W przypadku kolegi madziunia25 ten foch trwa już kilka dni…
Czy wybrałeś tak jak zalecają w http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=17082 #6?
Bo u mnie, to obecnie, Geoportal2 jest bardzo szybki.
To poproszę o wyciągniecie Wiresharkiem mapy hipsometrycznej o rozdzielczości 1 m.
http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/?gpmap=gp0&actions=acOGC
Na prawym pasku klikamy -Pełny- Na lewym górnym :Widok-Widoczność warstw i serwisów-i ustawiamy Rzeżba terenu (hipsometria)
Mają tę warstwę w WMTS ale może da się wyciągnąć WMSa.
To wspaniałe narzędzie do umieszczania dróg leśnych w widocznych na hipso leśnych wąwozach.
Pięknie też wyglądają drogi leśne na pochylniach (zboczach) .
Rowy leśne , groble i wały przeciwpowodziowe, okopy wojenne i wały kamienne, rozmaite grodziska i fosy.
Skały, mostki, nasypy prowadzące na wiadukty, stawy i opuszczone źwirownie, jazzy, wyloty tuneli, koryta rzeczne
Kamieniołomy to fenomen.
Tak, wpisałem:
wms:http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/imgurl/guest/ORTO_G2/MapServer/export?dpi=96&transparent=true&format=png24&f=image&bboxSR=4326&imageSR=4326&bbox={bbox}
Sytuacja bez zmian.
Dla porównania ponownie wyczyściłem cache (wcześniej usunąłem geoportal2 z listy preferowanych), ponownie włączyłem JOSM i dodałem geoportal (z aktywacją) i… nadal świecą czerwone kafle z napisem BŁĄD.
Zmień nicka dziewczyno:)
Trzeba uważać przy wklejaniu adresu WMS, bo jak się to źle zrobi to JOSM doklei zdublowany początek adresu
wms:wms:http…
- Widzę, że masz agenta Firefoksa.
- ten dres geoportalu1 sdi,geoportal to zdaje się prawie nigdy nie chodzi. Ty podałeś krótkiego linka, do którego JOSM dokleja magiczne słowo "Geoportalu zamknij się (Java) "
- są jeszcze inne WMSy stabilne
Używaj tego pierwszego ale z innym agentem, bo rzeczywiście tydzień temu JOSM zaczął świnić dla tego agenta.
Yarl już skorygował adres, który teraz przedstawia się agentem JOSM (bez słowa Java) i poprawiło się.
W opcjach WMS klikasz ma mapkę z prawej w Polskę , klikasz na przycisk odśwież pod mapką i dostajesz nowy link do WMS.
Jak nie zadziała to skasuj stary i odśwież, a potem aktywuj z górnej listy nowy zaktualizowany.
Coś mi się zdaje że rudy lis to czerwone kafle,
bo ja się tak cały dzień męczyłem zanim mi Yarl nie podpowiedział, że agent ponownie zmieniony i od ręki pomogło.
A czy inne WMS’u działają?
Inne podkłady działają bez problemów.
PS. Zamiast pisać co i jak muszę zmienić (niekoniecznie zrozumiałe dla mnie epopeje zresztą) proszę o podanie właściwego, kompletnego, działającego adresu dla geoportalu2.
No przecież podałem link do wątku powyżej, z zrzutem z ekranu jak wybrać Geoportal2 i Geoportal.
Przed chwilą sprawdziłem.
Wybieram, aktywuję, wyłączam JOSM, usuwam cache, włączam JOSM i mi to wszystko śmiga.
To są właściwe i działające WMS’y.
Albo wstaw oddzielnie
wms:http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/img/guest/ORTO/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/jpeg&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Raster&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (JOSM)}
Witam,
Niestety procedura opisana powyżej u mnie się nie sprawdziła. Czerwone kafle jak były tak są.
A czy ten WMS działa u Ciebie (tak dla testu)?. Wklej go tak jak widzisz:
wms_endpoint:http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/pub/guest/G2_BDOT_BUD_2010/MapServer/WMSServer{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (JOSM)}
I potem wybierz jakąś warstwę.
Niestety nie działa. Czerwone kafle powracają
A projekcję jaką masz ustawioną? Powinna być albo Merkatora, albo PUWG1992.
A te dwa obrazki z tych linków się otwierają, tu teraz w przeglądarce internetowej ? (Powinien się pokazać rzeszowski rynek)
(Geoportal 2) http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/img/guest/ORTO/MapServer/WMSServer?LAYERS=Raster&FORMAT=image%2Fjpeg&SERVICE=WMS&VERSION=1.1.1&REQUEST=GetMap&STYLES=&SRS=EPSG%3A4326&BBOX=22.00424194335951,50.03685573785993,22.00561523437469,50.03773778731993&WIDTH=512&HEIGHT=512
(Geoportal sdi) http://sdi.geoportal.gov.pl/wms_orto/wmservice.aspx?LAYERS=ORTOFOTO%2CORTOFOTO_ISOK&FORMAT=image%2Fjpeg&SERVICE=WMS&VERSION=1.1.1&REQUEST=GetMap&STYLES=&SRS=EPSG%3A4326&BBOX=22.00424194335951,50.03685573785993,22.00561523437469,50.03773778731993&WIDTH=512&HEIGHT=512
Tak. Otwierają się.
Np. podkład: Rzeszów (Ortofotomapa) bez problemu działa w JOSM.
Pytałem o projekcję…
W pierwszym wersie odpowiedziałem na zadane pytanie.
Powtarzam: TAK PODANE LINKI OTWIERAJĄ SIĘ BEZ PRZESZKÓD
Domyślenie jest Merkator. Po zmianie na PUWG1992 sytuacja bez zmian - czerwone kafle…
Nosz nie wiem, co jest nie tak… przecież tam nie ma czarów - to musi działać.
Czy możesz zrobić zrzut ekranu z konfiguracji JOSM, tak by było widać cały adres? O coś takiego mi chodzi:
WItam,
Geoportal2 ma adres:
wms:http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/img/guest/ORTO/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/jpeg&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Raster&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (JOSM)}
Dzięki!