En dit komt doordat er te weinig informatie bij de tag wordt toegevoegd. (Hier schaad overdaad niet)
Hierdoor zou de renderer beter kunnen aangeven dat, bijvoorbeeld waar de grote parkeerplaatsen (Parkings zijn).
Bij gebrek aan kennis en ervaring komt men vaak alleen toe amenity=parking, die andere info geeft de differentiatie.
Zulke straatparkeergelegenheden lenen zich er voor om parking:lane te gebruiken.
Dan kan je op de highway in een relatie ook de blauwe zone kwijt.
Alleen dat is diepgaandere leerproces, net als bij de cycleway lane.
Mapnik, wat gezien wordt als de openstreetmapkaart, zal eigenlijk meer layer functies moeten krijgen. oa. parking layer.
Of in de basis meer keuze setups. Mapnik 1 Mapnik 2
Dan kan je het zo druk maken als je het zelf wil.
Ik vindt het wel lekker als ik veelal in een stad voor een afspraak, vooraf zou kunnen kijken wat het parkeerbeleid is in die omgeving is.
Wanneer er zoân layer zou zijn, dan nodigt dat ook meer uit het te taggen. nu zie je dat niet op de basis openstreetmapkaart, dus mapnik kaart.
Ook de keuze van de overige tile basis kaarten geven dat niet.
Leuk, met [parking:lane:right=parallel] kan ik die P-opmars richting ons huis redelijk stoppen.
Wel een nadeel: veel P-tjes in woonwijken zijn âeilandjesâ dus je moet wel eerst de straat in stukken gaan knippen (+?).
Ik vermoed alleen dat OFM deze [parking:lane] niet zal renderen? Zo niet, dan sluit dat - toevallig - wel helemaal aan bij mijn behoefte. Zo ja, benieuwd hoe dat er uit ziet.
Is vergelijkbaar met sidewalk=*.
Ook hier veel vervuiling doordat sommige mappers overal footways tussen frommelen. Zelfs als daarvoor eigenlijk geen ruimte op de kaart is. Die vervolgens meestal niet aansluiten, geen verbindende node hebben met kruisende wegen en dus ook niet routeerbaar zijn.
Om nou ieder weekend hetzelfde rondje om Woerden te makenâŠ
Dus pakken we ook vaak de auto en parkeren die ergens op enige afstand van ons huis.
Hoe kan ik anders heel Zuid-Holland en Utrecht tot mijn OSM werkgebied rekenen? Woerden is nu wel klaar
Die [parking:lane] heb ik net toegevoegd;
Maar, inderdaad, ik vind het juist weergeven van bewaakte/overdekte fietsenstallingen belangrijker.
Benzinestations vind ik ook belangrijk als fietser: voeding voor onze benzinebrander.
Niet verder vertellen: wij zijn 100% fietser met twee autoâs
En wat ik niet wil zien (scholen bijvoorbeeld) verwijder ik met de typefile van de kaart.
Dus waarom switchen naar aan andere kaart (waarvan ik dan eerst weer de typefile moet aanpassen en die - in de vakantie - niet samen met de fietskaarten op mijn SD-kaart past)?
Bovendien heeft mijn Key-User/navigator/stoker een hekel aan het switchen van kaart (op de fiets).
⊠er zijn grenzen aan het toegestane aantal Off-Topic regels âŠ
Waar even âiets minder Off_Topicâ: dit vind ik allemaal veel belangrijker dan die parkeerplaatsen voor mijn huis. Kwestie van prioriteiten. Maar helaas, wel veel meer werk.
Als ik een path toevoeg is deze vrijwel gelijk zichtbaar op de openstreetmap.org.
Nu vraag ik me af of alle items dezelfde rendertijd hebben. Ik merk bijvoorbeeld als ik een node aanmaak en definieer als een winkel oid, dat deze dan na een dag niet zichtbaar is op openstreetmap.org.
Doe ik iets fout of zijn er tips die gegeven kunnen worden?
