OsmAnd z danymi (oficjalnymi) z 1.12.2013 wyznacza poprawnie.
Ograniczyłem Twoją trasę punktami pośrednimi i problemy w wyznaczaniu przez OSRM widzę jedynie na fragmencie Bronisława Czecha od Henryka Wierzchowskiego do Objazdowej. Zaglądam w aktualne dane i nie widzę problemu. Prawdopodobnie naprawiony jakieś dwa miesiące temu w http://www.openstreetmap.org/changeset/17981160 OSRM ma tak stare dane?
Przeglądając zmapowany Śląsk zwróciłem uwagę na ogromne przesunięcia w miejscowości Czechowice-Dziedzice. Jeśli ma ktoś ochotę proszę o pomoc w korekcie, bo np. droga krajowa i inne elementy jest przesunięta od 6-15 metrów.
Pomoże ktoś to poprawić na OSM? Wprowadziłem to co prawda na odcinku Kostomłoty - Błonie, jednak w okolicach wsi Lisowice nie poprowadziłem prawidłowo przebiegu do węzła Kąty Wrocławskie. Z góry wielkie dzięki.
A czemu nie będzie? Prędzej czy później ktoś tamtędy przejedzie i zbierze ślad. Jeśli naniesiemy na mapę byle jak, nikomu nie będzie się chciało nawet włączyć logera.
A, bo to chodzi o drogę planowaną… nie doczytałem. Mnie nie bawi wprowadzanie planowanych dróg. Ja lubię wprowadzać drogi, które są przynajmniej budowane.
Też uważam że planowane drogi to bezsens. Nie odzwierciedlają stanu faktycznego, są nanoszone na oko, przez jakieś błędy mogą stanowić elementy routingu czy renderu. Często w miejscu gdzie jest planowana droga są obecne jeszcze budynki, pola, inne drogi które kiedyś ulegną usunięciu, ale obecnie są czynne.
Co innego jak są już budowane, bo można je przejść, przejechać rowerem czy zrobić zdjęcie lotnicze, nanieść przyzwoicie i odzwierciedlają stan faktyczny “budowy”.
Dzięki chłopaki. Niech ciemny lud pozostanie ciemny. Po co zaczynać dyskusję przed zatwierdzeniem planów. Przecież można zastawiać kopary jak już jest “po ptokach” Highway=proposed to bardzo potrzebny tag, chyba, że nie interesuje was społeczeństwo obywatelskie. Prędzej czy później ludzie zaczną korzystać z osm i czerpać stąd wiedzę choćby o hajłeju za miedzą.
Hejki tjabek,
dla mnie problem polega na tym, ze wiekszosc ludzi “wierzy” w dokladnosc map rysowanych wektorowo wiec nie majac w miare dokladnych informacji wprowadzamy “ciemny lud” w blad.
Moze byc to o tyle niebezpieczne jesli rysujemy cos zgrubnie nie majac dokladnej informacji, ze np. ktos uzywajacy map OSM uwierzy w zamieszczona informacje o przebiegu drogi co moze np. wplynac na jego decyzje o kupnie/sprzedazy jakiejs nieruchomosci. Nie pisze tu o zawodowych deweloperach lecz wlasnie o “ludzie ciemnym”.
Wprowadzal bym wiec na mape nie informacje o hipotetcznych planach bedacych w dyskusji lecz o zatwierdzonych planach o dobrze znanym przebiegu. Taka informacja jest jak najbardziej potrzeba i po to ten tagging wprowadzono.
Nikt nie mówi tutaj o nienanoszeniu planowanych dróg, tylko raczej chodzi o dokładność. Naniesienie drogi z dokładnością “ona będzie biegła gdzieś między Kozią Wólką a Wygwizdowem” niesie żadne korzyści dla zwykłego kowalskiego, bo zwykly kowalski chciałby wiedzieć najczęściej czy droga będzie biegła przez jego działkę lub w jej pobliżu, a taka mapa rysowana na oko mu tej informacji nie da. Mało tego, taki Kowalski może zobaczyć jakąś drogę planowaną narysowaną przez swoje podwórko, narobi krzyku i OSM okaże się mało wiarygodne. Zwykły kowalski nie wie jak działa OSM.
Jest problem z Node: Wyźrał (31899913). Jego wartość is_in nie odpowiada rzeczywistości
jest gmina Brzeźnica, powiat wadowicki,
ma być gmina Liszki, powiat Kraków ziemski (czy jak on tam się nazywa).
Teoretycznie może być takich kwiatków więcej. Można by jakiegoś skrypta puścić do sprawdzenia,
czy is_in jest wewnątrz dobrego boundary?
Czy ten konkretny przypadek mogę sobie sam wklepać?