Już wycofane, skorzystałem z Revertera (wtyczka dla JOSM-a). Narobiłem przy tym małego bałaganu, ale już go naprawiłem. Pozostaje mieć nadzieję, że użytkownik Fregate przestanie psuć ulice.
Mnie to trochę przypominało upodobnienie do tego co robi Google w nowym renderingu. Drogi wojewódzkie robią na biało. Tylko patrzeć jak na OSM pojawią się literki DW przed właściwym numerem.
Teraz mam z kolei gościa który uprawia radosną twórczość. Nieistniejące chodniki i przejścia dla pieszych są na porządku dziennym, oczywiście rysowane wszystko na oko.
Ale tego nie jestem w stanie kompletnie zrozumieć (chodzi o lewo i prawo skręty): http://osm.org/go/0MuBxRCgg
Czy te wszystkie łącznice są potrzebne?
A myślałem, że widziałem już wszystko
Oczywiście, że nie powinno ich być - stosujemy zasadę, że lewo- i prawoskręty rozdzielamy tam gdzie się rozchodzą*, a do tagowania pasów ruchu stosujemy tagi lanes= i turn:lanes=.
*ja odłączam z reguły tam, gdzie kończy się możliwość zmiany pasa
Lacznice sa zbedne. Wczesny podzial drogi jest ok, pozwala na wczesniejsze generowanie inforacji ze trzeba zmienic pas w systemach nawigacji. Kasuje co zbedne. Dzieki Marco406 za uwaznosc!
Nie zgadzam się z tym, że jest OK. Ponieważ nawigacja dostaje wyraźnie informację, że jeśli jedziesz prawą stroną to trzeba wyznaczyć nową trasę, gdyż zawrócenie i zmiana pasa jest niemożliwa. Już widzę kierowce, który dostał nową trasę o kilka km dłuższą tylko z tego powodu, że ktoś rozdzielił tę nitkę.
O dzięki, czyli moje wrażenie nie było odosobnione.
Sąsiednie skrzyżowanie też zostało podobnie potraktowane: http://osm.org/go/0MuBwYpen
Gość się bierze za skomplikowane rzeczy a nie potrafi nawet zrobić węzłów na łączeniach dróg. W Parku Leśnym w Lubinie porobił sobie ścieżki konne. Ponieważ jedna prowadziła na parking Lidla zapytałem czy ma zamiar jeździć na koniu na zakupy do Lidla ale niestety nie dostałem odpowiedzi
Marco406,
niech sie nie bierze za skomplikowane rzeczy jesli nie reaguje na feedback i nie chce sie uczyc.
Wole jak ktos raz schrzani a potem robi dobrze niz jesli ogranicza sie do wprowadzania naprawde podstawowych danych.
User blackstarr - koleś od dłuższego czasu kasuje budynki w Krakowie, zastępując jest swoimi. Niby ok, ale te jego budynki często są gorsze od tych usuniętych, więc mam wrażenie, że koleś robi to tylko po to, by móc się pochwalić, że “wszystko jego”.
O, proszę. Kolejny kwiatek wykonany przez nowego usera w pierwszej edycji. User przeciągnął landuse i dodał do niego nazwę firmy.
To co widzimy na obrazku powyżej to efekt przeciągnięcia przyklejonego do dróg landuse=residential. Gdyby ten obszar nie był przyklejony, skończyło by się tylko na jego przeciągnięciu, a nie zniszczeniu ulic.
Zmiany cofnąłem, więc uff - nie musicie tracić czasu na analizowanie sprawy Trzymajcie się dalej idei, że moderacja nowych to zło.
Właśnie to co jest najbardziej w…
Czasami chcemy szybko poprawić drobny szczegół, a efekt jak wyżej.
Uważam, że powinna być masowa akcja odklejania zabudowy.
Myślę, że można to zrobić lepiej. Albo skrypt albo poprosić twórców aplikacji, aby przy przeciąganiu landuse automatycznie odklejało od drogi. Szkoda czasu na rzeczy, które można zautomatyzować.