Het ging me vooral om de kwalificatie van het wegdek.
De gegevens:
Het is een traject van en kilometer of 7. De rest van de weg (P12) is geasfalteerd.
Volgens de Nederlandse kwalificatie is het een Provinciale weg. Het zou dus een N-nummer krijgen.
is het fietsbaar? Hier wel, omdat er net gevlakt was. Maar verderop, mwahā¦ Ze hebben de gewoonte in Litouwen om dit soort wegen te bedekken met een mengsel van strandzand en spoorweggrind. Als Het nat is is het een gore modderbende, als het droog is, is het fietsen op het strand.
Het is getagd:
highway=primary
surface=unset
Maar het is ook een fietsroute. je moet het dus wel zodanig taggen dat de kaart routeert met fietsen.
Het doet niet ter zake wat de ondergrond is, en of het routeerbaar is moet de renderer (bv OFM) uitmaken, jij tagt gewoon wat je ziet, niet wat je denkt wat het beste zou kunnen routeren, want dat heet dan weer ātaggen voor de rendererā.
In dat gebied, Noordwesten, waren veel secundaire wegen van een nog belabberder kwaliteit. Maar over het algemeen (zoān 300 km gefietst in Litouwen) is alles gewoon asfalt.
Ik ga het niet wijzigen. De fietsroute is aangegeven en ik was destijds er niet alert op dat het wel eens fout op de OSM zou staan en heb dan ook niet opgenomen om welk gedeelte het gaat.
Het ging mij er meer om hoe dit te zien in het kader van de voorgaande discussie over al of niet verharding.
Dat begrijp ik, op fietsvakantie heb je wel andere zaken aan je hoofd dan te letten op de juiste OSM tags.
Laat dat maar aan de locals over, maar tja die zullen niet wakker liggen van dat stukje onverhard, waarschijnlijk is dat voor hen prima geplaveid
Basecamp maakt met onverhard vermijden hier een omweg terwijl door eggie er fine_gravel van gemaakt is?
Het is onderdeel van de KNP route en goed te fietsen.
Marius,
Mapsource routeert over de Pickensteeg niet van harte langs dat stukje fine_gravel, maar je kunt via het elastiekje wel de route dwingen. Misschien vindt basecamp de straatnaam minder leuk. Heb trouwens nog getwijfeld, want zo fine is de gravel daar ook weer niet.
Mijn instelling is dan onverhard vermijden en carpool vermijden. vervoermiddel fiets op de etrex 30.
ps. op de onroute fietskaart heeft een stukje van de grindweg echt een vreselijke naamā¦ maar uiteraard ben ik daar in levende lijve geweest en heb in Helvoirt koffie en gebak genuttigd bij De Heeren Janssen.
Maar inderdaadā¦ het routeert niet bij voorkeur (ook niet met tolweg vermijden)
edit: eigenlijk denk ik dat de esschebaan geen echte fietsstrook heeft, want er staat denk ik ook geen bord. hoewel? http://goo.gl/maps/QOxhZ
De Pickensteeg zal met de nieuwe update wel routeren. Tracktype = grade2 ontbrak. Het is immers een track en niet een path. Daar zit de clou. Zit er nu wel op. De weg zal als verhard routeren.
De Esschebaan zou ik verder zo laten. Bijzondere wegen hebben jullie daar in het Brabantse.
Als daar een bord met fietspad staat is het dus een highway=cycleway met een strook onverhard voor overig verkeer.
Dat het wegdek voor autoverkeer onverhard is, daar zijn nog geen goede tags voor verzonnen op OSM.
-unclassified=track misschien, analoog aan cycleway=track, track=track (de tag *=track is sowieso idioot, wie heeft dit ooit bedacht?)
-je zou twee ways kunnen tekenen maar dat geeft niet de werkelijke situatie aan.
-motorcar=yes
-cycleway:left=track of cycleway:right=track wordt op de OFM hetzelfde gerenderd als cycleway:lane, maar eigenlijk is het gewoon een lane dus waarom niet cycleway:right=lane? Dat wordt dan aan de verkeerde kant weergegeven op de nieuwere Etrex, en ook de Dakota, Oregon etc maar niet op de oudere toestellen en in Basecamp/Mapsource. Ik heb dit bij Garmin aangekaart, zouden ze naar kijken maar er is niets mee gebeurt.
fine_gravel icm een highway=track blijft halfverhard op de OFM Eggie, ik heb alleen voor cycleways omwille van de routeerbaarheid daar een uitzondering op gemaakt. En gezien jouw eerdere opmerking āzo fijn is dat gravel daar ook weer nietā is dat dan terecht dat je die kan vermijden met onverhard vermijden aangevinkt. En als ik op google streetview kijk lijkt het me eerder gravel dan fine_gravel: http://goo.gl/maps/wkNDr
Er is inderdaad een bord fietspad. De straat namen in google kloppen niet!
