And in the “pand” “verblijfsobjecten” "livingunit, one unit 1 “verblijfsobject” has a housenumber.
see the orange verblijfsobject and the white dot on the building.
Zolang ze nog achter de schermen bezig zijn, zoals ik hierboven lees kan ik voorlopig doorgaan met handmatig huisnummers toe te voegen.
Ik hoop dat ik later ergens Osm bestanden voor huisnummers kan downloaden,via mogelijk een automatisch BAG naar OSM systeem.
Het plakken van verbindingsstreepjes is modern :), maar in dit geval is het toch echt Churchilllaan. Dat het een beetje mal staat, moet je hoogstens de naamgever euvel duiden.
Taalkundig klopt het wat je zegt, maar waar het om gaat is hoe de straatnaam officieel is vastgelegd. Zo heb je in Utrecht een Churchilllaan, maar in Amsterdam een Churchill-laan.
Overigens zag ik op een bestemmingsplankaart van Egmond aan Zee de versie zonder tussenstreepje staan; aan de andere kant leveren de gemeentes zelf de gegevens aan voor de BAG. Gecombineerd met het feit dat er zelfs verschillen tussen de straatnaambordjes zitten vermoed ik dat ze bij de gemeente Bergen het zelf eigenlijk ook niet weten…
@ MrCruiser, Praggel, Maurice, Allroads, dreknl, PostBrenger en alle andere geïnteresseerden in het importeren van de BAG
Op zaterdag 16 november aanstaande kun je om 15:00 aanschuiven bij een meeting in Utrecht, in Grand Café Lebowski (dit is een andere locatie dan ik eerder heb gepost). Doel daarvan is het maken van afspraken over de BAG import. Na de import van de AND data en de 3Dshapes data een van de grootste uitdagingen voor de NL community. JOSM ervaring is wel een vereiste voor het daadwerkelijk importeren van die data. Het zou mooi zijn als zoveel mogelijk mappers mee zouden doen met de import, het is namelijk een enorme klus. Laat vanwege reservering van de nodige plekken in Lebowski svp even weten of je er bij bent.
Ik heb haar bedankt voor de info en haar nog gewezen op het feit dat de straatnaamborden dan ook eens goed gecontroleerd moeten worden
Zal vanavond even checken in Bergen en Egmond aan Zee
Op 16 november wordt een meeting gehouden over het importeren van de BAG, met de bedoeling om dan besluiten te nemen over die import. Als je een mening hebt over het importeren van adressen en panden in Nederland
kun je die, bij voorkeur dus voor de 16e, kwijt op http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Talk:BAGimport
Vandaag heeft een meeting plaatsgevonden over de BAG. Aanwezig waren Olé, Colin, Nick, Frank, Bas, Peter, Gert-Jan, Gertjan, Myckel, Oliver, Floris, Ruud en Johan. Resultaten kun je vinden op http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Talk:BAGimport. De komende weken gaan diverse deelnemers aan de meeting testen of de gemaakte afspraken uitvoerbaar zijn.
Ik ben gisteren begonnen om een Import van Bag te maken.
Stap 1: Contact opnemen met mappers die al adressen hebben toegevoegd. Afgelopen zaterdag heb ik me redelijk kunnen oriënteren op de BAG-meeting. De mogelijkheden zijn me in grote lijnen duidelijk geworden.
Stap 2: Download recente versie van de BAG is afgerond
Stap 2.1 Exporteer BAG naar SHP met GEON Bag Extract conversie 4.0 is afgerond
Stap 2.2 Panden SHP bewerken (juiste velden en validator proof maken) voor import in OSM, hier heb ik een vraag over.
[alleen het atribuut BOUWJAAR en GEBR_DOEL1 zijn nuttig]
Vraag:
De kolom GEBR_DOEL1 in de** Panden1 layer** is bij mij niet aanwezig in pandenvbo.shp, doe ik misschien iets fout?
Deze kolom is wel aanwezig in de vbo layer, maar ik neem aan dat het in de pandenvbo.shp hoort te zitten.
Vanaf hier wordt een sprintje getrokken, en ik kan hier helaas niet bijblijven.
Vanaf de sectie h) is meer informatie gewenst.
Er wordt bij j) verondersteld dat je de grass plugin kunt openen.
Mapset Openen … plugins → grass → mapset openen, je krijgt nu een dialoogvenster om een GRASS-mapset te openen. Maar via welk pad, waar staat deze mapset en hoe heet het? (zie afbeelding)