Zdublowane relacje:
DK24 #124298 oraz #3182975
E65 #2351646 oraz #3182976
DK3 #110434 oraz #3182977
Może tak zostać czy usunąć kopie?
Zdublowane relacje:
DK24 #124298 oraz #3182975
E65 #2351646 oraz #3182976
DK3 #110434 oraz #3182977
Może tak zostać czy usunąć kopie?
Wywalić te młode, starsze powinny zostać, zwróć uwagę czy ktoś nie dodawał jakiś nowych tagów do relacji.
Szkoda, że osmonitor nie działa
Ale bubel! Faktycznie, dziękuję. Poprawione
Dzisiaj dodałem hydranty z terenu miasta Sandomierza - pewnie strażakom zrobiło by się miło gdyby im ‘za to’ podrasować trochę miasto, więc jeśli ktoś nie ma gdzie mapować i zastanawia się za co się zabrać to zapraszam do Sandomierza
Podano wczoraj w TV że Chrzanów na nową obwodnicę. Czy ktoś ma możliwość nanieść ją na naszą mapę?
Podczas rysowania w okolicach Kępno, Ostrzeszów, Kobyla góra natrafiłem na edycje i importy użytkowników “Redaction Account Bugfix” oraz “kasatch”. Błedy są duże - odległość wyrysowanej drogi od drogi rzeczywistej nawet 50m, węzły nie połączone, droga która nagle znika, a za 300 metrów ponownie się pojawia…
Czy ma ktoś ochotę wyfiltrować i poprawić?
Ktoś popsuł relacje nakazów/zakazów jazdy, naprawiłem.
OsmAnd z danymi (oficjalnymi) z 1.12.2013 wyznacza poprawnie.
Ograniczyłem Twoją trasę punktami pośrednimi i problemy w wyznaczaniu przez OSRM widzę jedynie na fragmencie Bronisława Czecha od Henryka Wierzchowskiego do Objazdowej. Zaglądam w aktualne dane i nie widzę problemu. Prawdopodobnie naprawiony jakieś dwa miesiące temu w http://www.openstreetmap.org/changeset/17981160 OSRM ma tak stare dane?
Rzuci okiem ktoś z większym doświadczeniem?
Też patrzyłem w dane i nie mogę znaleźć tam żadnego błędu… a OSRM ma dane z wczoraj, więc nie wiem o mu chodzi.
Warto zgłosić:
https://github.com/DennisOSRM/Project-OSRM/issues
Kiedyś w OSRM był błąd na błędzie ale teraz takie niedobitki Dennis szybko tropi.
Przeglądając zmapowany Śląsk zwróciłem uwagę na ogromne przesunięcia w miejscowości Czechowice-Dziedzice. Jeśli ma ktoś ochotę proszę o pomoc w korekcie, bo np. droga krajowa i inne elementy jest przesunięta od 6-15 metrów.
Pomoże ktoś to poprawić na OSM? Wprowadziłem to co prawda na odcinku Kostomłoty - Błonie, jednak w okolicach wsi Lisowice nie poprowadziłem prawidłowo przebiegu do węzła Kąty Wrocławskie. Z góry wielkie dzięki.
A źródła jakieś są? Jakiś ślad GPS? Bo rysowanie na podstawie mapki robionej w Paincie albo “na oko” nie spełnia wymogów jakościowych.
śladu gps chyba nie będzie raczej trzeba by zdobyć źródło czyli plany
A czemu nie będzie? Prędzej czy później ktoś tamtędy przejedzie i zbierze ślad. Jeśli naniesiemy na mapę byle jak, nikomu nie będzie się chciało nawet włączyć logera.
jeśli coś ma być budowane to prawdopodobnie jest że tam gdzie będzie droga będzie jeszcze pole …
A, bo to chodzi o drogę planowaną… nie doczytałem. Mnie nie bawi wprowadzanie planowanych dróg. Ja lubię wprowadzać drogi, które są przynajmniej budowane.