Samotne adresy - http://v3.mrowka.org/adresy/

Naszła mnie pewna myśl… być może ktoś nie wie, ale kliknięcie w ikonkę pobierania ładuje dany obszar do JOSM-a. To bardzo ułatwia poprawianie, bo nie trzeba szukać obszaru do pobrania w JOSM.
Podpowiedź: Ikonka pojawia się dopiero na zoom=15, więc trzeba przybliżyć mapę.

Jak dotąd nikt nie zgłosił się oficjalnie do wspólnej pracy nad usuwaniem samotnych adresów. Poniżej podaję kilka screenów obrazujących przynajmniej w liczbach status.
Prośba do konstruktora tego skryptu aby za informacją o ilości adresów żółtych… podał jaki jest procentowy udział w całości zaimportowanych adresów. To w będzie informacja jeszcze czytelniejsza.


Statystyki są dostępne pod adresem: http://v3.mrowka.org/adresy/stats.txt . Właśnie dodałem do nich udział procentowy.

Ładnie ubyło samotnych adresów przez weekend :slight_smile:


stan na: 2014-01-12 21:00 (adresów: 2843766)
żółte: 186787
różowe: 33911
czerwone: 2781
błękitne: 30163

Dzięki za zaangażowanie :slight_smile:

Prosiłbym o przypomnienie, kiedy jest odświeżana mapa.

Co godzinę.

Ale “zdanża”? Bo coś mi się przypomina, że ant pisał iż nie wyrabia maszyna.

Rico, Ostatnio pracowaliśmy w tym samym czasie z jeszcze jednym kolegą nad ulicą Prostą :wink: konflikty mi robiłeś :stuck_out_tongue:
Widziałeś jaki geoportal w Trójmieście świeżutki się pojawił? Chyba nie więcej niż pół roku ma.

Już się wyrabia :slight_smile: Czyli jakoś do xx:40 pojawiają się zmiany z godziny xx:00.

Zamieszczam screen obrazujący prace korekcyjne.

Według statystyk sprawa wygląda następująco: 2014-01-19 00:00 - błędów 168631 - 5.88% - (wszystkich adresów: 2863327)
Usuwanie samotnych adresów jest też bardzo dobrym sposobem na mapowanie - często w wielu miejscowościach nie ma dróg, a często niektórych miejscowości nie ma na mapie (np. miejscowość Golczowice). Zapraszam do prac - w ten sposób wartość map się bardzo mocno zwiększa.

Jest dobrym sposobem. Widzicie to na północ od Warszawy? To wam powiem że są ślady roboty (OSMF Redaction Account).
Jeśli komuś się nudzi, zapraszam tam.

Gdy uporządkuję Poznań i okolice, chętnie tam zajrzę :slight_smile: Już nawet kilka dróg dorysowałem.
Nie wiem tylko czy dobrze taguje, bo tamtych okolic nie znam.
www.openstreetmap.org/way/257354155

Track czy residential!?

Mam taką sugestię dotyczącą korekt samotnych adresów - przy okazji warto wyrysować landuse=residental.

Track + grade3

Ulica Generała Piora Iksińskiego na budynku, a Piotra Iksińskiego na ulicy. Co zmieniamy? ( i co jeśli odwrotnie)
Ulica Generała Kozyra-Iksińskiego na budynku, a Generała Kozyra Iksińskiego na ulicy. Robimy z myślnikiem czy bez?
Nie wiem czy Kozyr to imię czy nazwisko czy też pseudonim i czy tu jakieś zasady pisowni obowiązują.
Import adresów jest zwykle z emuia geoportalu.Teryt ma błędy to i emuia chyba może.Wtedy Google Street View czyli tabliczka z nazwą ulicy jest najważniejsza?
W bazach Rynek zwykle nazywa się Rynek-Rynek. Przy imporcie adres ma Rynek-Rynek a ulica w OSM nazwana jest Rynek. Jak to poprawiać

To zależy od konkretnego przypadku, najlepiej byłoby sprawdzić w dokumentach urzędowych :slight_smile:

W Szczecinie miałem taki przypadek z ul. Józefa Bema, tzn. w miejskim GIS widniała nazwa “Generała Józefa Bema”, a w TERYT “Józefa Bema”. Poprosiłem w Urzędzie Miasta (mailowy wniosek o udostępnienie informacji publicznej) o skan dokumentu nadającego nazwę tej ulicy. Okazało się, że dokument nie istnieje, bo nazwa została nadana w 1945r. po wyzwoleniu Szczecina. Dokumentem potwierdzającym nazwę ulicy jest jedynie karta z kartoteki ulic, której skan otrzymałem:

Jak widać ktoś się nie mógł zdecydować, czy Józef Bem będzie w Szczecinie generałem czy nie :wink: Ostatecznie w miejskim GIS nazwa urzędowa została poprawiona na “Józefa Bema”, więc teraz jest zgodność z TERYT :slight_smile:

Osobiście nie spotkałem się jeszcze z błędną nazwą ulicy w bazie TERYT. Czy ktoś jest w stanie taką wskazać?

Zamieszczam screen obrazujący prace korekcyjne.

Według statystyk sprawa wygląda następująco: 2014-01-29 00:00 - błędów 146361 - 5.00% - (wszystkich adresów: 2925222)

Ja bym powiedział, że import adresów jest zwykle z iMPA. Tam błędy również się zdarzają, ale jest ich zdecydowanie mniej.

np. taki błąd ]:->

Warning: file_get_contents(http://geo-system.blogspot.com/feeds/posts/default/-/impa) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 503 Service Unavailable in /home/www/pkt_adresowe/newsy.php on line 4

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/www/pkt_adresowe/newsy.php on line 16

Wiele nazw ulic było wpisywane z palca i niektóre z nich zawierają spację na początku lub na końcu. Poprawiłem już niejedną “gwiazdkę” przez usunięcie takiej spacji. To chyba w prosty sposób można by wykonać automatem?

Widziałem tego typu zmiany robione przez Zbyszka parę dni temu, nie pamiętam tylko czy wziął pod uwagę spacje na początku, czy tylko wiele spacji pomiędzy wyrazami.