A z tym się zgadzam (choć widząc coś do poprawy - nie zawsze poprawiam)
http://www.openstreetmap.org/browse/changeset/18147002 - pokasował landuse=residential w Warszawie. Rewert in progress.
Biedny Pawel-off wdepnął w psią kupkę na Osiedlu Dywizjonu 303 i zmienił mu nazwę na “Ogród do Wyprowadzania Psów”. http://www.openstreetmap.org/browse/way/184611522/history
Bardzo, kurna, śmieszne.
Rozważałeś możliwość przeprosin?
Nie, bo nie pytałem ogólnie, a nie czy Ciebie uczyli tego w podstawówce.
Poza tym w Sanoku pozmieniałeś ulice z wersji imiennej na bezimienną, wbrew temu co mamy ustalone.
Nie zajmuję się obecnie OSM, ale chciałbym zasygnalizować dla innych mapowiczów (najlepiej z Kielc) dosyć spory problem spowodowany przez użytkownika Fregate o którym już tutaj kiedyś pisałem. Zmienił on bowiem kategorie większości dróg w Kielcach na powiatowe, nawet te na które lepiej nie wjeżdżać samochodem w trosce o zawieszenie.
Czy możesz rzucić przykładem takiej drogi? Łatwiej mi będzie znaleźć changesety do rewertu.
Oglądam te jego zmiany i widzę, że to ten sam przypadek co kolega Perimex. Typowe osiedlówki pozmieniał na tertiary, ale dla odmiany, jedną z głównych ulic - Sandomierską (do niedawna DK74) - otagował jako residential.
A przy okazji, Debeet, możesz rzucić okiem na http://www.openstreetmap.org/browse/node/2210336841/history i potwierdzić, że to ma być “Herbskie” a nie “Herby”, proszę?
G.
Tu nikt niczego nie skasował:
http://www.openstreetmap.org/browse/way/32280788
Co oznacza tag lanes? Liczbę pasów w obu kierunkach bez rozróżniania na kierunki? Jeżeli tak to więcej niż na równoległej S12/S17, która ma według takiego liczenia 4 pasy - miejscami na rozbiegówkach 6.
Nie chcę otwierać nowego wątku, ale co daje Wam taka informacja - pomijam błąd - czyżby chodziło o możliwość rysowania kreski/obszaru o różnej grubości?
http://bazakolejowa.pl/index.php?dzial=stacje&id=1251
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kielce_Herbskie
Łączna liczba pasów w obu kierunkach.
wywalam tę zmianę: http://www.openstreetmap.org/browse/changeset/18199063
Drogi użytkowniku, nie ma potrzeby w relacji wstawiania highway=residential
wrrr, kolejny drogi naprawia w Polsce…
Ktoś cichaczem skasował relację DTŚki, da radę jakoś ustalić kiedy i kto?
http://www.openstreetmap.org/browse/way/244147520 - ja rozumiem, że Lasy Państwowe to “państwo w państwie”, ale bez przesady
Ups, myszka się komuś omsknęła: http://www.openstreetmap.org/browse/node/34916940/history
Zupełnie nie ma znaczenia zapewne, że to początkujący, prawda?
Napisałem do tego usera, niech sobie obejrzy.
Chciałem uczulić na usera przemek2906 http://www.openstreetmap.org/user/przemek2906/edits
- kasuje drogi
- kasuje dobre ulice i zastępuje swoimi wersjami, gorszymi
- rysuje nakładki (“droga na drodze”)
- skacze po całej PL, co dla mnie oznacza, że nie ma konkretnego celu (np. zmapowanie swojej okolicy) i jest mapowiczem “od niechcenia”, czyli takim który* tu narysuje, tam skasuje - “zobaczymy co się stanie”*
- nie odpisuje na maile
- część jego edycji jest sensowna, przez co sprawia wrażenie pożytecznego
Gdybyście szukali krakowskiego Rynku to będzie trudniej, bo teraz nazywa się “BItcoin sell/buy”: http://www.openstreetmap.org/browse/way/201133718
Może tam powstał kantor