Akcja-mapowanie: Wieluń

Tak nie do konca “kieruje”. My mozemy sie nawzajem co najwyzej grzecznie prosic. :wink:
W kazdym razie: piekne podziekowania takze ode mnie.
Wyszlo tak calkiem przypadkiem a wyglada naprawde super.

Bede Wam wszystkim bardzo wdzieczny jesli wlaczycie sie dalej w ta akcje. Powstaje nam naprawde imponujaca akcja co moze spolecznosc jesli skoncentrujemy sie na jakims punkcie.

Witam ponownie była prośba o podział miasta na sektory
Bo jest tak depczemy sobie po „piętach” i robota nam się sypie.

Podzieliłem miasto na sektory tak aby nie marnować Waszego czasu.
Jest tak:
Sektor A - Kopernika, Kopernika, Wojska Polskiego – tu jest prawie komplet strefa kompieliska miejskiego tam trzeba po mapować i popatrzeć w stronę Gaszyna
Sektor B – Wojska Polskiego, Sieradzka, Traugutta wzdłuż ulicy Sybiraków (przed centrum ANIA)
Sektor C – Trójkąt ul. Sybiraków, Traugutta w stronę Dąbrowy
Sektor D - Traugutta, Wrocławska, Sieradzka, Kolejowa w stronę Dąbrowy osiedle Armii Krajowej już jest i osiedle domków za osiedlem trzeba skończyć resztę

Za chwilę dalszy podział miasta.
Kto co bierze tak będzie łatwiej. Budynki adresacja , drogi to dla Straży podstawa reszta jak kto może ale jest tak na wyjściowo sam nie wiem.

Podział Całość
Podzieliłem miasto na sektory tak aby nie marnować Waszego czasu.
Jest tak:
Sektor A - Kopernika, Kopernika, Wojska Polskiego – tu jest prawie komplet strefa kąpieliska miejskiego tam trzeba po mapować i popatrzeć w stroną Gaszyna
Sektor B – Wojska Polskiego, Sieradzka, Traugutta wzdłuż ulicy Sybiraków (przed centrum ANIA)
Sektor C – Trójkąt ul. Sybiraków, Traugutta w strone Dąbrowy
Sektor D - Traugutta, Wrocławska, Sieradzka, Kolejowa w stronę Dąbrowy osiedle Armii Krajowej już jest i osiedle domków za osiedlem trzeba skończyć resztę
Sektor E - Kolejowa, Sieradzka w stronę Dąbrowy i Koloni Raczyn niewiele tam roboty
Sektor F - strefa Chrusty ul. Sieradzka, Głowackiego, Warszawska, Fabryczna, Jagiełły (tu jest dobrze okolice ciepłowni tam były jakieś dziury reszta do przepatrzenia brak pojedynczych budynków)
Sektor G – Niedzielsko ul. Fabryczna, Warszawska, Przemysłowa , Jagiełły w stronę Niedzielska tam ktoś już nieźle popracował, może skończy.
Sektor H – Przemysłowa, Warszawska, wzdłuż szlaku kolejowego do ulicy POW
Sektor J - wzdłuż szlaku kolejowego, Warszawska, Popiełuszki, 18- stycznia
Sektor K – trójkąt w ulicach: 18 stycznia, Częstochowska
Sektor L - Częstochowska, Piłsudzkiego, 3 Maja – tu jest prawie na wyjściowo brakuje już naprawdę niewiele, proszę o drugą stronę ul. Granicznej
Sektor M - trójkąt ul. 3 maja, Joanny Żubr – tu tylko dopieszczenia brakuje, może dlatego, że tu mieszkam, dzięki za huśtawkę na placu zabaw (uśmiechnąłem się jak to zobaczyłem)

Strefa CENTRUM
Ulice. Piłsudzkiego, 18 stycznia, Popiełuszki, Warszawska, Sieradzka – brakuje niewiele.

Kto co bierze tak będzie łatwiej. Budynki adresacja , drogi to dla Straży podstawa reszta jak kto może ale jest tak na wyjściowo sam nie wiem.

Podtrzymuję deklarację edycji sektorów:
Sektor C – Trójkąt ul. Sybiraków, Traugutta w strone Dąbrowy
Sektor D - Traugutta, Wrocławska, Sieradzka, Kolejowa w stronę Dąbrowy osiedle Armii Krajowej już jest i osiedle domków za osiedlem trzeba skończyć resztę

http://www.openstreetmap.org/#map=16/51.2321/18.5481

Głównie dodanie budynków, ale i trochę szczegółów w związku ze znajomością tych rejonów.

BTW - przydałoby się jakieś narzędzie do takich mapping akcji. Znalazłem to
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/MapCraft
ale nie ma teraz JOSM i nie sprawdze jak to działa.
Może coś prostrzego? Po prostu do podziału mapy na sektory i przypisanie do usera.
Jacek

Pomysl z wymiana na forum i po prostu blokowaniem sektorów jest bardzo dobry.
Mysle ze nie potrzeba wtedy wcale MapCraft.

