Харьковская обл - Полевые картовстречи

То прив’яжіть камеру пасками до голови як ліхтарик.

Мини-покартушка в Вс 18/08 (завтра).

Цели - несколько заказников. Нужно оценить соблюдение природоохранного
режима визуально и при необходимости зафиксировать несоответствия.

Обновляем OSM-покрытие вдоль маршрута (треки, фото, видео).

Старт с Космической, 9:00, но могут быть изменения.
Примерный маршрут - http://openstreetmap.ru/?mapid=331217838
Минимум 15 (синим), максимум (красным) 30 км всего - решаем по
настроению. Обратно - параллельными дорожками.

Сообщайте при готовности.

Увы, на мини-покатушку я не попал :frowning:
Зато удалось намутить на денёк навигатор Гармин нуви 265w. Так что после обеда я всё-таки поехал кататься по лесу и записал трек.
Кстати, хвалёный Гармин ловит спутники не лучше моего бывшего старого “Мастека” на третьем “сёрфе”.
http://www.openstreetmap.org/user/dimonster/traces/1531671

Дороги в лесу, конечно, жуткие. Местами они превращаются в тропинки. Местами перекрыты упавшими деревьями. Есть нехилые подъёмы, где вел пришлось тащить в руках.
Зато встречаются прикольные подъёмы-спуски в форме синусоиды. На них можно классно разгоняться вниз и тут же через 5 метров взлетать на следующий подъём, и тут же снова спуск и подъём.
Из интересного - странный заброшенный домик http://www.openstreetmap.org/browse/way/234018031 с колоннами. Так и не понял, что это за здание. На жилой дом не похоже.
Живности в лесу почти не видел. Только одну серую птицу размером с крупную ворону, одну шуструю мелкую птичку и десятки комаров :slight_smile:
И трёх встречных велосипедистов :slight_smile:
Зато видел много куч мусора. :frowning:

Ну и рекомендации по таким покатушкам:

  1. в лес лучше ехать с утра. Чтобы нактататься, отдохнуть, и после обеда уже быть дома. Я поехал после обеда. Вначале было хорошо, потом ближе к вечеру стало быстро темнеть (в лесу темнеет раньше, чем на открытой местности. Я об этом как-то не подумал)
  2. убедитесь, что заряда батареи навигатора будет достаточно для поездки. И чтобы был запас. А то ещё заблидитесь, понадеявшись на навигатор :slight_smile:
    Кстати, в плане заряда гармин не подвёл. Батареи хватило на всю поездку и даже ещё осталось! Правда, он в основном лежал в кармане с притухшей подсветкой.
    Думаю, если бы брал китайский планшет, то без дополнительного аккума или “повер банка” он бы сдох.
  3. к навигатору желателен компас. Иначе остановившись на развилке лесных дорог будете долго вертеть навигатор, стараясь понять, где на карте дорога, по которой вы ехали и куда свернуть дальше.
    Позиция известна, а направление - нет. И ориентиров нет - кругом сплошь деревья, и спросить дорогу можно только у дятла :slight_smile:
    Конечно, можно сориентироваться по треку, но неудобно.
  4. желательно ехать бригадой, а не в одиночку.
  5. мобильник у каждого члена бригады обязателен. И чтобы с полным зарядом. Можно даже запасной акк положить в карман.
  6. желательно иметь аптечку и велоаптечку. И насос.

Так нуві 265 - автомобільний навігатор, а це практично інший клас пристроїв, задачі у них не ті.
От взяли б ви туристичний, та ще з зовнішньою антеною - були б зовсім інші враження :slight_smile:
Я своєму 62s не нарадуюсь. Особливо в таких складних умовах як ліси переваги очевидні, не говорячи вже про якість треку на рівнині.

Може там і дійсно добрий приймач GPS, але ціна “кусається” :frowning:
Я тут роздумую, чи брати для маплення новий планшет на Андроіді за 900 грн, чи обійтися автонавігатором за 500 грн.

Скажіть, а камера у вас на кермі, може, на ось цьому тримається: http://tovarnadom.com.ua/stabilizatsiya-stedikamy/ruchnoi-stedikam-ares-black-wondlan-dlya-kamery-p-12932 ? :slight_smile:
Бо я спробував позавчора зняти відео на смртфон “Нокия н78”, закріпивши її якось на кермі. Фігня вийшла. Зображення скаче як скажений заєць, всі написи на вивісках та номери будинків прочитати неможливо.

Пожалійте смартфон, їх конструктори не розраховували на такі жорсткі вібрації :slight_smile:

Ні, кріплення вібрації не компенсує. Брав давно вже на eBay, точно такої моделі тепер вже не найду, щось подібне до цього.
Експериментально визначив, що найкраще розпізнавання написів не на найвищій роздільній здатності, а на найвищій частоті кадрів. Тому виставляю 720p / 60 fps.

