Lastig, de gebouwen in het landelijk gebied.
Binnen landelijk gebied bestemmingsplannen of buitengebied bestemminsplannen, zijn nogal wat verschillen, ogenschijnlijk van bovenaf lijken boerderijen hetzelfde, van oorsprong hebben de meeste ook een agrarische functie, functies veranderen, alleen een woonfunctie, woonboerderij of dat men een andere soortig bedrijf is begonnen, een Retail functie. Ter plekke pas zichtbaar.
Veelal is het pand waar de woonfunctie op rust correct, mijn inziens.
Nu komen we ook steeds vaker gescheiden erven tegen, huis verkocht en de schuren aan een andere, met wel of niet twee gecreëerde oprijlanen.
Het achterliggende land, wat vroeger bij de boerderij hoorde, is tegenwoordig vaker van een andere eigenaar.
Het is dus niet zo dat alles bij elkaar ligt, zoals industrie gebied, wat door bestemmingplannen zo ontstaan is.
Ken een situatie op een weg waarbij de boerderijen gelijk zijn (ogend) maar op het ene erf wel een retail functie ligt en het andere niet. Ondanks dat van bestemming Retail functie niet gebruik werd gemaakt, (heeft ooit iemand eens aangevraagd/geregeld) werd in de volgende plancyclus de functie eruit geschreven, gelukkig zagen we dat, omdat we een kaart onder ogen kregen en net op tijd bezwaar konden maken, de des betreffend persoon was al aan het kijken of hij van beroep kon veranderen. Als een plan gebied enkel duizenden km is, vindt je de bestemming alleen terug op een gedetailleerde kaart. Of je moet vragen. (En dat is soms slapen honden wakker maken. In ontwerptraject tekeningen aangepast. (kan je alsnog gaan procederen)). Die vaak alleen op afspraak in het Gemeentehuis in te zien. Een functie terug krijgen is lastig, tijd en mogelijke onwilligheid bestuurders.
M.a.w lastig om een functie aan locatie te geven.
Van bag naar functie is ondoenlijk, landelijk gebied, enige uitspringende is de greenhouses. Die vanuit de lucht veel herkenbaarder zijn, alhoewel er ook een aantal een andere functie hebben dan greenhouses.
Maar er zijn genoeg greenhouses, waar in bag niks bij staat. Alleen pand in gebruik genomen.
Dit zou misschien weer uit te filteren zijn met een agrarische layer. Jaarlijks houd de Landbouw met grote L de gegevens op kaart bij.
Wms layer voor in JOSM
http://www.nationaalgeoregister.nl/geonetwork/srv/dut/search?#|4fa03182-df71-4c39-87da-e7d5c0b82d88 kaart 2011
http://geodata.nationaalgeoregister.nl/aan/wms?
Deze dus met vraagteken even in josm invoeren
Edit: damm: en dat gaat net niet op bij de kassen.
Even verder gezocht:
http://agentschapnl.kaartenbalie.nl/gisviewer/viewer.do?code=ffbe1eddb698ef742367ae1759005b86
ook met osm achtergrond
nu nog een wms service en de licentie voorwaarden beachten
ruimtelijkeplannen.nl, bestemmingsplannen
Dan nog is het lastig om detail kaarten te vinden, als die al online aanwezig zijn.