Hmm…
Patrzę sobie na mapę Helsinek w OSM a tam rozrysowane wszystkie tory w mieście.
Można tak zrobić w Polsce? Czy jakoś inaczej są rozwiązane problemy czy linia jest wielotorowa, czy jednotorowa?
Dodając elementy do relacji doszedłem do wniosku, że może zmienić wartość tagu “ref” w relacjach tramwajowych z np. “6” do “T6”. Ułatwi do rozróżnienie na pierwszy rzut oka relacje tramwajowe w JOSM, no i takie znakowanie stosuje KZK GOP.
Ładnie w Helsinkach to zrobili. Ale to raczej mało popularny sposób rysowania linii tramwajowych, poza Helsinkami jedynie w Częstochowie widziałem jeszcze taką metodę.
Jeśli to ty oznaczyłeś linię 6 jako 100% to chyba się trochę pospieszyłeś. Wydaje mi się że nie uwzględniłeś jednokierunkowych odcinków w Katowicach.
Nie pamietam gdzie to widzialem ale gdzies byla rekomendacja zeby tak robic – w Warszawie mialem zamiar tez porozdzielac tory ktore ida obok siebie bo inaczej przystanki w przeciwnych kierunkach (ktore musza byc rysowane oddzielnie bo maja inna wartosc name=) wychodza na tym samym torze – ale nie mialem jeszcze czasu.