Nokia 3310 теж не розрахована на падіння на асфальт. Але вона витримує :slight_smile:

А ще один “мінус” навигатора Garmin nuvi 265w - не записує HDOP у трек.

<trkpt lat="49.986709" lon="36.174202"><ele>205.38</ele><time>2013-08-18T14:52:29Z</time><extensions><gpxtpx:TrackPointExtension><gpxtpx:speed>2.75</gpxtpx:speed><gpxtpx:course>333.18</gpxtpx:course></gpxtpx:TrackPointExtension></extensions></trkpt>

А ось OziExplorer на старенькому навіку на WinCE писав hdop та кількість супутників.

<trkpt lat="49.960506" lon="36.128880"><ele>118.133003</ele><time>2012-06-19T09:12:43Z</time><hdop>1.6</hdop><vdop>2.0</vdop><sat>6</sat><fix>3d</fix></trkpt>

І, до речі, Holux, який я брав в Олега, теж про hdop нічого не пише. Проте намагається писати щось про температуру та оберти колеса з датчиків, яких він не має

<trkpt lat="49.983764648" lon="35.768268585">
<ele>135.000000</ele> <time>2013-08-10T06:10:28Z</time><speed>9.555556</speed><extensions><speed>9.6</speed><temp>0.00</temp><bpm>0</bpm><rpm>0.00</rpm></extensions></trkpt>

Я зараз розмірковую, чи взяти щось з GPS та камерою на андроіді. Якийсь маленький планшет, чи що.
Поки що взяв у сусідів помацати один планшетик, але без GPS. Поставив на нього декілька наві прог щоби писати треки та робити позначки на супутникових знімках.
OziExplorer у версії під Андроід не сподобався. Там, на відміну від версії під WinCE, дуже незручно ставити точки. Спочатку прокручуєш карту, потім ставиш точку, якій автоматично надається назва WPT0, потім лізеш у меню та проклацавши з десяток пунктів таки робиш позначку.
Спробував Androzic - майже те ж саме. Та ще й гірше. Підгальмовує.
Спробував yozi - не вдалося підкласти карту.
Спробував RMaps. Це вже краще. Можна довгим тапом ткнути у карту, вилізе чорний бубль з координатами. Тиснемо на нього та вибираємо “Добавить ПОИ”. Пишемо назву. Тиснемо “Записать”. Але не все так зручно: 1) програма трохи підгальмовує при прокручуванні карти 2) при написанні назви щоразу треба видаляти слово POI, яке там одразу прописане як “дефолтна” назва. Потім сховати клавіатуру, потім прокрутити “анкету” точки вниз та натиснути “Записать”. Незручно все це :frowning:

Нарешті дійшов до OruxMaps. Довго з нею возився, бо вона не хотіла бачити мої карти. Дві години возився, поки не побачив ледь помітну кнопочку оновлення бази карт :slight_smile:
Коротше кажучи, процес позначення точки тут добре продуманий. По-перше, можна прокрутити карту так, щоби курсор опинився над потрібним місцем, натиснути кнопку на панелі та одразу вписати назву точки. По-друге, можна довгим натисканням на потрібному місці карти викликати маленьке меню, де вибрати пункт “Встановити точку”, записати назву та зберегти її.
Ну і процес створення прив’язаних космознімків не складніший за Озі. Беремо вже відомий MOBAC, вибираємо бінговські космознімки, вибираємо рівні зума, вибираємо формат OruxMaps SQlite та робимо атлас. Отриману папку з двома файлами (карта та файл прив’язки) підсовуємо у папку з картами OruxMaps (папку можна вибрати в налаштуваннях).
Ну, а ще зручно те, що точки можна у самій програмі одразу записати у .gpx- файл.

Сьогодні спробував пройтися вулицею з андроід-планшетом у руках. Нажаль, планшет (reellex 703) без GPS.
Ну, що можу сказати…
Все було б добре, якби на екрані щось було видно :frowning: Екран видно ще гірше, ніж на моєму колишньому древньому навигаторі. На сонці не видно майже нічого, у тіні вже видно, можна ставить відмітки. Крім того, заважають віддзеркалення у глянцевому екрані. Добре видно мою морду, дерева навколо та сонце. Але погано видно космознімки, що на екрані :frowning:

Я вже думаю, що пан Ліндроід правильно робить, що їздить лише з трекером та відеокамерою. Треба буде спробувати пройтися пішки з навігатором у кишені та відеокамерою у руці.

А ще треба спробувати пройтися з планшетом увечорі, коли сонця немає.

