Czyli prawdopodobnie bardzo dużo kościołów i cmentarzy jest błędnie otagowanych jako denomination=evangelical. Bo jednak większość ewangelickich to KEA.
Co do dodawania diecezji katolickich można przy okazji precyzować roman_catholic, greek_catholic.
Dodawal bym cz<sy mszy sw. dodajac do tego w note dokladna date kiedy wprowadzono ta informacje.
Mozna wtedy za automatu traktowac takie dane po pol roku traktowac jako blad. Ulatwi to wtedy wyszukiwane “starych” danych.
OSM to jedyna mapa, gdzie cos takieg moze sie udac.
No i piekne dzieki po raz kolejny dla Marimila za kolejna funkcje na mapie.
Godziny nabożeństw często zmieniają się w zależności od pory roku.
Są one aktualizowane na portalu diecezjalnym.
Zastanawiam się, czy, może, dla każdego kościoła dodawać link do konkretnej parafii w której jest ten kościół z portalu diecezjalnego.
Na przykład tego typu link: http://www.diecezja.pl/parafie/lista-parafii/12-babice/stygmatow-sw-franciszka.html
Dane na portalu diecezjalnym winniśmy traktować jako podstawowe.
P.S. Jeśli chodzi o aktualizacje danych, to nie polegałbym za bardzo na niej. Na Wikipedii, gdzie jest masa edytorów, w dalszym ciągu można zobaczyć nieaktualne dane.
Jesli zmiany rzeczywiscie sa tak czeste to link bedzie dobrym rozwiazaniem.
Jakkolwiek oczywiscie warto samych zainteresowanych o tym poinformowac.
Niezla byla by mala apilikacja pod androida pokazujaca cos takiego.
Obecnie brak jednoznacznej bazy danych ze “skrótami” i z ich wyjaśnieniem, co znaczą.
Jest taka na Wikipedii, ale dawno nie aktualizowana. Sam ją kiedyś aktualizowałem.
Na dzień dzisiejszy na OSM wiki jest stara propozycja która nigdy nie zastała przyjęta ani nie jest oficjalnie aktualizowana.
Zastanawiałem się nad tym na ile informacja “deanery” jest potrzebna na OSM.
Dekanaty grupuję parafie a my oznaczamy obiekty jakimi są świątynie a nie tereny.
Więc informacja o dekanacie byłaby zbyteczna. Także wycofuję tą propozycję.
Co innego Archidiecezja/Diecezja. Pokazuje stan prawny kto jest właścicielem kościoła.
Pytanie, czy może byłoby lepiej i bardziej wygodniej dla renderowania aby oznaczać je tagiem
place_of_worship:diocese=Diecezja kielecka
zamiast
diocese=Diecezja kielecka
To samo dla renderowania, oprócz
building=church
dodawać
place_of_worship:type=church
Dodatkowe informacje, oparte na portalu diecezjalnym możemy umieścić używając tagu
Na potrzeby testowe dodałem tag “url=*” dla kościołów w Krakowie, który jest linkiem do danych dotyczących danego kościoła na portalu diecezjalnym. Bardzo pomocne i ważne.
A jaki jest na dzien obecny stan otagowania takch obiektów (nazwa, denomination, dalsze szczególy) i czy mozemy oszacowac jaki procent obiektów sakralnych zostal w Polsce wprowadzony na mape?
Patrz http://osmapa.pl/w/pow2/
Dodatkowo z wybraną opcją “diecezje”.
Kompletna jest Archidiecezja krakowska i Diecezja tarnowska.
Zaznaczyłem wszystkie kościoły i cmentarze należące do tych parafii.
Wszystko fajnie, mapa naprawde super jednakze drazy mnie pytanie czy istnieje oszacowanie ile jest jeszcze w skali Polski do zrobienia?
No i pytanie: Czy po kliknieciu w dany punkt nie mozna by zobaczyc informacji o nazwie obiektu?
To jest serwis będący w trakcie konstrukcji (bardziej mapa i treści).
Jest możliwość klikania na obiekty po przybliżeniu mapy. Dymek na razie zawiera podstawowe informacje.
W Polsce jest 46 diecezji. Narazie tylko z dwóch diecezji przeniosłem dane kościołów na OSM.
Dane pozostałych kościołów widoczne na mapie są przybliżone.
Ciągle nie mogę się doczekać odpowiedzi (czyżby brak zainteresowania), aby wprowadzić informacje o diecezji , którą wersję tagowania wybrać:
place_of_worship:diocese=Diecezja kielecka
czy
diocese=Diecezja kielecka
W ten sposób chcę odejść od ogólnego “operator”, który chciałbym używać na określenie kto obecnie zarządza obiektem.
Dlatego decyduję się na tag
Wiesz,
place of worship to jest raczej dla okreslenia jednego konkretnego obiektu
Czy chcesz okreslac 1. obszar administracyjny czy tez raczej 2. przynaleznosc jednego obiektu do danej jednostki administracyjnej?
Jesli 2. to wystarczy diocese=, poniewaz informacje ze mamy do czynienia z place of worship juz raz mamy.
Też zacząłęm wprowadzać dane i zanim ktoś to przerobi botem, chciałbym znać dalsze szczegóły. Co proponujesz wprowadzać do operator? diocese ma zawierać obszar diecezji, na której znajduje się obiekt?
Zaczniemy umieszczać dane w róznych tagach to i wizualizacja się skomplikuje albo nie będzie tego uwzględniać.
Zmianę tej danej możesz zrobić sam, pobierając dane przez Overpass dla określonego obszaru i określonej kombinacji tag=wartość. Na szczęście są to dane identyczne dla grupy obiektów i łatwe do zamiany.