edward17, текстовий файл можна сконвертувати у будь-який формат.)
До речі, якщо у когось е більш-менш офіційні переліки вулиць (особливо українською) прохання викладати.
Стосовно поштових індексів, за минулі роки Укрпошта провела реформування і скорочення своїх відділень, отже, поштові індекси теж зазнали скорочень. Офіційним джерелом інформації про поштові індекси можна вважати сайт Укрпошти http://services.ukrposhta.com/postindex_new/ (от якби тільки хтось зміг витягнути звідти перелік вулиць та будинків за індексом)
Поштовий індекс, якщо вся вулиця належить одному поштовому відділенню, проставляю на зв’язок associatedStreet у вигляді addr:postcode.
Ще питання. Треба щось робити із Суміжною вулицею http://www.openstreetmap.org/way/120431006
Вона співпадае з кордоном Макіївка-Донецьк, і в такому вигляді не потрапляе в жодну програму роутінга, бо вони потребують, щоб вулиця повністю знаходилась в межах населеного пункту…
Ще питання. Треба щось робити із Суміжною вулицею http://www.openstreetmap.org/way/120431006
Вона співпадае з кордоном Макіївка-Донецьк, і в такому вигляді не потрапляе в жодну програму роутінга, бо вони потребують, щоб вулиця повністю знаходилась в межах населеного пункту…
А до якого міста вона належить?
Вона в переліку вулиць Донецька.
Подібні казуси і з районами міст. Наприклад, кордон Київський-Куйбишевський район співпадае з вулицею Куйбишева. До якого району належить вулиця, коли дома ліворуч - Куйбишевському, праворуч - Київському? )
У таких випадках, мабуть, потрібно вулицю малювати як дві лінії - одна буду у Київському районі, інша - у Куйбишевському. А кордон між районами мапити по середині вулиці
Питання з належністю вулиць та будинків на ній до районів/НП які вона розділяє не вперше виникає на форумі.
На мою думку воно розв’язується наступним чином:
якщо відрізок вулиці(дороги) для обох НП/районів має однакову назву додаємо її в name (name:xx - відповідною мовою)
створюємо два зв’язки associatedStreet, по одному для кожного НП/району, в які додатково до всього іншого додаємо відповідно addr:city=назва міста або addr:district=назва району
avatar6 говорив про випадок коли вулиця ділить місто на райони. В цьому випадку достатньо одного associatedStreet.
У звязки районів можна включати саму вулицю. Ось наприклад в Києві Хрещатик є кордоном Печерського і Шевченківського районів.
Можна, звичайно, поділити вулицю на два веї, та з’еднати їх на початку та в кінці якимось , або (але тоді треба з’еднувати і на кожному перехресті), але це, звичайно, е костиль, який не вирішуе проблеми! Бо райони міста також беруть участь в адресації будинків та POI…, а вулиці е частинами роутінгово графу!.(Наприклад, таж вулиця Куйбишева, за переліком міськради, належить обом районам, які розділяе. і таких прикладів багатенько…)
Мабуть треба завести тему за цим привідом на більш відвідуваній розробниками конверторів гілці, аби вони висловили думку програмістів.
У таких випадках, на мою думку, треба розробляти алгоритм, який включатиме веї-вулиці до обох адресних суб’ектів (тобто районів, селищ, міст) одного й того ж адміністративного рівня, але із розділенням будівель та POI (праворуч-ліворуч самої вулиці, вулиці як, саме, межі). Тобто робити алгоритми більш інклюзивними, ніж ексклюзивними…(…висловився…) ) стосовно саме транспортних веїв. Доречі, саме така ж ситуація і з поштовими індексами, бо поштовоіндексні райони е по різні боки вулиць…
Дякую. За можливості прихватимо… Особисто я зараз виправляю за валідатором Zkir’a (доволі частенько оновлюеться, та вже доводжу помилки до їх відсутності)
Яку роль давати addr:interpolation у відношенні assotiatedStreet? house? Тому що тут http://www.openstreetmap.org/way/147756514 позначено як address і JOSM незадоволений
До автора валідатора dudka: Нещодавно бачив ситуацію, коли кілька домів були членами відношення assotiatedStreet і одночасно мали теги addr:street. Чи можна такі випадки теж обробляти, чи це значно уповільнить роботу валідатора?
Слушайте. Ведь северную часть объездной вокруг Донецка уже построили (от Красноармейского шоссе до трассы Н-20). Так может улицу Странтонавтов понизить с primary ходя бы до secondary? Всё равно транзитом через неё никто не ездит
Теж цікавить це питання. Чи треба взагалі додавати веї інтерполяції до associatedStreet? … Особисто мені більше подобається зв’язок street, як більш гнучкий. Але він, як і все нове, мало чим підтримується…
Через неё ездят по маршруту Красноармейское шоссе - Киевский район Донецка. И трафик там довольно резвый.
Вот для этого маршрута я и предлагаю такой вариант:
ул. Стратонавтов до пересечения с пр. Манежным оставить primary.
ул. Стратонавтов между Манежным и Артёмовской понизить до tertiary. Кроме троллейбусов там довольно низкий трафик, и, к тому же, стоит запрет на движение грузовых трансп. средств.
пр. Манежный на участке Стратонавтов - перекрёсток Метро-2 поднять до primary.
участок Метро-2 - Путиловский мост и сам мост поднять до primary. (кстати, какие есть мнения как правильно именуется этот участок? На разных картах это то улица Взлётная, то Киевский проспект. Имхо, это всё-таки Киевский проспект, как его логичное продолжение. Хотя новостройные автодилеры и Метро-2 адресуются улицей Взлётной);
весь Киевский проспект до путепровода Шахтёрской площади поднять до primary.
В цих двох випадках я б видалив name-теги, поставив highway=secondary_link і не включав ці ділянки в звязок.
Але якщо залишати name-теги то і в звязок додавати.
Тут навряд чи хтось крім місцевих жителів зможе підказати…
Тут перетинаються дві схеми теґування адрес: наша (українська) та Карлсруе вони можуть існувати поруч не завдаючи друг другу проблем, якщо, звісно, дані в обох схемах є еквівалентними.
Схема Карлсруе (ще одне посилання - http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:addr)) використовується в iD, Potlatch. До речі, наша українська схема є вдосконаленням схеми Карлсруе, що дозволяє використовувати назви вулиць різними мовами.
Я про те і кажу, що наша схема зі зв’язками більш гнучка, чи що… Тому якщо будинок вже використовує ії, то Карлсруе не треба.
До речі, зв’язки associatedStreet підтримуються пошуковими системами (Nominative наприклад)? Знаю, що конвертер у Навітел працює з ними