Список улиц Донецка в формате XLS - http://rghost.ru/52031231
на отдельном листе есть автосортировка по районам.
Спасибо
Сравнение украинских названиз из streets.xls и OSM: https://dl.dropboxusercontent.com/u/14107903/test/txt/osm.donetsk.txt
Очень много несоответствий вулиця-провулок-проспект.
Достаточно много неправильного порядка слов, например в OSM Назарової Клавдії вулиця, хотя правильно Клавдії Назарової вулиця.
Много несоответствий в одной-двух буквах.
Неточности скорее всего есть и со стороны streets.xls. Например Балашівський скорее все таки провулок, а не проспект, как по документам.
В файле первая колонка из streets.xls, заполнена если в OSM нету такой улицы в Донецке.
Вторая колонка - улица из OSM если такой нету в streets.xls.
Третья колонка - список id линий из OSM. Загружать линии по id в JOSM можно с помощью Ctrl+Shift+O.
Ну навіщо таблицю робити у форматі txt?! Або це згенерований програмою файл?
Звісно файл згенерований. А в якому форматі було б зручніше його переглядати?
Ось те ж саме у вигляді html-таблиці: http://dl.dropboxusercontent.com/u/14107903/test/osm.donetsk.html
Ось те ж саме у вигляді html-таблиці: http://dl.dropboxusercontent.com/u/14107903/test/osm.donetsk.html
Дякую! Це значно легше переглядати та сприймати, ніж txt файл
edward17, текстовий файл можна сконвертувати у будь-який формат.)
До речі, якщо у когось е більш-менш офіційні переліки вулиць (особливо українською) прохання викладати.
Стосовно поштових індексів, за минулі роки Укрпошта провела реформування і скорочення своїх відділень, отже, поштові індекси теж зазнали скорочень. Офіційним джерелом інформації про поштові індекси можна вважати сайт Укрпошти http://services.ukrposhta.com/postindex_new/
(от якби тільки хтось зміг витягнути звідти перелік вулиць та будинків за індексом)
Поштовий індекс, якщо вся вулиця належить одному поштовому відділенню, проставляю на зв’язок associatedStreet у вигляді addr:postcode.
Ще питання. Треба щось робити із Суміжною вулицею http://www.openstreetmap.org/way/120431006
Вона співпадае з кордоном Макіївка-Донецьк, і в такому вигляді не потрапляе в жодну програму роутінга, бо вони потребують, щоб вулиця повністю знаходилась в межах населеного пункту…
Ще питання. Треба щось робити із Суміжною вулицею http://www.openstreetmap.org/way/120431006
Вона співпадае з кордоном Макіївка-Донецьк, і в такому вигляді не потрапляе в жодну програму роутінга, бо вони потребують, щоб вулиця повністю знаходилась в межах населеного пункту…
А до якого міста вона належить?
А до якого міста вона належить?
Вона в переліку вулиць Донецька.
Подібні казуси і з районами міст. Наприклад, кордон Київський-Куйбишевський район співпадае з вулицею Куйбишева. До якого району належить вулиця, коли дома ліворуч - Куйбишевському, праворуч - Київському? )
Наприклад, кордон Київський-Куйбишевський район співпадае з вулицею Куйбишева. До якого району належить вулиця, коли дома ліворуч - Куйбишевському, праворуч - Київському? )
У таких випадках, мабуть, потрібно вулицю малювати як дві лінії - одна буду у Київському районі, інша - у Куйбишевському. А кордон між районами мапити по середині вулиці
Питання з належністю вулиць та будинків на ній до районів/НП які вона розділяє не вперше виникає на форумі.
На мою думку воно розв’язується наступним чином:
- якщо відрізок вулиці(дороги) для обох НП/районів має однакову назву додаємо її в name (name:xx - відповідною мовою)
- створюємо два зв’язки associatedStreet, по одному для кожного НП/району, в які додатково до всього іншого додаємо відповідно addr:city=назва міста або addr:district=назва району
Якщо вулиця одна, по ній проходить межа і з різних боків межі вулиця має власну назву - читаємо додатково http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Forward_%26_backward,left%26_right
- створюємо два зв’язки associatedStreet, по одному для кожного НП/району, в які додатково до всього іншого додаємо відповідно addr:city=назва міста або addr:district=назва району
avatar6 говорив про випадок коли вулиця ділить місто на райони. В цьому випадку достатньо одного associatedStreet.
У звязки районів можна включати саму вулицю. Ось наприклад в Києві Хрещатик є кордоном Печерського і Шевченківського районів.
**avatar6 **говорив про випадок коли вулиця ділить місто на райони.
Тоді уточнення - все це стосується лише випадку: одна вулиця розділяє два НП
PS Хочу запропонувати Донеччанам розв’язати існуючи помилки http://pavlo-dudka.github.io/osm-pg-tests/test.html?street.relations.n#zoom=11&lat=48.0415&lon=37.7792
Тоді уточнення - все це стосується лише випадку: одна вулиця розділяє два НП
Можна, звичайно, поділити вулицю на два веї, та з’еднати їх на початку та в кінці якимось , або (але тоді треба з’еднувати і на кожному перехресті), але це, звичайно, е костиль, який не вирішуе проблеми! Бо райони міста також беруть участь в адресації будинків та POI…, а вулиці е частинами роутінгово графу!.(Наприклад, таж вулиця Куйбишева, за переліком міськради, належить обом районам, які розділяе. і таких прикладів багатенько…)
Мабуть треба завести тему за цим привідом на більш відвідуваній розробниками конверторів гілці, аби вони висловили думку програмістів.