Gewoon een beetje geduld hebben. De ene laag ârendertâ sneller dan de andere. Wat wel helpt is in - en uitzoomen. De Mapnik rendert het snelst. De fietskaart duurt echt heel lang. Soms weken.
In het echt is de mutatie natuurlijk wel definitief⊠er is dus niets aan de hand als je het nog niet op de mapnik ziet.
De deadline voor de OFM is vaak vrijdagmiddag. Dan is het dus zaak om niet ergens aan te beginnen of half af te maken. ⊠Nu werken we natuurlijk niet alleen voor de ofmâŠandere kaartenmakers hebben andere data. Ik sla iets pas op definitief als de kaart blijft routeren. Sommigen halen een weg van de kaart en gaan de volgende dag verder. Dat geeft problemen.
Tevens zie ik nog geen gewenste rendering, gezien via de Parking Map van Kay Drangmeister
Op zijn layer zou het mogelijk zijn om een parkeerkaart symbool in beeld te krijgen. De link is een gebied in het Duitse Bielefeld waar wel een parkeerkaart symbooltje gerenderd wordt.
Rendering in Vorden
parking:condition:both:maxstay=2
parking:condition:both:time_interval=Mo-Sa 08:00-18:00
parking:condition:both=disc
parking:lane:both=marked Rendering in Bielefeld
parking:condition:left:maxstay=2 h
parking:condition:left:time_interval=08:00-18:00
parking:condition:left=disc
parking:condition:right:maxstay=2 h
parking:condition:right:time_interval=8:00-18:00
parking:condition:right=disc
parking:lane:left=inline
Verander in kaartinstellingen.â
Bewerkenâvoorkeurenâkaartinstellingen(3de linksraster wereldbol)âtab kaart tekenstijlenâde twee parking van linker kolom > naar rechts-- ok-- Josm beginscreen-- teken verf palet links aanklikkenârechts in het kader nieuw tekenstijlen wissellen.
Zo kun je ook sidewalks aanzetten en ook maxspeed.
Wil je parkeervlak kleiner hebben zal je de weg moeten knippen en over een kleiner stuk weg de parking lane moeten invoegen.
âą Wat bedoel je met teken verf palet links aanklikken?
âą Hoe rendeert de OSM kaart dit?
âą Waar kan iemand op de OSM kaart zien dat dit een parkeerschijf gebied is?
Die knop links icoon (verfpalet) om rechts in kader kaartekenstijl te activeren.
Wordt niet gerendeerd op de OSM kaart. wat jij noemt, is de Mapnik basis kaart.
Alleen als het gebieden zijn met amenity=parking. krijgen een vlak geel met P.
Waarom zet je condition op de highway service en niet op het gebied?
lane en area is dubbelop?
Heb je de plaatsen voor gehandicapten parking ook ingevuld?
Zie dat je onder de c1000 dubbele wegen getekend heb.
Ik heb inmiddels onderstaande conditions verwijdert van de highway.
parking:condition:both:time_interval=Mo-Sa 08:00-18:00
parking:condition:left=disc.
De condities op de area gecontroleerd.
parking:condition:maxstay=2h
parking:condition:time_interval=Mo-Sa 08:00-18:00
parking:condition=disc
Inmiddels toegevoegd met een node met volgende keys:
amenity=parking
capacity:disabled=yes
capacity=1
Het was even zoeken, dubbele wegen bedoel je gedupliceerde knopen?
Ook dit was even lastig om deze foutmelding er uit te krijgen, ik ben daarvoor op deze pagina wezen kijken voor de oplossing.
Ik ben er niet helemaal zeker van dat de invalideparkeerplaatsen op de juiste manier zijn gecreëerd.
Er worden op de Mapnik map 3 P-tjes gerenderd, dit zal komen door de area en op de 2 invalideparkeerplaatsen.
Maar het kan ook zijn dat het op een andere manier zou moeten, dan hoor ik de oplossing graag.
Let wel, mijn opmerkingen worden ook wel vergezeld met een vraagteken ? aangevende dat ik hier bedenkingen bij heb en niet zelf het antwoord. Of het anders zou moeten/kunnen.