Albo
E 40
czy
E40
Pierdoła, ale nieładnie gdy w gpsmidzie mi się wyświetla raz tak a raz tak …
Raczej E40, nie spotkałem się nigdzie (poza OSM) z oznaczeniem E 40.
No to np tutaj:
http://www.openstreetmap.org/?lat=50.25624&lon=18.84284&zoom=15&layers=B000FTF
http://osm.org/go/0Lc9aU%40b–
jest i ref i jako relacja “A 4”.
Kto tworzy te relacje/ref ? Ktoś z Polski ?
Boję się to ruszyć bo nie bawiłem się ralacjami …
Zapewne z Polski, bo inni mają raczej swoje kraje do roboty.
Co do “A 4” to taka propozycja wisi na OSM Wiki (http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Poland/Sie%C4%87_drogowa#Autostrady) i jeśli nie będzie protestów to tą spację usunę. Swoją drogą ilość relacji przy autostradach i ekspresówkach woła o pomstę do nieba. Dodałbym także na stronę drogi wojewódzkie, ale widząc postęp prac to rewelacji raczej nie ma co się spodziewać :(.
A jest gdzieś tutorial co powinno się robić z relacjami ?
Co do postepów prac to bez stresu, pół roku temu Śląśk wołał o pomstę do nieba w OSM (Zabrze, Bytom - prawie nie istniejące ), a teraz z wyjątkiem paru miast (Ruda Śląska) jest coraz lepiej
W sensie że nie ma tutoriala z zakresu relacji? Coś w tym jest na początku też nie łapałem za bardzo tych relacji. Czyli na liście do tłumaczenia ‘na już’ dodaję http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Elements.
A gotową relację to do tabelki wstawić i viola.
No tak, ale Zabrze to pewnie twoja zasługa a Bytom moja :).