Op http://planner.gps.nl/ 2 wandelrouteplanners en een fietsknooppuntenrouteplanner, met OSM als achtergrondkaart.
Erg leuk! Voor mij is dit de eerste toepassing die aanvullende gebouwinformatie gebruikt (in ieder geval hoogte/verdiepingen):
http://map.f4-group.com/#lon=4.4729633&lat=51.9071369&zoom=18&camera.theta=59.374&camera.phi=-4.584
Toevallig had ik van de week het aantal verdiepingen van de Parkflat in Rotterdam toegevoegd - denkend “je weet nooit wie …”
En voor een beetje context:
F4 is a European and Asian video game development company, coming from the best of the engineering and video game worlds. The company is owned by a group whose activities range from software engineering to scientific research and development.
(http://www.f4-group.com/)
En hier staat een korte uitleg over de manier waarop de gebouwen gevormd worden op basis van OSM tags:
http://wiki.map.f4-group.com/wiki/3D_Render
J-----.
Bron: http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=22096
Garmin Monterra, verwacht 3e kwartaal 2013:
https://buy.garmin.com/de-DE/DE/outdoor-freizeit/handgerate/monterra-/prod113522.html
Kartenkompatibilität
Auch bei der Kartennutzung geht es kaum flexibler: Natürlich unterstützt der neue Monterra die qualitativ hochwertigen Garmin Outdoor- Vektorkarten (wie die neue TOPO Deutschland V6 PRO mit ActiveRouting), CityNavigator Straßen- und BlueChart-Seekarten. Aber auch mit Rasterkarten und Satellitenbildern (BirdsEye), selbst erstellten Karten (CustomMaps) oder freien Vektorkarten (z.B. OpenStreetMap) führt er sicher ans Ziel. Bereits vorinstalliert ist eine Freizeitkarte Europa im Maßstab 1:100.000.
Bij onze zuider buren wordt ook OSM gebruikt voor monumenten, https://inventaris.onroerenderfgoed.be/woi/relict/919
Heel mooi, jammer dat er geen coordinaten bij staan, had je makkelijk een waypoint kunnen maken.
Of ik zie iets over het hoofd.
Ik zag dus iets over het hoofd, je kan kml bestanden downloaden
Sinds kort kan je op gpsies ook routes plannen op basis van OSM (maakt gebruik van Graphhopper routing)
http://blog.gpsies.com/article/190/schnelles-routing-mit-graphhopper-und-openstreetmap
De Bosch Ebike fietscomputer heeft OSM kaarten aan boord voor de navigatie:
http://www.bosch-ebike.de/en/produkte_neu/nyon/nyon__portal_und_apps.php
Ook Garmin kan niet achterblijven en heeft in de nieuwe Edge Touring standaard een OSM fietskaart ingebouwd
http://www.garmin.com/nl//garmin-introduceert-edge-touring-plus-fietsnavigatie/
Deze laatste heb ik even mogen bekijken maar ben er niet van onder de indruk
Huizensite jaap.nl gebruikt ook openstreetmap (geen idee hoe lang al). Zie bijv. http://www.jaap.nl/te-koop/noord+holland/groot-amsterdam/amsterdam/1077bc/apollolaan+58/10250928/overzicht/?search=/koophuizen/noord+holland/groot-amsterdam/amsterdam/apollolaan/
Keurig met bronvermelding.
Huizenzoeker.nl gebruikt ook OSM data, met bronvermelding
De EU buitengrenzen worden bewaakt mbv Eurosur, zo te zien voorzien van OSM (op plm. 16 minuten) :
http://www.uitzendinggemist.nl/afleveringen/1374675
http://www.begraafplaatsenonline.nl/
BEGRAAFPLAATSENONLINE
Welkom op Begraafplaatsenonline, de grootste verzameling Nederlandse begraafplaatsen en columbaria. Op deze website kunt u heel snel en eenvoudig de graven van uw overleden familieleden vinden en, indien nodig, de rechten van die graven verlengen.
UITFASERING GOOGLE MAPS
In maart 2013 zijn de kaarten van Google vervangen door kaarten van OpenStreetMap (OSM). Op de kaarten van OSM zijn begraafplaatsen beter zichtbaar.
http://www.hasseltomdeweede.nl/hotspots/ op het blauwe wereldbolletje klikken. even schuiven met de kaart en ook op die rode icoon drukken
Via globespotter.cyclomedia.com gebruikt de gemeente Bergen OSM met bronvermelding, en daarmee meerdere overheden.