Jako początkujący, ale chętny do pracy użytkownik chciałbym prosić o pomoc. Przykładem problemu niech będzie adres: 60-687 Poznań, Osiedle Stefana Batorego. W Mapfactor pojawia się ta nazwa wielokrotnie - pod każdą pozycję podpięte są inne numery budynków. Dlaczego nie ma jednego wpisu “Osiedle Stefana Batorego”? Co zrobiłem źle tworząc mapę tego osiedla, że nie powstała spójna numeracja tylko osobne?
I wreszcie - od dawna (prawie rok) na mapie widoczny jest budynek o numerze 43, nie ma go jednak nawet w najnowszej wersji map dla Mapfactora. Dlaczego? Czy wymagany jest jakiś specjalny sposób tagowania budynków?
To wygląda na błąd w aplikacji bo dane wyglądają ok. Proponuję to im zgłosić. Prawdopodobnie dzieje się tak przez to, że są to 2 osobne drogi, które nie spotykają się na skrzyżowaniu, ale z punktu widzenia mapy jest to jak najbardziej poprawne, więc nawigacja do poprawy.
Właśnie zauważyłem, że PC Navigator 12 FREE nie wyświetla adresów bez “addr:street”, czyli bez nazwy ulicy - często spotykane w małych miejscowościach. Czy dopuszczalne jest dodanie addr:street zawierające nazwę miejscowości?
Witam,
Czy ktoś wie, czy istnieje możliwość aby Navigator Free w opcji wyszukiwania adresów pokazywał jedynie nazwy miejscowości / wsi najlepiej posiłkując się kodem pocztowym (wyszukiwanie po kodzie jest niemożliwe)? Generalnie wyświetla dodatkowo np.
Miejscowość/region/kod:
a) Rzeszów Województwo - wchodząc w tą opcję mamy komunikat:
1.1 Wybierz szczegóły miejscowości/regionu:
1.1.1 Rzeszów (województwo) - wchodząc mamy listę ulic
1.1.2 Rzeszów, Rzeszów - wchodząc mamy listę ulic inna niż w pkt 1.1.1
b) powiat rzeszowski (województwo) - wchodząc mamy listę ulic inna niż w pkt 1.1.1 i 1.1.2
c) Rzeszów-Rzeszów - wchodząc tutaj mamy brak ulic
No i loteria: albo trafisz na właściwą pozycję albo nie… Jeśli masz dostęp do netu można skorzystać z opcji wyszukaj w internecie (dane z Google.pl). Poruszając się po Polsce można sobie z tym poradzić ale jadąc za granicę gdzie dodatkowo nie znasz języka ani terenu, robi się kolorowo.
Zgodnie z sugestią napisałem do MapFactor. Oto odpowiedź:
“Hi Dawid
These 2 other option are dependend of quality of source maps. In some countries it work in
some not. Navigator free use OSM maps which are created by web community.
You can use professional map from TomTom. there it works.
Best regards
Martin Puffr”
PS. Nie po to przesiadłem się z komercyjnej automapy aby wracać ponownie do podobnych programów mapowych.