Bij de wijken zie ik inderdaad note= “naam” staan. ?? Bij Vorden staat name=Vorden.
Dat AND slaat op de donatie die kaartenmaker AND heeft gedaan aan OSM. Data van 2007. De oorsprong van de import is daaraan te zien en hoeft er niet bij.
Zal nog even kijken welke classificatie Hoven heeft. Is dat een wijk van Zutphen nu?
edit: 'k Zie t al. Het buurtschap valt zelfs onder het centrum van Zutphen.
Wikipedia: Hoven is een buurtschap of een wijk in de Nederlandse gemeente Zutphen in de provincie Gelderland. Het ligt ten westen van de rivier de IJssel. Hoven had een eigen stopplaats op de lijn Arnhem - Leeuwarden. Hoewel Hoven (ook De Hoven genoemd) als buurtschap is aangemerkt en functioneert is de gemeenschap ingedeeld in de wijk Centrum van Zutphen.
Je zou evt ergens middels een node de buurtschap een naam kunnen geven. (place=Hamlet) ??
Het goed "renderen " kan soms wel een paar dagen duren. Sommige “lagen” zijn wat sneller. De naam De Hoven moet ook nog komen. 2x keer dus. Het lijkt me verder prima zo.
Daar zie je in groen to van Zutphen (Warnsveld) een fietsroute die verboden is voor fietsers … Dat is een contradictie.
En het fietspad Ruurloseweg geeft een fout, maar dat is geen echte fout. Dat komt door het woord “fietspad”. Als dat niet de officiële naam is zou het woord fietspad dus weg moeten.
Duplicate ways inmiddels met je link ingezien en verholpen. Dank voor deze link, interessant om te zien wat er nog fout zou kunnen zitten na aanpassing te hebben gedaan.
2e fout: “Deze weg is niet verbonden met de rest van Openstreetmap” wilde ik het gebied “TOP_Vorden” maken, nu is het een soort weg die niet aangesloten is op andere wegen.
De tags zijn op dit moment:
foot=yes
highway=service
motor_vehicle=no
name=TOP_Vorden
surface=gravel
'k Zou er highway=pedestrian of voor pleinen area=yes van maken en het op e.o.a. manier verbinden met dat fietspad. Die foot=yes en motor_vehicle kan er dan af. Highway=pedestrian wordt gebruikt voor wandelstraten en kun je ook als oppervlak gebruiken.
Beste misschien nog area=yes… dan krijg je ook geen foutmelding. Zal het ook ergens eens uittesten hoe dat er dan uit gaat zien.
Voetgangersgebied : highway=pedestrian
Vaak in binnensteden bij winkelgebieden. Dus niet voor aparte voetpaden. Buiten openingstijden kan ook bevoorradingsverkeer hier gebruik van maken. (of) Voor pleinen kan men area=yes gebruiken.
Van de pdf een printscreen maken plakken in teken progje en opslaan als jpg
of
pdf is een verzameling van elementen
met zo’n pdf converter progje, waarbij je het plaatje planningstekening eruit kan kopieren en als plaatje opslaan (tek progje), of uitnemen en opslaan.
heb ik even gedaan met jouw pdf en dat lukt. Dan heb je de hele tekening als jpg.
@Allroads, bedankt voor je uitmuntende informatie.
Inmiddels heb ik je gemailde jpg ontvangen en passend gemaakt. Ook heb ik het bestand in *.cal formaat opgeslagen.
• Hoe laad je vervolgens zo’n opgeslagen *.calc layer in? (Inmiddels gevonden.)
• Met welk programma heb je de pdf omgezet naar jpg?
Werkt trouwens perfect het op maat snijden van de layer.
De groene pijl zet je 3 grijp punten, mijn advies is om deze op centreerbare plaats (bijvoorbeeld rotonde) te plaatsen, en wel zo ver mogelijk in de hoeken.
De rode pijl grijp je de hoek van de tekening en schuift deze naar de bewuste centreerbare plek op de kaart. En zo werk je alle 3 de punten af.
Edit:
Inmiddels weet ik nu hoe je de gecalibreerde jpg kunt inladen. Zo moeilijk is het namelijk niet. Laadt gewoon de bewuste jpg afbeelding in, en je de layer wordt perfect over je kaart gezet.
http://www.youtube.com/watch?v=KZ1haY4EtmQ
hoe simpel kan het zijn:
pdf opslaan, pdf openen met acrobat reader, op plaatje gaan staan, muis rechts klikken, afbeelding kopiereren. ctrl-v in teken progje zoals paint en als jpg opslaan.
of
zoek zelf een progje met de zoekwoorden: extract image pdf, dat gebruiken en conventeren,
Waarvan ik de volgende onderdelen gebruikt heb:
amenity=parking
parking:condition=disc
parking:condition:maxstay=2h
parking:condition:time_interval=Mo-Sa 08:00-18:00
Ik heb bewust de parkeerplaatsen weer even verwijdert. Het is een goede oefening om wat handigheid te verkrijgen. Maar ook omdat ik via openstreetmap de rendering bekeek van de parkeerplaatsen.
Het dorp is behoorlijk gewijzigd en daardoor is het parkeerbeleid ook behoorlijk aangepast. Er is een nieuwe parkeerplaats aangelegd waar lang geparkeerd kan worden. Grotendeels is de rest blauwe zone. Nu zie je dat er overal P’tjes komen te staan. Is het de bedoeling dat er zoveel P-tjes komen te staan.
• Is het handiger dit soort parkeerplaatsen niet in openstreetmap te plaatsen? Of is het juist wel de bedoeling…
Ik zie dat de sample area and rendering pagina ook is toegevoegd op de wikipagina
Het importeren van de wms laag is me gelukt.
Inmiddels heb ik de jpg laag geopend, geselecteerd, en zichtbaar gemaakt.
Tevens heb ik de wms layer geopend en zichtbaar gemaakt.
• De wms layer niet transparant, is hier een truukje voor?
Als ik alleen de gedownloade gegevenslaag en de wms layer over elkaar leg, is de transparantie er wel.
Tevens valt me op dat de gebouwen op de openstreetmap niet goed matchen met de wms layer, om te laten zien wat ik bedoel is deze uitsnede wel handig.
Denk wel dat je dat kleine stukje fietsverbinding naar De Horsterkamp even moet ontdoen van eenrichting. Dat zal geen eenrichting zijn. Dus even splitsen en de oneway=yes eraf halen anders kun je van het kasteel niet naar de Aldi.