To przydałoby się aby rysowała szpiczaste wieże kościołów (stożki) a nie cylindry lub prostopadłościany.
Warto by zmienić aby osmapa nie rysowała man_made=tower lub bell_tower jako wież nadawczych.
To troche roboty i pisac najlepiej bezposrednio do autorów nie obrazajac sie jesli nie beda na to mieli czasu wdanym momencie - wszyscy jestesmy tutaj wolontariuszami.
Na pocieszenie: Pracuje nad tzw. full 3DB definition, która bedzie uwzgledniala nawet mury tego typu z detalami:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f4/Cit%C3%A9_de_Carcassonne%2C_woman_on_wall.jpg
Na spotkaniu z zarzadem OSMF bedziemy rozmawiac o mozliwosci implementacji na stronie glównej. Jest pomysl by po prostu pojawila sie zakladka 3D.
Tak przy okazji, to w dalszym ciągu nie wiem jak oznaczać wolno stojące dzwonnice, czy kaplice z wieżą.
Żadne tagi mi nie pasują.
No bo jeszcze tego Wladku nie przetlumaczyles po prostu… http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made%3Dtower
Dzwonnica tower:type=bell_tower
Mea culpa.
Sorki, ten zart mial byc dowodem uznania dla Twojej dzialalnosci jako tlumacza naszej wiki…
A może podejmujemy wyzwanie Augustowa? http://augustow24.pl/forum/printview.php?t=2088&start=0&sid=8449a7180ae674ebc29686001bc18cc0
Jakiś czas temu dość wydatnie poprawiałem Augustów. Pracy pozostało jeszcze sporo, ale jest dużo lepiej niż przez datą wymienioną w linku wyżej.
Zerknijcie na te schody. Tak na moje troszke trzeba poprawic bo np. zamkniete kólko skladajace sie z samych schodów raczej jest niemozliwe
http://www.openstreetmap.org/#map=16/54.5391/16.5369&layers=N
To dzieło WiktorN
http://www.openstreetmap.org/browse/way/234810201/history
Zachęcam więc aby sam to poprawił, bo geometria jest zbyt uproszczona i przez to mamy paski na lądzie.
No tak. Przyznaję się. Ale pytanie jest filozoficzne - bo w rozporządzeniu Ministra Obrony jest podany “prostokąt” (geokąt?) po współrzędnych, i nie bardzo przejmują się tam, że strefa “wchodzi” na ląd.
Nie bardzo mam pomysł, jak to dobrze zrobić, by najwyżej renderer automatycznie kolorował tylko i wyłącznie “wodę” na odpowiedni kolor, bo strefa zamknięta dotyczy wód. Mogę to dokleić do granicy wody, chociaż nie wiem, czy to jest najlepsze rozwiązanie.
Wydaje mi się, że najlepsze rozwiązanie to multipolygon i jako jedną granicę użyć granicę wody, ale może ktos ma lepszy pomysł?
No to z braku lepszych pomysłów - “przykleiłem się” do granicy wody. Tam gdzie kafelki się przegenerowały wygląda już OK. Zostawiłem tylko punkty wchodzące na ląd, które występowały w rozporządzeniu - natomiast wygląda na to - że z racji tego, że tam szerokość obszaru jest 0, to przy rednerowaniu nie tworzą się żadne związane z tym wizualizacje → czyli wygląda dobrze
Przydałoby się zmapować transport publiczny w średnich i mniejszych miastach. W porównaniu z Warszawą wygląda tragicznie. Szkoda, że autobusem zazwyczaj nie jadę za daleko, ponieważ wtedy bym zmapował linie należące do PKS Turek.
Chyba za wcześnie na PKSy Chyba lepiej mapować autobusy miejskie. Krótsze trasy.
http://osm.org/go/0OBHrDORP
Jak będę chciał piechotką dojść na ten zabytkowy most, to którędy? Bo od 5 lat nie da rady, chyba że z okien tramwaju
http://yournavigation.org/?flat=51.115163518917&flon=17.04091373967&tlat=51.114719&tlon=17.0422012&v=foot&fast=1&layer=mapnik
Czasem dobrze same access=no z drogami ściągnąć i sprawdzić ich faktyczny stan, może jakiś layer marimil? maxweight,maxaxleload są oczywiście w deche!
http://osm.org/go/0OBHrDORP
Jak będę chciał piechotką dojść na ten zabytkowy most, to którędy? Bo od 5 lat nie da rady, chyba że z okien tramwaju
http://yournavigation.org/?flat=51.115163518917&flon=17.04091373967&tlat=51.114719&tlon=17.0422012&v=foot&fast=1&layer=mapnik
Fixed