Chyba robi się tutaj mały off topic Zgadzam się, że notatki warto rozbudować i sam zgłaszam błędy właśnie z tego powodu, że za dużo GPXów mi poginęło. Myślę, że to byłby fajny feature do OSMAnda z tymi zdjęciami Można zgłosić, może kiedyś przy okazji dodadzą.
Jeśli chodzi o tę notatkę to miałem na myśli aktualizację bo dane są już stare i nie wszystkie prawdziwe. Pewnie jest mapka na stronie i trzeba porównać i otagować odpowiednio pomieszczenia.
Ogólnie cieszę się, że ludzie wzięli się za zgłaszanie i jeszcze bardziej się cieszę, że niektórzy je poprawiają. Na osmbugs nadal wiszą kilkuletnie bugi (a to zraża do zgłaszania kolejnych błędów).
Dzisiaj dodałem hydranty z terenu miasta Sandomierza - pewnie strażakom zrobiło by się miło gdyby im ‘za to’ podrasować trochę miasto, więc jeśli ktoś nie ma gdzie mapować i zastanawia się za co się zabrać to zapraszam do Sandomierza
Podczas rysowania w okolicach Kępno, Ostrzeszów, Kobyla góra natrafiłem na edycje i importy użytkowników “Redaction Account Bugfix” oraz “kasatch”. Błedy są duże - odległość wyrysowanej drogi od drogi rzeczywistej nawet 50m, węzły nie połączone, droga która nagle znika, a za 300 metrów ponownie się pojawia…
Czy ma ktoś ochotę wyfiltrować i poprawić?
OsmAnd z danymi (oficjalnymi) z 1.12.2013 wyznacza poprawnie.
Ograniczyłem Twoją trasę punktami pośrednimi i problemy w wyznaczaniu przez OSRM widzę jedynie na fragmencie Bronisława Czecha od Henryka Wierzchowskiego do Objazdowej. Zaglądam w aktualne dane i nie widzę problemu. Prawdopodobnie naprawiony jakieś dwa miesiące temu w http://www.openstreetmap.org/changeset/17981160 OSRM ma tak stare dane?
Przeglądając zmapowany Śląsk zwróciłem uwagę na ogromne przesunięcia w miejscowości Czechowice-Dziedzice. Jeśli ma ktoś ochotę proszę o pomoc w korekcie, bo np. droga krajowa i inne elementy jest przesunięta od 6-15 metrów.
Pomoże ktoś to poprawić na OSM? Wprowadziłem to co prawda na odcinku Kostomłoty - Błonie, jednak w okolicach wsi Lisowice nie poprowadziłem prawidłowo przebiegu do węzła Kąty Wrocławskie. Z góry wielkie dzięki.
A czemu nie będzie? Prędzej czy później ktoś tamtędy przejedzie i zbierze ślad. Jeśli naniesiemy na mapę byle jak, nikomu nie będzie się chciało nawet włączyć logera.