Пройшовся увечері. Вийшов на початку сутінок. У планшеті все добре видно. Пройшовся вулицею, дещо позначив.
Але тепер інша проблема: у планшеті все добре видно, навіть на мінімальній підсвітці, а ось навколо все видно погано. Бо темно :slight_smile:
Треба було взяти з собою ліхтарика на голову.

Резюме: з андроідним планшетом можна стати “нічним мапером” :slight_smile: Просто йдеш собі вулицею, підсвічуєш собі ліхтариком та позначаєш важливі речі на космознімках точками з підписами: номери будинків, назви вулиць, тип покриття, тощо.
GPS-приймач для цього не дуже й потрібен. Хіба що для того, щоби не заблукати :slight_smile:

Завтра треба буде спробувати інший спосіб: взяти GPS-навігатор та відеокамеру. І просто ходити вулицею та знімати все, що бачу.
Такий собі персональний “стріт вью”.

яку програмку на планшет ставиш, щоб позначити на космознімках “польову інформацію”?

Так можно и без планшета остаться :smiley:

Програмка OruxMaps. Дуже зручна, але потребує вивчення документації та підлаштовування “під себе”. Бо “з наскоку” може бути незрозумілою. Карти (космознімки) для неї підготував за допомогою MOBAC. Але якщо у планшета є доступ до інтернету, то можна зробити кеш Бінга у самій програмі.

Ну, планшета я вже повернув хазяїну, зараз сиджу без навігатора.
Чи ви мали на увазі, що хтось його в мене насильно відібрав? А на цей випадок зі мною був мій друг http://www.mastertool.net/catalog.php?sectid=32 :slight_smile:

А якщо серйозно, то я й досі не можу визначитися. Хочеться щось універсальне та зручне. При цьому не дуже дороге. І ось тут виникають протиріччя.

  1. китайський автомобільний навігатор. Відносно дешеві. Повна свобода у виборі софта і карт. Мінуси: не захищені від падіння, води, бруду. Акумулятор працює недовго. На сонці екран погано видно. Захистити від падіння якось можна (зробити гумовий чохол). Акумулятор можна придбати додатковий. А ось що робити з екраном - не знаю
  2. планшет з GPS на Андроіді. Дорожче за автонавігатор вдвічі. Акумулятор тримає довше. Процесор швидший, пам’яті більше. Окрім навігації можна використовувати як читалку, плеєр, відеопрогравач та для декількох інших побутових потреб. Мінуси ті ж, що і в автонавігаторів. Захищеності теж ніякої. Екран на сонці теж не видно.
  3. туристичні GPS. Тут вибір звужується до Гармінів та Магеланів. Ціна велика. Проте ці апарати невеличкі, захищені, довго працюють від батарейок. Екран добре видно на сонці. Мінуси: Можливості софта обмежені. Екрани невеличкі.
  4. захищені КПК з GPS. Ціна космічна.

Привет! Вс 13/10 (либо Сб 12/10) покартушка в СВ-направлении - примерно так. О готовности сообщайте. Родники по маршруту + РЛП рядом с Р.Лозовой.

Покартушка-мини завтра 02.11.13 ~ 10:30 - 14\15:00
На запад в сторону Подворок с Космической (р-н Восторга)
Присоеденяйтесь!

Покатались вдвоём с Олегом. Заодно накатали треков по Сирякам. И отсняли видео. В общем, вырисовывается такой подход к мапингу:
вешаем камеру на голову, садимся на велосипед, навигатор на руль. Ездим по улицам, вертим головой.
Потом дома синхронизируем трек с видео и мапим всё, что видно в кадре: тип и состояние дорожного покрытия, здания: тип, этажность, адреса, а также POI и всякие ориентиры вроде одиноких деревьев, внезапных заборов и препятствий.

Вот только насчёт синхронизации видео с треком пока проблема. Плагин videomaping не работает. Но есть отдельная программа registrator viewer. Но в ней пока неудобно синхронизировать трек и видео. Надеюсь, что автор добавит эту фичу в программу.

И много так фиксируется?
Иногда от тряски номер дома не увидишь и часто потом жалеешь, что не продублировал голосом.

Когда камера на голове, тряска меньше, чем когда камера на руле. Кроме того, никто не запрещает по ходу дела коментировать голосом типа "справа №54 двухэтажный дом, серая шиферная крыша “конвертиком”.
К сожалению, не всегда на домиках есть таблички с номерами. Кроме того, бывает, что табличка висит на воротах, но к какому дому относятся ворота - непонятно.

Можно грузить как картинку без привязки и ровнять вручную (это много времени не занимает)
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/JOSM/Plugins/PicLayer

Тогда уж проще вообще не сканировать и не грузить, а повесить листик сбоку от монитора.

да, это лучший вариант для бч случаев