Za samo używanie Potlacza bym zrewertował. I za niedodanie opisu zmian.
A na poważnie - można zrobić w ten sposób, że ładujesz ten obszar do JOSM, wyłapujesz szukałką węzły zmodyfikowane przez usera truszek (type:node user:truszek) i przeciągasz je we właściwe miejsce.
Jeśli naprawienie tego wymagałoby więcej pracy niż sposób przedstawiony wyżej to ja bym zrewertował bez rozczulania się - niech się user uczy na błędach.
Najprościej to dociągnąć te kilkaset metrów dwiema nitkami w pobliże ronda Grunwaldzkiego. Wiem wiem, nie mapujemy pod render :-). Tak naprawdę moim zdaniem most powinien mieć z definicji wbudowaną restrykcję zawracania. Efekt jest taki, że ten żenujący bug jest na dość newralgicznej trasie z lotniska w okolice Rynku.
A tak właściwie - czemu na południe od skrzyżowania są dwie nitki przez te kilka metrów? Z tego co pamiętam nie ma tam fizycznego rozdzielenia pasów. Zmiana na poprawną jedną nitkę też by to rozwiązała.
podczas tagowania zabytków natrafiłem na pewną miejscowość gdzie tagujący budynki chyba odpuścił sobie w szkole lekcje geometrii, ścieżka rowerowa przy drodze też nie wygląda pewnie, może ktoś ma czas i chęci trochę to niechlujstwo popoprawiać http://www.openstreetmap.org/#map=17/52.33910/16.16360
Gniezno jest strasznie poprzesuwane względem geoportalu, głównie budynki, część z nich jest nie tylko przesunięta a również “ustawiona” pod złym kątem, to dość duży problem bo o ile taką małą miejscowość jak np. wskazany wyżej Stary Tomyśl może poprawić przy zmotywowaniu się jedna osoba, to przywrócenie do poprawności miasta wielkości Gniezna jest zadaniem o wiele trudniejszym
We wrześniu 2013 dostrzegłem w okolicach Tułowic (woj. opolskie) dość niechlujnie zamapowaną drogę rowerową. Na całej długości (ponad 10 km) highway=cycleway (!), “czepiająca” się punktów istniejących dróg, landuse, budynków czy nazw miejscowości. Koślawo, bez zbytniego pokrycia z tym, co widać na podkładzie Geoportalu, ogólnie typowa biegunka potlatchowa. Wszystko opatrzone nazwą Ścieżka rowerowa “kolejowa”.
Napisałem do autora tego tworu, pytając co to za szlak, kto jest za niego odpowiedzialny, jak jest on oznaczony w terenie, gdzie można znaleźć więcej informacji? W międzyczasie przerobiłem wszystko na relację route, włączając do niej istniejące drogi po których nabazgrana była highway=cycleway. Tam, gdzie nie dało się stwierdzić po jakich istniejących drogach szlak ma przebiegać, zostawiłem linię bez tagu highway, jedynie z FIXME. Oto ta relacja: http://www.openstreetmap.org/relation/3213151
Autor odpisał, niestety nie podał informacji o które prosiłem. Napisał jedynie, że “Trasa jest tylko wstępnie opracowana”. Od tego czasu nie robi już żadnych edycji i nie odpowiada na wiadomości.
Czy ktoś z rejonu Łambinowic, Tułowic czy Komprachcic mógłby zweryfikować co to za trasa rowerowa? Jaka instytucja ją wyznaczyła, jak jest ona oznaczona w terenie, jak właściwie szlak się nazywa? Czy taki szlak w ogóle istnieje, czy może to tylko czyjaś radosna twórczość? (Jeśli tak, relację można z czystym sumieniem usunąć.)
I tak przy okazji - gdyby mnie napadlo, zeby dac tagi - tuz tam obok w palacu Raczynskich znajduje sie Archiwum Glowne Akt Dawnych. Jaki (czy?) jest sposb oznaczania archiwow panstwowych/koscielnych?