You are not logged in.

Announcement

*** NOTICE: forum.openstreetmap.org is being retired. Please request a category for your community in the new ones as soon as possible using this process, which will allow you to propose your community moderators.
Please create new topics on the new site at community.openstreetmap.org. We expect the migration of data will take a few weeks, you can follow its progress here.***

#1 2013-08-30 11:52:51

Władysław Komorek
Member
From: Kraków, Poland
Registered: 2012-06-30
Posts: 1,785
Website

Głosowanie nad propozycją

Talk:WikiProject Poland - http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Talk … ect_Poland

Będąc ponad rok na OSM, zauważyłem brak transparentnego miejsca gdzie są przegłosowane propozycje.
Na tym forum, jak i na IRC (irc://irc.oftc.net/osm-pl), dyskutuję się wstępnie ciekawe propozycje, często zaaprobowane przez dyskutujących, ale ..., po jakimś czasie zapomniane, lub "odgrzewane" ponownie. sad
Tak jak, tagowanie miejscowości, dróg, obiektów, nowe tagi  dla Pl:Map Features, itd. Nie będę wyliczał, bo byłoby tego dużo.
Oczywiście, proszę nie mylić tej propozycji z głosowaniem nad konkretnym, jednostkowym, tagiem.
Chodzi mi o to, że nawet jeśli mamy jakiś przyjęty tag i stosowany przez ogół w Polsce, to brak tego uzasadnienia w formie łatwo dostępnej.

Dlatego proponuję, aby w tym Projecie zgłaszać pod dyskusję/głosowanie temat z linkiem do odpowiedniego tematu w Wiki powyżej, a dyskusje na tym i innym forum traktować jako wstępną i luźną wymianę poglądów.

Na początek proponuję temat:
Talk:WikiProject Poland#Tytuły osób jako przedrostek w nazwie ulicy. - http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Talk … zwie_ulicy.

Offline

Board footer

Powered by FluxBB