Czy ma sens tagowanie iż kuchnia jest nieokreślona i jakakolwiek? Przynajmniej ja tak zrozumiałem ten tag (jeśli się mylę i ma to sens - to przepraszam i się kajam). Moim zdaniem lepiej to skasować i zebrać jakieś dane z których coś wynika.
Kolego drogomaniak - drogi planowane tagujemy jako highway=proposed. Widzę, że z uporem maniaka bruździsz zmieniając tę drogę: http://www.openstreetmap.org/way/207641867
Kolejna sprawa jest taka, że od ul. Mokronoskiej do ronda z ul. Francuską jest, to jego własna wyobraźnia. Na żadnym planie przebieg tej drogi nie jest tak zaznaczony. Dlatego kasuję “plany urbanistyczne” użytkownika drogomaniak
Informacyjnie:
Wycofałem prawie wszystkie zmiany użytkownika BusMaps (Sopot). Powodem jest usunięcie przez niego dróg z relacjami (szlaki, KM: nic nie zostawił!!), mające historię z 2009 roku jeszcze. Dodatkowo potworzone drogi, które powodują komplikację w routingu (niepotrzebna zbytnia komplikacja).
Oczywiście, powiecie zapewne, że zrobił to przez pomyłkę. A wiecie z czego ta pomyłka wynikła? Prawdopodobnie z tego, że inny mapowicz przykleił drogę do granicy. Dziękuję, dobranoc.
Jak dla mnie, to jest to bardzo nieprzyjemne, kiedy ktoś jednym kliknięciem usuwa moją kilkugodzinną prace.
Wiele razy pisałem, aby nie “przyklejać” do granic administracyjnych żadnych linii lub węzłów, lub nie używać ich do określenia innych obiektów.
Granica jest stała, a położenie obiektów może się zmienić. Na przykład bieg rzeki może być inny po jej uregulowaniu, to samo z drogą lub ścieżką.
Przydałaby się jakaś aplikacja pozwalająca znaleźć elementy przyklejone do granicy.
Dać ją w http://osmapa.pl/w/
nie tylko granice, ale lasy są często połączone z drogą w taki sposób, że nawet w josm jest to widziane jako jedność… normalnie masakra.
Czy da się stworzyć narzędzie do detekcji takich kolizji. Taki błąd np. występował na A4. Linia lasu była równa z linią autostrady.
Jest już, to walidator w JOSM. Ostatnio przerzucają się na łatwiejszy w edycji zestaw zasad, można je też dodawać w opcjach. Wykrywanie punktów należących zarówno do lini typu landuse jak i typu highway nie powinno być bardzo trudne.
Przywróciłem relację DK12 ale są w niej dziury po edycjach które były w czasie gdy usunięto członków z relacji. Wysłałem informację do użytkownika który narobił bałaganu.
Proszę o rewert wszystkich edycji changeset 19948544 kolegi Benka. Nanosi budynki których od ponad 2 lat nie ma. Niech rzuci okiem na podkład binga. Wkurzająca to że pochodzę z Brzegu sam ten Brzeg dopieszczam, a ktoś nie mający pojęcia o stanie faktycznym bawi się w urbanistę. Jeśli kolega Benek chce być w rankingach najlepszy to niech się skupi na usuwaniu samotnych adresów… albo wcześniej się ze mną skontaktuje.
Mamy do dyspozycji dwa podkłady Geoportal i Bing. Bing w wielu wypadkach ma dane nowsze nie starsze niż rok. Warto zawsze sprawdzać. Warto to robić, choćby z tego względu, że niektóre zdjęcia Binga są robione w okresie jesienno-zimowym - gdy nie ma liści łatwiej widać drogi leśne
@jerrystef: nie patrzyłem w podany changeset, ale mam pytanie: czy kolega benek skasował Twoją pracę i zastąpił je swoimi budynkami? @benek: zgadzasz się na zrewertowanie?
Jeśli chodzi o nieistniejące budynki (i ogólnie zlikwidowane rzeczy) - warto w danym miejscu zostawić węzeł z odpowiednim note=
Dzięki temu ktoś rysujący z innego podkładu (starszego) zostanie poinformowany o fakcie, że to coś już nie istnieje.
Kolega Benek w moim mieście (Nysa, opolskie) pododawał budynki które są, choć jeszcze ich nie było w OSM. Wszystko fajnie, tylko z niewiadomych powodów wartości dla klucza building= wybrał przypadkowo i zupełnie od czapy. Osiedle domków jednorodzinnych obrodziło nagle w szpitale, hangary, akademiki, kościoły, meczety i synagogi, a nawet “building=no”. Napisałem do Benka, szybko poprawił. Nie odpowiedział jednak na pytanie, skąd takie tagi?