De stand van zaken is dat er in de tussen tijd weinig vooruitgang is geboekt. Achter de schermen word een meeting bekokstoofd waar hopelijk iets concreets uit komt rollen.
Na ervaring met het aanpassen van data in OSM, wil ik graag de 3dshapes gaan vervangen door BAG-gegevens in Woudenberg (en later in andere plaatsen). Zou iemand voor mij een OSM-bestand van Woudenberg willen maken? Aan de hand van de filmpjes van PeeEE32 weet ik hoe ik de import kan doen, maar ik snap nog niet hoe ik zo’n OSM-bestand maak. Alvast bedankt!
Ik denk dat je (hopelijk even) geduld moet hebben. Zo’n bestand maken is niet eenvoudig. In het filmpje was mijn uitgangspunt een bestand dat ik van Gertjan heb ontvangen. Hoe hij dat precies gemaakt heeft weet ik niet maar het is zeker niet iets dat je “even doet”. Zoals Sebastic al schrijft wordt er achter de schermen een bijeenkomst geregeld over hoe om te gaan met panden en adressen. Binnenkort komt daarover meer informatie.
Op zaterdag 16 november zal in het Belgische Hoogstraten een meeting plaatsvinden van de Nederlandse en Belgische OSM community met als doel het maken van afspraken over het importeren van alle adressen in Nederland en Vlaanderen uit openbare databronnen (BAG / CRAB). Onderdeel daarvan zijn 1) het opstellen van een address removal policy 2) een address import policy 3) een address maintenance policy en 4) afspraken over de uitvoering van de import. Dit is een ingewikkeld vraagstuk waarbij compromissen noodzakelijk zijn, met name als gevolg van de beperkt beschikbare tijd van OSM vrijwilligers. Om succesvol te zijn zal de meeting in de weken voor 16 november enige voorbereidingstijd vergen.
Mocht je interesse hebben om deel te nemen aan de voorbereiding en de meeting, laat dat dan s.v.p. uiterlijk 12 oktober weten via osmned@gmail.com. Dit mailadres kun je ook gebruiken indien je op 16 november niet aanwezig kunt zijn maar wel wilt deelnemen aan de voorbereiding.
And in the “pand” “verblijfsobjecten” "livingunit, one unit 1 “verblijfsobject” has a housenumber.
see the orange verblijfsobject and the white dot on the building.
Zolang ze nog achter de schermen bezig zijn, zoals ik hierboven lees kan ik voorlopig doorgaan met handmatig huisnummers toe te voegen.
Ik hoop dat ik later ergens Osm bestanden voor huisnummers kan downloaden,via mogelijk een automatisch BAG naar OSM systeem.
Het plakken van verbindingsstreepjes is modern :), maar in dit geval is het toch echt Churchilllaan. Dat het een beetje mal staat, moet je hoogstens de naamgever euvel duiden.
Taalkundig klopt het wat je zegt, maar waar het om gaat is hoe de straatnaam officieel is vastgelegd. Zo heb je in Utrecht een Churchilllaan, maar in Amsterdam een Churchill-laan.
Overigens zag ik op een bestemmingsplankaart van Egmond aan Zee de versie zonder tussenstreepje staan; aan de andere kant leveren de gemeentes zelf de gegevens aan voor de BAG. Gecombineerd met het feit dat er zelfs verschillen tussen de straatnaambordjes zitten vermoed ik dat ze bij de gemeente Bergen het zelf eigenlijk ook niet weten…