Mapfactor Navigator Free - darmowa nawigacja offline

Zainstalowałem OSM na Androidzie - działa elegancko. Mam pytanie, czy ktoś instalował OSM na urządzeniach z WIN CE ver 5 ? Chodzi mi konkretnie o urządzenie LARK 50.3 które pozwala na ręczne ustawienie ścieżki do programu nawigacyjnego.
I drugie pytanie. Instalację muszę dokonać na karcie SD więc może ktoś podpowiedział by mi jak to zrobić (MS Active Sync, czytnik podłączony do laptopa itp). I jakiej pojemności musi być karta aby zmieściła się mapa Polski?
Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam jeżeli komuś moje pytania wydadzą się trywialne.

A co dokładnie zainstalowałeś? Bo OSM to nie jest nawigacja, a projekt tworzący otwarte dane geograficzne. Podejrzewam, że na Androidzie zainstalowałeś jakąś nawigację korzystającą z danych OpenStreetMap.

Tak, i działa całkiem spoko. Tutaj masz link: http://navigatorfree.mapfactor.com/en/download/
Jeśli chodzi o pojemność karty: 1 GB wystarczy, a nawet chyba 512 MB.
Jeśli chodzi o instalację, robię to poprzez czytnik kart SD.

Na Androidzie zainstalowałem Navigator z Goggle Play + mapa Polski + mapa fotoradarów.

To samo chciałbym mieć na Larku. I stąd pytanie o sposób instalacji (narzędzia do tego) i wymaganą pojemność karty SD

OK. Zainstalowałem przez czytnik USB na karcie SD Mapfactor, zainstalowałem mapę Polski OSM ale nijak nie mogę zainstalować mapy fotoradarów. Może jakaś podpowiedź?

Hmm, w sensie, że nie możesz znaleźć tego? Te paczki są dostępne na samym dole listy z mapami krajów (albo komunikatów, nie pamiętam) - podejrzewam, że nie zauważyłeś…

No właśnie dziwne. Bo są tam paczki z dźwiękami tylko. Może używał jakąś starą wersję instalko Mapfactora dla WIN CE. Może mi Kolega podesłać link do pobrania instalki jaką stosuje u siebie?

Nie chciałbym “zaśmiecać” forum nie związanymi z bezpośrednio z OSM sprawami, ale nie mogę na forum MapFactora doprosić się o odpowiedź. Może więc odpowiedź zna któryś z Kolegów.
Mam zainstalowane Navigator Free ver 12 na karce SD pow WIN CE5. Niestety cały czas po uruchomieniu Navigatora pokazuje się ostrzeżenie i trzeba kliknąć OK żeby przejść do wyświetlania map. Niby drobna rzecz ale u mnie navi włącza i wyłącza się sama wraz z uruchomieniem silnika samochodu więc jest to nieco denerwujące.
Czy można wyłączyć wyświetlanie się tego komunikatu?
Są też inne drobne sprawy które mnie denerwują jak na przykład nie zapamiętywanie rodzaju trasy jaka ma być domyślnie wybrana. Preferuję “najszybsza”. Niestety po przeładowaniu Navigatora w tej opcji nic nie jest zaznaczone.
Prawdopodobnie wystarczy zmienić wpis w settings.xml, no tylko nie wiem który.
A może któryś z kolegów polecił by mi inny sprawdzony przez siebie program pod WIN CE dla OSM, posiadający polski interface?

Witajcie.

a ja mam pytanie o duplikaty nazw ulic w Mapfactorze. Wiele ulic pojawia się po wyszukaniu wielokrotnie - np. ulica Nad Potokiem w Poznaniu występuję dwa razy - raz podpięte są pod nią numery 1,7, a raz 27.

Dlaczego to nie jest spójna, ciągła numeracja? Jak edytować mapę, żeby nie było takich duplikatów?

Pozdrawiam

Witam.

Jako początkujący, ale chętny do pracy użytkownik chciałbym prosić o pomoc. Przykładem problemu niech będzie adres: 60-687 Poznań, Osiedle Stefana Batorego. W Mapfactor pojawia się ta nazwa wielokrotnie - pod każdą pozycję podpięte są inne numery budynków. Dlaczego nie ma jednego wpisu “Osiedle Stefana Batorego”? Co zrobiłem źle tworząc mapę tego osiedla, że nie powstała spójna numeracja tylko osobne?

I wreszcie - od dawna (prawie rok) na mapie widoczny jest budynek o numerze 43, nie ma go jednak nawet w najnowszej wersji map dla Mapfactora. Dlaczego? Czy wymagany jest jakiś specjalny sposób tagowania budynków?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

To wygląda na błąd w aplikacji bo dane wyglądają ok. Proponuję to im zgłosić. Prawdopodobnie dzieje się tak przez to, że są to 2 osobne drogi, które nie spotykają się na skrzyżowaniu, ale z punktu widzenia mapy jest to jak najbardziej poprawne, więc nawigacja do poprawy.

addr:street=Osiedle Batorego

Zmieniłem na pełną nazwę:
http://www.openstreetmap.org/browse/way/165308988

Zerknij za jakiś czas czy działa poprawnie (ponad miesiąc)

Ok, dzięki.

Właśnie zauważyłem, że PC Navigator 12 FREE nie wyświetla adresów bez “addr:street”, czyli bez nazwy ulicy - często spotykane w małych miejscowościach. Czy dopuszczalne jest dodanie addr:street zawierające nazwę miejscowości?

Nie mapujemy pod nawigację. Lepiej napisać do twórców nawigacji, by uwzględnili tag addr:place=

Z tego co widzę, twórcy znają problem i pracują nad jego rozwiązaniem:
http://forum.mapfactor.com/discussion/comment/5398#Comment_5398

Mógłby ktoś sprawdzić tę listę http://forum.mapfactor.com/discussion/comment/5416#Comment_5416 , bo chyba wyłapano jakieś błędy.

Przejrzę.

Edit:

Poprawiłem.

Zerknąłem na Zakroczym/Gałachy. Wygląda na to, że Gałachy powinno być wpisane jako addr:street. Wg TERYT jest i taka ulica i taka część miejscowości.

Podejrzewam, że nie wszyscy śledzą dyskusję o addr:place, dlatego podrzucam:

Potestowałem dla kilku miejscowości w swojej okolicy i powiem wam, że wygląda dobrze :slight_smile: