w Firefoxie .
Niechcący ustawiłem sobie blokadę dla “http”.
Witam,
Zmiana na “https” nic nie dała.
Zakładamy, że za każdym razem usuwasz cache i od nowa włączasz JOSM.
Jakiego masz User-Agent z http://ifconfig.me/
Dokładnie tak - kasuje cache i potem wchodzę do JOSM.
Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:27.0) Gecko/20100101 Firefox/27.0
Czyli:
Działa (dla Rzeszowa):
http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/img/guest/ORTO/MapServer/WMSServer?LAYERS=Raster&FORMAT=image%2Fjpeg&SERVICE=WMS&VERSION=1.1.1&REQUEST=GetMap&STYLES=&SRS=EPSG%3A4326&BBOX=22.00424194335951,50.03685573785993,22.00561523437469,50.03773778731993&WIDTH=512&HEIGHT=512
A nie działa:
http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/img/guest/ORTO/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/jpeg&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Raster&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (JOSM)}
Spróbuj zamienić “{proj}” na “EPSG%3A4326”.
Bez zmian
Różnica jest na końcu.
- Współrzędne
- User Agent
Spróbuj jeszcze zamienieć
{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (JOSM)}
na
{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:27.0) Gecko/20100101 Firefox/27.0}
A czy w ustawieniach WMS, masz Pobieracz: webkit-image {0}
PS
Jeśli te dwa poniższe WMS’y z innych źródeł też nie działają to pozostało usunąć JOSM i wszystkie ślady po nim na systemie i ponownie zainstalować.
wms:http://emuia.gugik.gov.pl:80/wmsproxy/emuia/wms?SERVICE=WMS&FORMAT=image/jpeg&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=emuia:mapa_punktow_adresowych,emuia:layer_miejscowosci_granica&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}&FORMAT=image/jpeg&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}
wms:http://www.punktyadresowe.pl/cgi-bin/wms-impa?FORMAT=image/png&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=impa-adresy&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}
Moje testy:
Automat wybiera adres:
wms:http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/img/guest/ORTO/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/jpeg&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Raster&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (JOSM)}
Efekt - czerwone kafle.
Kolejna wersja:
wms:http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/img/guest/ORTO/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/jpeg&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Raster&STYLES=&SRS=**“EPSG%3A4326”**&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (JOSM)}
Efekt - czerwone kafle.
Następnie:
wms:http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/img/guest/ORTO/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/jpeg&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Raster&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT=**{height}&BBOX={bbox}Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:27.0) Gecko/20100101 Firefox/27.0**
Efekt - nic się nie wczytuje
I ostatni:
wms:http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/img/guest/ORTO/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/jpeg&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Raster&STYLES=&SRS=**“EPSG%3A4326”**&WIDTH={width}&HEIGHT=**{height}&BBOX={bbox}Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:27.0) Gecko/20100101 Firefox/27.0**
Efekt - nic się nie wczytuje.
W ustawieniach WMS, mam Pobieracz: webkit-image {0}
Źle wipisałeś User Agent.
Patrz uważnie na nawiasy
Ma być na końcu, po “{bbox}”
{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:27.0) Gecko/20100101 Firefox/27.0}
Test adresów:
wms:http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/img/guest/ORTO/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/jpeg&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Raster&STYLES=&SRS=**{proj}**&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:27.0) Gecko/20100101 Firefox/27.0}
Brak wczytywania
wms:http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/img/guest/ORTO/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/jpeg&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Raster&STYLES=&SRS=**“EPSG%3A4326”**&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:27.0) Gecko/20100101 Firefox/27.0}
Czerwone kafle.