Denk dat het toch weer gravel moet worden op de Pickensteeg + maar wel tracktype=grade2 en op de Esschebaan twee ways. Ga ik zo even doen.
Egbert
edit: esschebaan gesplitst in verhard (aspahlt)fietspad en onverhard (unpaved) ander verkeer gedeelte (Volgens mij zelfs zand?) . Fietsroutes kloppend gemaakt, want die horen naar knooppunt 28 te lopen en die noordelijke route liep helemaal door naar de Pickensteeg.
Pickensteeg weer gravel gemaakt.
Kan me herinneren dat mijn vrouw al moeilijk keek bij dat weggetje.
*( Marius misschien kun jij e.e.a. nog even checken. Aanvulling: Dit bordje onverplicht fietspad heb ik nooit zien staan. http://goo.gl/maps/e7dpo))
Hoe een weg je bezig kan houden.
Het gravelgedeelte heet Esschebaan. Wellicht te maken met de postadressen?
'k Verander het nog even dan fietst Marius er vast nog wel eens langs van het jaar.
Op de ofm tot nu toe heeft het stuk nog geen naam. Jaren geleden was daar kennelijk nog een fietsstrook (compacted) langs aan de westkant, maar daar is dan halverwege nog maar een klein stukje van over. De rest is verdwenen. Het bord onverplicht fietspad staat daar voor joker en geldt zeker niet voor het gravelstuk.
Hallo
Deze vraag heeft jullie inderdaad nogal bezig gehouden.
Bedankt tot zo ver.
Inderdaad tot aan de oude gemeentegrens van Esch waar de verharding begint heet het de Esschebaan.
Vroeger toen er nog minder autoās waren was het een belangrijke fietsverbinding tussen Helvoirt en Esch.
Er stonden toen ook paaltjes tussen de zandweg en het aangestampte fietspad.
Op het gravel gedeelte staan ze er plaatselijk nog.
Bij de ingang van dit gravel deel richting Esch staat inderdaad nog dat vervormde zwarte fietspad bord maar daar zijn de paaltjes weggevallen.
Zoals je kunt zien zijn beide wegen nog net gem Vught terwijl het de fietsverbinding tussen Esch en Helvoirt beide behorende tot de gem Haaren
Vught heeft blijkbaar weinig met de gravel grensweg anders was dit klein stukje ook verhard.
Ja hier heb ik weer een vraag.
Deze weg heeft een apart pad afgesloten met de bekende paaltjes naast de zandweg.
Dit pad is pas voor fietsers voorzien van fijne rode split en nu goed fietsbaar.
Ik heb hier een extra fietspad naast gelegd zie OSM met surface=fine_gravel.
Als het zo bestaat dan zal het zeker goed zijn. Bij de Scheepsdonkseweg is wel iets fout gegaan. Je weet wel dat stuk van het industrieterrein naar de kapel. Daar geeft BTM een foutmelding.
In mijn herinnering was dat ook onverhard. Zal eens kijken wat daar loos is.
Needless tags verwijderd bicycle=yes op een fietspad hoeft niet enā¦ de fietsroutes op het fietspad gelegd. Er lopen wel drie verschillende fietsroutes door elkaar waarvan twee een beetje onlogisch.
Ja
Hoe je fietsroutes mapt is me nog niet geheel duidelijk wellicht heb ik iets fout gedaan?
Vandaar dat ik jullie vraag om even te controleren.
Wellicht kunnen jullie me uitleggen wat ik fout doe zodat ik daar weer van leer:)
Marius
Denk niet dat je daar iets fout hebt gedaan als die routes niet van jou zijn. Kan niet zo snel zien in de geschiedenis wie daar routes heeft aangelegd. Iets zomaar wissen doe ik ook niet. Zal eens op mān gemak kijken.
Zelf ben ik daar in augustus langs gekomen vanuit Boxtel naar Oisterwijk en heb daar ook gemapt.
edit: De knooppuntroute zoals die loopt ten westen van de kapel moet op de fietspaden naar knooppunt 69 Het is knooppuntroute 45-69.
Die route die naar knooppunt 51 verwijst hoort daar denk ik niet. Waar is knooppunt 51 dan?
'k Zie dat er al aan veranderd is. Denk dat relatie 153099 de goeie is( naar 51>) , want die loopt door naar het westen. Die andere relatie kunnen er volgens mij af.
De vorige relatie ging nog naar 45. http://www.openstreetmap.org/#map=18/51.58039/5.28513
'k Zie dat er knooppunten zijn bijgekomen op de Roond. 12 13 15 Ik kom even nergens aan, want dan doorkruis ik jouw of iemand anders plannen.
Eggie