Gelukkig is het je (AnkEric) opgevallen en het bugsysteem werkt dus goed. Ik kreeg het er wel een beetje warm van.
Inmiddels heb ik :
landuse aangepast van residential naar grass
building heb ik verwijderd.
Mag het grasland wel de parkeerplaats overlappen? Of moeten de contouren van het grasland nog aangepast worden?
De parkeerplaats is van straatklinkers namelijk.
In ieder geval fanatiek bezig. Daar staat dus geen gebouw. Had tijd genoeg om rond te kijken daar. In ieder geval niet in mei toen ik bij de c1000 voor de deur stond te wachten tot de familie klaar was met boodschappen. wel gelijk natuurlijk de c1000 en de fietsenzaak op osm gezet en de fietspaden.
AND_boundary=town
AND_c=10003172
landuse=residential
layer=-1
name=Vorden
Dat landuse -residential zorgt voor dat mooie bruine kleurtje als je uitzoomt in de ofm en in de mapnik van osm in grijs. Bewoonbaar gebied dus dat hoort tot de gemeente Vorden.
We horen het wel.
Op de OFM rendert landuse=grass niet. De kaart is uit zichzelf groen. Voor de nettigheid zou ik dat grass opschuiven tot de grens van de parkeerplaats. Op OSM mapnik wordt grass wel weergegeven, maar die parkeerplaatsen liggen daar weer overheen. Voor het zicht zou het niet uitmaken denk ik.
TOP locatie is al een tijdje klaar, en de parkeerplaats is ook al een maandje of 2 in gebruik.
Nu zijn ze bezig met de winkelstraat herinrichting. Zie deze link
[landuse=residential] was correct. Dus ik heb nu [landuse=grass] weer gewijzigd in [landuse=residential]. Heel Vorden bestaat niet uit gras
[building=yes] heb je verwijderd, maar daarna is het dus “niets” meer. Ik heb daar nu weer [landuse=grass] aan toegevoegd.
Als Eggie vindt dat je het gras op moet schuiven zodat het niet meer “onder” de parking ligt, dan is er nog een hoop werk te doen. Ik zou dit soort vragen aan JOSM validatie stellen. Als JOSM het goed vind, is het waarschijnlijk best goed genoeg. Ik neem aan dat je JOSM validatie gebruikt. Zowel op verzoek (tussentijds) als voor het versturen van je wijzigingen naar de Server.
Maar je hebt het gras inmiddels opgeschoven en daarmee voldoe je aan alle eisen van “nettigheid”…
Mooi Dorp daar. In mei lag de Raadhuisstraat helemaal overhoop. Toen waren ze al bezig. 'k Weet niet wat er nog verder veranderd is. En schitterend om te fietsen daar langs de kastelen. Een aanrader!
Richting Zutphen zijn ze ook volop bezig met de nieuwe wegen. Dus als je daar woont nog volop werk als mapper voor OSM Commodoortje!
Eggie
edit: Commodoortje lees nog even dat stukje wat ik geschreven heb over die “stadsgrens”… (bruin op ofm en grijs op osm mapnik. )
Bij Groenlo had ook iemand 'm verwijderd en dan zag je de hele stad niet meer op de kaart als je uitzoomt.
Als je in OFM zoekt op steden ziet ofm alleen de “node” met de naam. Meestal centrum. De naam op de landuse kan niet gebruikt worden om op steden te zoeken. … maar je ziet 'm wel als je met het aanwijzertje over de kaart gaat. Dus twee keer de naam Vorden vind ik wel makkelijk. Maar ook hierover zijn de meningen verdeeld.
Ja het is een mooi gebied, en ik woon er
De kennismaking met openstreetmap lijkt verslavend te gaan worden, maar alles op zijn tijd. Het is een tijdrovend klusje en ik merk dat je ongemerkt heel Vorden van de kaart kunt vagen. Ik ben redelijk autodidact aangelegd, en zal mijn “wegen” en de protocollen/routines (met hulp van jullie) wel verder ontwikkelen.
Ik heb het doorgelezen, maar moet nog even bezinken…
Commodoortje … als je nog zo’n residential wil oefenen. Bij Hoven (overkant van Zutphen is de landuse=residential Layer=-1 name=Hoven ook verdwenen. Leuk om uit te proberen of het lukt.
Geen idee… Gebruik je wel de Bing achtergrond in josm? Ben zelf geen fanatiek josm-gebruiker, maar ik weet nog wel dat ik dat apart moest instellen. In potlatch2 heb je Bing tegenwoordig automatisch als achtergrond.
Bij de wijken zie ik inderdaad note= “naam” staan. ?? Bij Vorden staat name=Vorden.
Dat AND slaat op de donatie die kaartenmaker AND heeft gedaan aan OSM. Data van 2007. De oorsprong van de import is daaraan te zien en hoeft er niet bij.
Zal nog even kijken welke classificatie Hoven heeft. Is dat een wijk van Zutphen nu?
edit: 'k Zie t al. Het buurtschap valt zelfs onder het centrum van Zutphen.
Wikipedia: Hoven is een buurtschap of een wijk in de Nederlandse gemeente Zutphen in de provincie Gelderland. Het ligt ten westen van de rivier de IJssel. Hoven had een eigen stopplaats op de lijn Arnhem - Leeuwarden. Hoewel Hoven (ook De Hoven genoemd) als buurtschap is aangemerkt en functioneert is de gemeenschap ingedeeld in de wijk Centrum van Zutphen.
Je zou evt ergens middels een node de buurtschap een naam kunnen geven. (place=Hamlet) ??
Het goed "renderen " kan soms wel een paar dagen duren. Sommige “lagen” zijn wat sneller. De naam De Hoven moet ook nog komen. 2x keer dus. Het lijkt me verder prima zo.
Daar zie je in groen to van Zutphen (Warnsveld) een fietsroute die verboden is voor fietsers … Dat is een contradictie.
En het fietspad Ruurloseweg geeft een fout, maar dat is geen echte fout. Dat komt door het woord “fietspad”. Als dat niet de officiële naam is zou het woord fietspad dus weg moeten.
Duplicate ways inmiddels met je link ingezien en verholpen. Dank voor deze link, interessant om te zien wat er nog fout zou kunnen zitten na aanpassing te hebben gedaan.
2e fout: “Deze weg is niet verbonden met de rest van Openstreetmap” wilde ik het gebied “TOP_Vorden” maken, nu is het een soort weg die niet aangesloten is op andere wegen.
De tags zijn op dit moment:
foot=yes
highway=service
motor_vehicle=no
name=TOP_Vorden
surface=gravel
'k Zou er highway=pedestrian of voor pleinen area=yes van maken en het op e.o.a. manier verbinden met dat fietspad. Die foot=yes en motor_vehicle kan er dan af. Highway=pedestrian wordt gebruikt voor wandelstraten en kun je ook als oppervlak gebruiken.
Beste misschien nog area=yes… dan krijg je ook geen foutmelding. Zal het ook ergens eens uittesten hoe dat er dan uit gaat zien.
Voetgangersgebied : highway=pedestrian
Vaak in binnensteden bij winkelgebieden. Dus niet voor aparte voetpaden. Buiten openingstijden kan ook bevoorradingsverkeer hier gebruik van maken. (of) Voor pleinen kan men area=yes gebruiken.