kasuje dobre ulice i zastępuje swoimi wersjami, gorszymi
rysuje nakładki (“droga na drodze”)
skacze po całej PL, co dla mnie oznacza, że nie ma konkretnego celu (np. zmapowanie swojej okolicy) i jest mapowiczem “od niechcenia”, czyli takim który* tu narysuje, tam skasuje - “zobaczymy co się stanie”*
nie odpisuje na maile
część jego edycji jest sensowna, przez co sprawia wrażenie pożytecznego
Sądząc po końcówce adresu (.az) to po prostu chamski spam…
Dla każdego, kto administruje serwis internetowy jest oczywiste, żeby przy każdej treści generowanej przez użytkowników widniał przycisk “zgłoś”. Obecnie nie ma go chyba nigdzie na osm.org, przez co spamowate wpisy dzienniczków siedzą po parę dni, bo trzeba smarować oddzielnego mejla do adminów…
Bulwersator: korzystając z okazji - od jakiegoś czasu obserwuję Twoje namiętne poprawianie podług walidatora. Fajnie, ale nie popadaj w przesadę. Nie wszystko, co wyrzuci z siebie walidator w JOSM, jest błędem.
Czy ma sens tagowanie iż kuchnia jest nieokreślona i jakakolwiek? Przynajmniej ja tak zrozumiałem ten tag (jeśli się mylę i ma to sens - to przepraszam i się kajam). Moim zdaniem lepiej to skasować i zebrać jakieś dane z których coś wynika.
Kolego drogomaniak - drogi planowane tagujemy jako highway=proposed. Widzę, że z uporem maniaka bruździsz zmieniając tę drogę: http://www.openstreetmap.org/way/207641867
Kolejna sprawa jest taka, że od ul. Mokronoskiej do ronda z ul. Francuską jest, to jego własna wyobraźnia. Na żadnym planie przebieg tej drogi nie jest tak zaznaczony. Dlatego kasuję “plany urbanistyczne” użytkownika drogomaniak
Informacyjnie:
Wycofałem prawie wszystkie zmiany użytkownika BusMaps (Sopot). Powodem jest usunięcie przez niego dróg z relacjami (szlaki, KM: nic nie zostawił!!), mające historię z 2009 roku jeszcze. Dodatkowo potworzone drogi, które powodują komplikację w routingu (niepotrzebna zbytnia komplikacja).
Oczywiście, powiecie zapewne, że zrobił to przez pomyłkę. A wiecie z czego ta pomyłka wynikła? Prawdopodobnie z tego, że inny mapowicz przykleił drogę do granicy. Dziękuję, dobranoc.
Jak dla mnie, to jest to bardzo nieprzyjemne, kiedy ktoś jednym kliknięciem usuwa moją kilkugodzinną prace.
Wiele razy pisałem, aby nie “przyklejać” do granic administracyjnych żadnych linii lub węzłów, lub nie używać ich do określenia innych obiektów.
Granica jest stała, a położenie obiektów może się zmienić. Na przykład bieg rzeki może być inny po jej uregulowaniu, to samo z drogą lub ścieżką.
Przydałaby się jakaś aplikacja pozwalająca znaleźć elementy przyklejone do granicy.
Dać ją w http://osmapa.pl/w/
nie tylko granice, ale lasy są często połączone z drogą w taki sposób, że nawet w josm jest to widziane jako jedność… normalnie masakra.
Czy da się stworzyć narzędzie do detekcji takich kolizji. Taki błąd np. występował na A4. Linia lasu była równa z linią autostrady.
Jest już, to walidator w JOSM. Ostatnio przerzucają się na łatwiejszy w edycji zestaw zasad, można je też dodawać w opcjach. Wykrywanie punktów należących zarówno do lini typu landuse jak i typu highway nie powinno być bardzo trudne.
Przywróciłem relację DK12 ale są w niej dziury po edycjach które były w czasie gdy usunięto członków z relacji. Wysłałem informację do użytkownika który narobił bałaganu.