Skasowano moją pracę

Czy ma sens tagowanie iż kuchnia jest nieokreślona i jakakolwiek? Przynajmniej ja tak zrozumiałem ten tag (jeśli się mylę i ma to sens - to przepraszam i się kajam). Moim zdaniem lepiej to skasować i zebrać jakieś dane z których coś wynika.

Co do walidatora - jak czepia się czegoś poprawnego to zgłaszam poprawki do JOSMa ( patrz https://josm.openstreetmap.de/query?status=assigned&status=closed&status=needinfo&status=new&status=reopened&reporter=~Bulwersator&col=id&col=summary&col=status&col=type&col=priority&col=component&col=version&order=priority ).

Oczywiście jak czasem zrobię coś głupiego to przepraszam, nie zamierzam robić fochów jak ktoś wycofa moją edycję.

Proszę o przywrócenie poprzedniej wersji tego “kwiatka”. http://www.openstreetmap.org/changeset/19336160
Drogi jeszcze niema (jest planowana) jak i jej sam przebieg jest trochę inny. Poprzednia (dobra) wersja, to: http://www.openstreetmap.org/changeset/17824149

Kolego drogomaniak - drogi planowane tagujemy jako highway=proposed. Widzę, że z uporem maniaka bruździsz zmieniając tę drogę: http://www.openstreetmap.org/way/207641867

JEŚLI komuś bardzo zależy to może dać proposed=primary.

Kolejna sprawa jest taka, że od ul. Mokronoskiej do ronda z ul. Francuską jest, to jego własna wyobraźnia. Na żadnym planie przebieg tej drogi nie jest tak zaznaczony. Dlatego kasuję “plany urbanistyczne” użytkownika drogomaniak

Informacyjnie:
Wycofałem prawie wszystkie zmiany użytkownika BusMaps (Sopot). Powodem jest usunięcie przez niego dróg z relacjami (szlaki, KM: nic nie zostawił!!), mające historię z 2009 roku jeszcze. Dodatkowo potworzone drogi, które powodują komplikację w routingu (niepotrzebna zbytnia komplikacja).

http://www.openstreetmap.org/changeset/19832909
http://www.openstreetmap.org/changeset/19832864
kolejny przypadek usera, który drogi wokół Lublina zmienia podług klucza powiatowa=tertiary.

Nawet takie kawałeczki taguje jako tertiary “bo tam jest asfalt i powiatówka” http://www.openstreetmap.org/way/255329425

A przecież:

To powiadacie, że początkujący to sama dobroć i złoto? Proszę, ten skasował granicę Zwolenia: http://www.openstreetmap.org/changeset/19884822 http://www.openstreetmap.org/way/32716196/history

Oczywiście, powiecie zapewne, że zrobił to przez pomyłkę. A wiecie z czego ta pomyłka wynikła? Prawdopodobnie z tego, że inny mapowicz przykleił drogę do granicy. Dziękuję, dobranoc.

Jak dla mnie, to jest to bardzo nieprzyjemne, kiedy ktoś jednym kliknięciem usuwa moją kilkugodzinną prace.
Wiele razy pisałem, aby nie “przyklejać” do granic administracyjnych żadnych linii lub węzłów, lub nie używać ich do określenia innych obiektów.
Granica jest stała, a położenie obiektów może się zmienić. Na przykład bieg rzeki może być inny po jej uregulowaniu, to samo z drogą lub ścieżką.

Przydałaby się jakaś aplikacja pozwalająca znaleźć elementy przyklejone do granicy.
Dać ją w http://osmapa.pl/w/

nie tylko granice, ale lasy są często połączone z drogą w taki sposób, że nawet w josm jest to widziane jako jedność… normalnie masakra.
Czy da się stworzyć narzędzie do detekcji takich kolizji. Taki błąd np. występował na A4. Linia lasu była równa z linią autostrady.

Jest już, to walidator w JOSM. Ostatnio przerzucają się na łatwiejszy w edycji zestaw zasad, można je też dodawać w opcjach. Wykrywanie punktów należących zarówno do lini typu landuse jak i typu highway nie powinno być bardzo trudne.

Opis jest na http://josm.openstreetmap.de/wiki/Help/Styles/MapCSSImplementation

Edycja: Poprawa koszmarnego makaronizmu

Zniknęła cała relacja DK-12: http://ra.osmsurround.org/analyze.jsp?relationId=2576825

Przywróciłem relację DK12 ale są w niej dziury po edycjach które były w czasie gdy usunięto członków z relacji. Wysłałem informację do użytkownika który narobił bałaganu.

Z kolei użytkownik http://www.openstreetmap.org/user/tom_bart poprzesuwał adresy w mojej okolicy.

Dzięki, dziury już poprawiłem i wygląda, że jest OK.

Proszę o rewert wszystkich edycji changeset 19948544 kolegi Benka. Nanosi budynki których od ponad 2 lat nie ma. Niech rzuci okiem na podkład binga. Wkurzająca to że pochodzę z Brzegu sam ten Brzeg dopieszczam, a ktoś nie mający pojęcia o stanie faktycznym bawi się w urbanistę. Jeśli kolega Benek chce być w rankingach najlepszy to niech się skupi na usuwaniu samotnych adresów… albo wcześniej się ze mną skontaktuje.
Mamy do dyspozycji dwa podkłady Geoportal i Bing. Bing w wielu wypadkach ma dane nowsze nie starsze niż rok. Warto zawsze sprawdzać. Warto to robić, choćby z tego względu, że niektóre zdjęcia Binga są robione w okresie jesienno-zimowym - gdy nie ma liści łatwiej widać drogi leśne :slight_smile:

@jerrystef: nie patrzyłem w podany changeset, ale mam pytanie: czy kolega benek skasował Twoją pracę i zastąpił je swoimi budynkami?
@benek: zgadzasz się na zrewertowanie?

Jeśli chodzi o nieistniejące budynki (i ogólnie zlikwidowane rzeczy) - warto w danym miejscu zostawić węzeł z odpowiednim note=
Dzięki temu ktoś rysujący z innego podkładu (starszego) zostanie poinformowany o fakcie, że to coś już nie istnieje.

Benek dodał budynki które nie istnieją. Wystarczy popatrzeć na podkład bing który obecnie odpowiada rzeczywistości.

Kolega Benek w moim mieście (Nysa, opolskie) pododawał budynki które są, choć jeszcze ich nie było w OSM. Wszystko fajnie, tylko z niewiadomych powodów wartości dla klucza building= wybrał przypadkowo i zupełnie od czapy. Osiedle domków jednorodzinnych obrodziło nagle w szpitale, hangary, akademiki, kościoły, meczety i synagogi, a nawet “building=no”. Napisałem do Benka, szybko poprawił. Nie odpowiedział jednak na pytanie, skąd takie tagi?

Benku, widzę że jesteś aktywny na forum. Odpiszże :slight_smile:

Preferuje - nie ilość ale jakość, zatem lepiej czasem sprawdzić w kilu źródłach podkład i teren na którym pracuję :slight_smile:

Aby Brzeg był jeszcze bardziej dopieszczuchniowejszy, radzę drogi parkingowe oznaczać jako:

highway=service
service=parking_aisle