Komuś zależało aby podnieść rangę niszowych kościołów, to zakombinował z usunięciem tagu denomination=catholic.
Należy łączyć kościoły a nie podkreślać różnice
Czy to ekumeniczne aby np. w Polsce gdzie 95% są to katolicy nazywający się katolikami a nie rzymskimi katolikami, podkreślać, że istnieje jakiś kościół mariawicki z 40.000 wiernych, czy też polskokatolicki z 20.000?
Polacy nawet nie wiedzą, że w USA istnieją jakieś polskie kościoły narodowe, a te co tam są nie planują wchodzenia do Polski.
Jeśli miałby być schemat dający możliwość zaistnienia w OSM tych niszowych wyznań, (tu warto wtrącić, że wyznań katolickich jest 41.000), to chyba denomination=catholic + catholic=* lub w sposób podobny do dokładniejszego opisywania tagów już od dawna istniejących i dominujących liczbowo na osm.
Teraz będziemy zmieniać to co przez kilka lat było normą, a za chwilę będziemy upominać, że ktoś nie rozróżnia kościołów diecezjalnych od zakonnych.
Albo, że myli kaplice z jakimiś konkretnymi kaplicami np. cmentarnymi.
Prawdziwy podział kościoła miał miejsce 1000 lat temu podczas schizmy wschodniej, potem doszła reformacja. Jest tag operator, więc jakaś sekta, stowarzyszenie, związek, wyznanie czy kościół może się lansować nadużywając określenia kościół w nazwie. Niech im tam będzie. Ale aby mieszać w tagowaniu 10-20 tysiecy kościołów w Polsce, bo jakieś wyznanie ma kilka czy kilkanaście kościołow w RP, to chyba przegięcie.
Obraża ich, że to kościół katolicki?
Te kilka kościołów niszowych nieuznających papieża tak się poczuło źle? Wstydzą się, że są katolickie?
Pamiętamy, że te kościoły to konie trojańskie. Mariawici popierani przez ruskiego zaborcę, o polski kościł popierany przez polską komunę. Dopuki nie zapomnimy nie powinni się afiszować
Jednym i drugim nie udało się podzielić polskich katolików, więc dlaczego my mamy podkreślać podziały?
Zresztą jakie tam podziały, gdy mówimy o kościołach o stosunku liczebności wiernych jak 1:1000.
Mogę się mylić, bo niewielką mam tu wiedzę, ale osobiście wydaje mi się, że to nieekumeniczne a nawet szkodliwe.
Wiadomo jak powstają odłamy. Zwykle to efekty ambicji rozmaitych biskupów.Można krytykować wszystko co złe w kościele i próbować go reformować, czy też pazurami trzymać się zaszczytów i profitów.Można się opluwać i ekskomunikować, bo to walki o wpływy i kasę.Można uznawać czyjeś objawienia lub nie, bo to często urojenia lub nieuczciwość. Ale zwierzchnictwo papieża wynika z doktryny wiary.
Wobec powyższego nie rozumiem dlaczego jako katolik mam się przyznawać, że uznaję papieża czyli wyznaję “kościół rzymski”?
Jak takie definiowanie ma się do zakazu pobierania danych o wyznaniu przez administrację państwową?
Nie po to KK podjął dialog ekumeniczny z tymi małymi kościołami (tu ważna rola JPII), aby zamiast zmierzać do połączenia i zacierania różnic, podkreślać niezależność, odrębność i odmienność.
Wydaje mi się, że komuś bardzo zależy na takiej urowniłowce, czyli ogłupianiu ludzi.
Nawet na naszym forum padały określenia, że “osm uprawia turystykę religijną pokazując kościoły”.
Renderowanie kościołów na 16 zoomie to kpina. Na tym zomie pojawiają się budki z piwem. Kościół to najbardziej charakterystyczny punkt krajobrazu.W oparciu o wieże lokalizuje się miejsce na mapie nawet z odległosci 10 km. Gdy miejscowość ma więcej kościołów lub jeden charterystyczny, to jest to praktycznie jedyny element po którym rozpoznaje się z 4-5 km jaka to miejscowość. Zatem powinien być nanoszony na mapach w skali 1:200.000 (300k) a już obowiązkowo w skali 1:100k. Brak na mapie 1:50k to kpina z map odbierająca Mapnikowi miano mapy na rzecz nawigacji.
Tymczasem w mapniku 16 zoom to skala ok 1:8.000 na monitorze stacjonarnym (72-90 DPI, 1180x720 px, 19 cali), czyli aby zobaczyć kościół muszę wioskę średniej wielkosci 900-1000 m ustawić tak, że wypełnia prawie cały ekran. Choć gęstość ekranów LCD w smartfonie to zwykle 2 razy więcej (150 DPI) ale 3,5 cala to nie 19. Zatem wychodzi, że zobaczę 3 razy mnie elementów (na długości) znaczy jeśli wioskę ustawię na na cały ekran smartfona to i tak kościoła nie zobaczę.
Takie renderowanie nie tylko kościołów ale i innych atrakcji powoduje, że jadąc np. rowerem przegapia się ciekawie obiekty będące kilkaset metrów od toru jazdy, bo albo się nie renderują na 15 zoomie albo jadąc na 16-17 (aby widzieć POI), atrakcje są poza ekranem.
Za to drogi są szerokie “bardziej” niż budynek i w praktyce zasłaniają budynki przydrożne. Droga na zomie 16-tym ma “renderowaną szerokość” 15 m, a na 15-tym 30 a nawet 40 m. Czy to mapa dla ślepców? Ktoś wie dlaczego budynki i inne obiekty wyświetlają się w realnej skali, a drogi są 2-3 razy za szerokie?
Kościół powinien być widoczny na 13-tym zoomie, a może nawet na 12-tym, a nie na 16-tym.