Inne podkłady działają bez problemów.
PS. Zamiast pisać co i jak muszę zmienić (niekoniecznie zrozumiałe dla mnie epopeje zresztą) proszę o podanie właściwego, kompletnego, działającego adresu dla geoportalu2.
No przecież podałem link do wątku powyżej, z zrzutem z ekranu jak wybrać Geoportal2 i Geoportal.
Przed chwilą sprawdziłem.
Wybieram, aktywuję, wyłączam JOSM, usuwam cache, włączam JOSM i mi to wszystko śmiga.
To są właściwe i działające WMS’y.
Albo wstaw oddzielnie
wms:http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/img/guest/ORTO/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/jpeg&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Raster&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (JOSM)}
Witam,
Niestety procedura opisana powyżej u mnie się nie sprawdziła. Czerwone kafle jak były tak są.
A czy ten WMS działa u Ciebie (tak dla testu)?. Wklej go tak jak widzisz:
wms_endpoint:http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/pub/guest/G2_BDOT_BUD_2010/MapServer/WMSServer{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (JOSM)}
I potem wybierz jakąś warstwę.
Niestety nie działa. Czerwone kafle powracają
A projekcję jaką masz ustawioną? Powinna być albo Merkatora, albo PUWG1992.
A te dwa obrazki z tych linków się otwierają, tu teraz w przeglądarce internetowej ? (Powinien się pokazać rzeszowski rynek)
(Geoportal 2) http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/img/guest/ORTO/MapServer/WMSServer?LAYERS=Raster&FORMAT=image%2Fjpeg&SERVICE=WMS&VERSION=1.1.1&REQUEST=GetMap&STYLES=&SRS=EPSG%3A4326&BBOX=22.00424194335951,50.03685573785993,22.00561523437469,50.03773778731993&WIDTH=512&HEIGHT=512
(Geoportal sdi) http://sdi.geoportal.gov.pl/wms_orto/wmservice.aspx?LAYERS=ORTOFOTO%2CORTOFOTO_ISOK&FORMAT=image%2Fjpeg&SERVICE=WMS&VERSION=1.1.1&REQUEST=GetMap&STYLES=&SRS=EPSG%3A4326&BBOX=22.00424194335951,50.03685573785993,22.00561523437469,50.03773778731993&WIDTH=512&HEIGHT=512
Tak. Otwierają się.
Np. podkład: Rzeszów (Ortofotomapa) bez problemu działa w JOSM.
Pytałem o projekcję…
W pierwszym wersie odpowiedziałem na zadane pytanie.
Powtarzam: TAK PODANE LINKI OTWIERAJĄ SIĘ BEZ PRZESZKÓD
Domyślenie jest Merkator. Po zmianie na PUWG1992 sytuacja bez zmian - czerwone kafle…
Nosz nie wiem, co jest nie tak… przecież tam nie ma czarów - to musi działać.
Czy możesz zrobić zrzut ekranu z konfiguracji JOSM, tak by było widać cały adres? O coś takiego mi chodzi:
WItam,
Geoportal2 ma adres:
wms:http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/img/guest/ORTO/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/jpeg&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Raster&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (JOSM)}
Dzięki!
Tak z ciekawości. Zamień “http” na “https”. Czy jest różnica?
Dlatego, że kiedyś miałem problem z wyświetlaniem stron w Firefoxie .
Niechcący ustawiłem sobie blokadę dla “http”.
Witam,
Zmiana na “https” nic nie dała.
Zakładamy, że za każdym razem usuwasz cache i od nowa włączasz JOSM.
Jakiego masz User-Agent z http://ifconfig.me/
Dokładnie tak - kasuje cache i potem wchodzę do JOSM.
Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:27.0) Gecko/20100101 Firefox/27.0
Czyli:
Działa (dla Rzeszowa):
http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/img/guest/ORTO/MapServer/WMSServer?LAYERS=Raster&FORMAT=image%2Fjpeg&SERVICE=WMS&VERSION=1.1.1&REQUEST=GetMap&STYLES=&SRS=EPSG%3A4326&BBOX=22.00424194335951,50.03685573785993,22.00561523437469,50.03773778731993&WIDTH=512&HEIGHT=512
A nie działa:
http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/img/guest/ORTO/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/jpeg&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Raster&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (JOSM)}
Spróbuj zamienić “{proj}” na “EPSG%3A4326”.
Bez zmian