У таких випадках, на мою думку, треба розробляти алгоритм, який включатиме веї-вулиці до обох адресних суб’ектів (тобто районів, селищ, міст) одного й того ж адміністративного рівня, але із розділенням будівель та POI (праворуч-ліворуч самої вулиці, вулиці як, саме, межі). Тобто робити алгоритми більш інклюзивними, ніж ексклюзивними…(…висловився…) ) стосовно саме транспортних веїв. Доречі, саме така ж ситуація і з поштовими індексами, бо поштовоіндексні райони е по різні боки вулиць…
PS Хочу запропонувати Донеччанам розв’язати існуючи помилки http://pavlo-dudka.github.io/osm-pg-tests/test.html?street.relations.n#zoom=11&lat=48.0415&lon=37.7792
Дякую. За можливості прихватимо… Особисто я зараз виправляю за валідатором Zkir’a (доволі частенько оновлюеться, та вже доводжу помилки до їх відсутності)
PS Хочу запропонувати Донеччанам розв’язати існуючи помилки http://pavlo-dudka.github.io/osm-pg-tests/test.html?street.relations.n#zoom=11&lat=48.0415&lon=37.7792
Дякую, пофіксів майже всю північну половину Донецька. Але з’явилося кілька питань:
- Чи варто додавати з’їзди з вулиці до ії відношення? Це маю на увазі: http://www.openstreetmap.org/way/219074251 та http://www.openstreetmap.org/way/219074252
- Є випадки, коли вулиці, що з’єднуються під прямим кутом, мають однакову назву. Чи правильна та назва? http://www.openstreetmap.org/relation/3300929, http://www.openstreetmap.org/relation/1832907
- Яку роль давати addr:interpolation у відношенні assotiatedStreet? house? Тому що тут http://www.openstreetmap.org/way/147756514 позначено як address і JOSM незадоволений
До автора валідатора dudka: Нещодавно бачив ситуацію, коли кілька домів були членами відношення assotiatedStreet і одночасно мали теги addr:street. Чи можна такі випадки теж обробляти, чи це значно уповільнить роботу валідатора?
Слушайте. Ведь северную часть объездной вокруг Донецка уже построили (от Красноармейского шоссе до трассы Н-20). Так может улицу Странтонавтов понизить с primary ходя бы до secondary? Всё равно транзитом через неё никто не ездит
и ещё. Вот у Донецкого аэропорта есть мультиполигон-граница http://www.openstreetmap.org/relation/3342142 и внутри неё ещё точка http://www.openstreetmap.org/node/408652357 с одинаковым тегом aeroway=aerodrome. Это же неправильно? Нужно, как я понимаю, перебросить все теги на мультиполигон, а точку удалить
- Яку роль давати addr:interpolation у відношенні assotiatedStreet? house?
Теж цікавить це питання. Чи треба взагалі додавати веї інтерполяції до associatedStreet? … Особисто мені більше подобається зв’язок street, як більш гнучкий. Але він, як і все нове, мало чим підтримується…
Всё равно транзитом через неё никто не ездит
Через неё ездят по маршруту Красноармейское шоссе - Киевский район Донецка. И трафик там довольно резвый.
Вот для этого маршрута я и предлагаю такой вариант:
- ул. Стратонавтов до пересечения с пр. Манежным оставить primary.
- ул. Стратонавтов между Манежным и Артёмовской понизить до tertiary. Кроме троллейбусов там довольно низкий трафик, и, к тому же, стоит запрет на движение грузовых трансп. средств.
- пр. Манежный на участке Стратонавтов - перекрёсток Метро-2 поднять до primary.
- участок Метро-2 - Путиловский мост и сам мост поднять до primary. (кстати, какие есть мнения как правильно именуется этот участок? На разных картах это то улица Взлётная, то Киевский проспект. Имхо, это всё-таки Киевский проспект, как его логичное продолжение. Хотя новостройные автодилеры и Метро-2 адресуются улицей Взлётной);
- весь Киевский проспект до путепровода Шахтёрской площади поднять до primary.
avatar6, поддерживаю идею о изменении типов дорог
- Яку роль давати addr:interpolation у відношенні assotiatedStreet? house? Тому що тут http://www.openstreetmap.org/way/147756514 позначено як address і JOSM незадоволений
house.
для відношення street аналог - address. Різниці ніякої в цьому плані.
Чи варто додавати з’їзди з вулиці до ії відношення? Це маю на увазі: http://www.openstreetmap.org/way/219074251 та http://www.openstreetmap.org/way/219074252
В цих двох випадках я б видалив name-теги, поставив highway=secondary_link і не включав ці ділянки в звязок.
Але якщо залишати name-теги то і в звязок додавати.
- Є випадки, коли вулиці, що з’єднуються під прямим кутом, мають однакову назву. Чи правильна та назва? http://www.openstreetmap.org/relation/3300929, http://www.openstreetmap.org/relation/1832907
Тут навряд чи хтось крім місцевих жителів зможе підказати…
бачив ситуацію, коли кілька домів були членами відношення assotiatedStreet і одночасно мали теги addr:street. Чи можна такі випадки теж обробляти, чи це значно уповільнить роботу валідатора?
А як їх обробляти? Якщо addr:street будинку співпадає з name звязку то це цілком коректна ситуація.
Якщо ж addr:street не пустий і не співпадає з name звязку то це помилка. Усі помилки такого типу відслідковуються іншим валідатором:
http://pavlo-dudka.github.io/osm-pg-tests/test.html?street.relations#zoom=12&lat=49.9839&lon=36.2576