Okej przepisuje jak kto się deklaruje:

Sektor A -
Sektor B -
Sektor C - Jacek_lodz
Sektor D - Jacek_lodz
Sektor E -
Sektor F -
Sektor G -
Sektor H -
Sektor J -
Sektor K -
Sektor L -
Sektor M -

Strefa CENTRUM

Ja jadę po całości powiatu sieć hydrantową bo zemną pracuje 500 ludzisków w terenie, muszą dotrzeć do każdego hydrantu i takie tam widzicie to też.

Zacząłem rysować od strony południowej …to i dalej będę w okolicach L i M

Obserwuje caly czas jak to sie rozwija i jestem pod wrazeniem!
Jaki byl stan mapy wczesniej widac mniej wiecej tutaj:
http://www.openstreetmap.org/#map=16/51.4150/18.6057

Ciesze sie ze niektórzy z Was ida po bandzie i pokazuja co z mapy mozna wycisnac.
Sam zaczalem mapowac pojedyncze drzewa.
W sumie teraz warto odwazyc sie nawet zbierac najblizsze wsie.

Pytanie do Jacka_str:
Uzywacie do zbierania informacji “walking papers” czy tez nie znacie tej techniki?

Okej przepisuje:

Sektor A -
Sektor B -
Sektor C - Jacek_lodz
Sektor D - Jacek_lodz
Sektor E -
Sektor F -
Sektor G -
Sektor H -
Sektor J -
Sektor K -
Sektor L -WojtekK
Sektor M -WojtekK

Strefa CENTRUM

MapCraft jest bardzo fajny. Uzywalismy juz go kilka razy. :slight_smile:

Druga sprawa.
Skoro juz idziemy po bandzie to warto zbierac takze murki, zywoploty, siatki, itd.
Moza do tego uzywac do tego np.:

barrier = fence
note = skontrolowac i skorygowac na miejscu
!

Ta informacja ma mysle jakies znaczenie bo przez mur wóz strazacki nie przejedzie.
Tutaj: http://www.openstreetmap.org/#map=18/52.51540/16.73805
bawilem sie w rozpoznawanie granic dzialek na podstawie zdjiec lotniczych i zaskakujace duzo mozna rozpoznac bo ludzie pierwsze co robia jak budouaj dom, to stawiaja ogrodzenie.

Tę część co robię z pomocą GPS.
Technika odwzorowywania nie to nie wchodziło w rachubę.

Ludzie kochani,
nie wiem, czy obserwujecie zmiany jakie tu sie dokonuja ale czegos tak fajnego dawno nie ogladalem!
Jak tak dalej pojdzie to bedziemy mieli w krótkim czasie kompletne mape miasta i okolic.

Jest wsród nas ktos, kto umial by zrobic animacje z procesu tworzenia mapy Wielunia i okolicy od momentu ogloszenia przez Jacka-str prosby o wsparcie? Warto by to rozpowszechnic.

Przejechać to na upartego przejedzie - ja bym powiedział raczej, że strażakowi może nie udać się przeskoczyć :wink:
(szczególnie z ekwipunkiem)

:lol:

Jesli beda tacy upaci jak ekipa z Wielunia to mur glowa przebija :sunglasses:

Swoja droga: wielkie, serdeczne dzieki Zbigniew za Twoja pomoc w tej akcji!

No no jakby na wyjsciowo ten Wieluń robicie.

Przepraszam jestem dziś na tyłach, ale muszę obrobić materiał z całego powiatu od strażaków, ten ze skrzynki oni też czekają na dopowiedż czy dobrze zrobili swoje.
Moja akcja w powiecie z naniesieniem sieci była pod hasłem: “Mapa w 7 dni”, teraz to chyba będzie “Wieluń w 7 dni”.:smiley:

Ja mogę pomóc - z tymże w zasadzie znam tylko JOSMa.

No to super. P2 jest w porównaniu z JOSM prosciutki.Lepiej sie porzadnego czegos nauczyc.
Wazne tak samo jak program okazuja sie schematy taggingu: Jak tagujemy stodole, jak szklarnie itd itp.

Moze ktos z Was by zrobil zestawienie najwazniejszych typow budynków tak, zeby zmiescilo sie to na kartke A4?

Tutaj brakuje budynków:
http://www.openstreetmap.org/#map=16/51.2313/18.5530

Marku,
Zadeklarowałem ten kawałek miasta do uzupełnienia i uzupełniam w miarę możliwości. Chyba jednak MapCraft by się przydał :), ponieważ wczoraj ok godz 23:30 mocno weszliśmy sobie w paradę, co wywołało u mnie kilkanaście konflików, które rozwiązałem na Twoją korzyśc tracąc trochę swojej pracy, ale nic to. Dziś wieczorem uzupełnim dalej ten fragment, ale jeżeli do wieczora ktoś ma niego ochotę - proszę bardzo.

W szkoleniu również chętnie pomogę razem z Polimerkiem.