Kilometraż w OSM (konkurs zakończony)

Powiat chojnicki dodany
Dodałem 177 punktów kilometrowych
Odcinek drogi krajowej nr 22 w tym obwodnica Chojnic i drogi wojewódzkie na terenie powiatu.
Dane zbierane z terenu, dużo słupków zniszczonych, trzeba kombinować.

Cześć wszystkim na OSM.
Jestem nowym użytkownikiem serwisu, ale pozwolę sobie na małą uwagę odnośnie konkursu kartowania słupków km.
Wydaje mi się, że organizatorzy powinni zastanowić się nad ewentualnym przesunięciem terminu zakończenia konkursu na koniec wakacji.
W czasie wakacyjnych wojaży można wiele dobrego zrobić dla rozbudowy zasobu pikietażu dróg. :slight_smile:

Tak, zdajemy sobie sprawę z tego, że wakacje nadchodzą i ludzie będą wtedy bardziej się przemieszczać. W założeniu konkurs miał być podzielony na dwie edycje - pierwsza właśnie trwa, a druga miała być w wakacje. Niestety, nie udało się pozyskać sponsora na drugą edycję, więc na razie stoi ona pod znakiem zapytania.

Co do przedłużania obecnej edycji na kolejne miesiące, wydaje mi się to nieuczciwe w stosunku do uczestników konkursu, bo “nie taka była umowa”.

+1

Przypominam, że dzisiaj kończy się konkurs na zbieranie pikietażu :wink:

Miło mi poinformować, że w konkursie zostali wyłonieni zwycięzcy:

  1. miejsce - masti (1528 pkt)
  2. miejsce - pelekPL (928 pkt)
  3. miejsce - marimil (763 pkt)

Gratulujemy! :slight_smile:

W czasie trwania konkursu jego uczestnicy oznaczyli łącznie 6318 słupków.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

Zastanawiam się, czy nie zmienić tagowania słupków, a dokładnie chodzi o zmianę tagu pk= na tag distance=
Taki tag wydaje się bardziej intuicyjny, poza tym na liście tagging@ również pojawiła się taka sugestia, tutaj wątek: http://lists.openstreetmap.org/pipermail/tagging/2013-May/013539.html

Na tę chwilę odbiorcą słupków jest Abakus, ale rozmawiałem z Jendruskiem i taka zmiana nie jest dla niego problemem.

Jeśli nie byłoby sprzeciwu, któregoś dnia zamieniłbym ten tag na istniejących słupkach w OSM.

Potwierdzam… Ja mapę przygotowałem i niezależnie czy będzie to pk czy distance u mnie się wyświetla więc jak tylko jest wola i ochota to nie widzę problemu.

Chciałbym tylko wiedzieć czy to jest oficjalne tagowanie, bo planujemy rozdać strażakom lekko stuningowaną aplikację Dotevo i musiałbym to w niej uwzględnić już…

zmiana która nic nie zmieni i nic nie wniesie poza chwilowym zamieszaniem :slight_smile:

a przy okazji jak tagować słupki kilometrowe na odcinku rzeki na której odbywają się spływy i Drawieński Park Narodowy dla polepszenia orientacji wstawił je co 1 km?

Takie słupki są widoczne w terenie? Jeśli tak to chyba analogicznie jak na drogach waterway=milestone

Wniesie - nazwa tagu będzie bardziej oczywista, podczas gdy “pk” nic nikomu nie mówi bez legendy. Będzie też przez to łatwiejszy do zapamiętania - niektórzy naprawdę wpisują tagi z palca, a nie wyklikują wszystko z szablonów. Jeśli zmieniać, to teraz, a nie za parę lat, gdy te dane mogą być szerzej wykorzystywane.

Miło mi poinformować, że liczba polskich słupków pikietażowych w OSM przekroczyła 10 tysięcy.
Wydaje mi się, że jeśli chodzi o pikietaż prowadzimy w stosunku do innych krajów.

Na początek - mnie również miło poinformować, że po spotkaniu kolegi SQ9NIT ze strażakami woj. lubuskiego i rozdaniu im wersji beta aplikacji do zbierania pikietażu (zmodyfikowana wersja aplikacji Dotevo) do piątku spłynęło do mnie(nas-firmy) jakieś 400 słupków, mam też podstawy przypuszczać, że do końca pierwszego tygodnia września w lubuskim będziemy mieli komplet słupków dla A, S, DK, DW.

Wczoraj stworzyłem sobie zestaw raportów odnośnie pikietażu i rozpocząłem porządkowanie tematu, niestety jak się okazało nie jest to proste, ponieważ:

  • weryfikacja na zdublowany zestaw ref + distance niewiele daje, bo każda obwodnica ma pikietaż od 1 więc na przykład taka DK50 ma kilka zdublowanych słupków od 1-10
  • weryfikacja na gęstość słupków (szukam czy bliżej niż 150 m jest jakiś inny z tym samym ref) też nie jest najlepsza bo zdarzały się sytuacje kiedy wzdłuż drogi były słupki o ref 1 i S1, które przez tę tabelkę nie zostały wyłapane
  • weryfikacja na ref najbliższej drogi (sprawdzam czy ref najbliższej drogi = ref na słupku) też nie najlepsza bo znów mamy sytuacje kiedy w ciągu jednej ‘jezdni’ idą dwie różne drogi.

W sumie to dopiero zestaw tabelek daje jakiś ogląd, który i tak trzeba ręcznie weryfikować.
Zestaw tabelek można obejrzeć tutaj:
http://mapa.abakus.net.pl/raporty/milestone.html
Aktualizują się co godzinę.

Wczoraj spekulowałem, że notatka Zibiego ws. 10k słupków do wieczora może być nieaktualna, z tego co widzę dzisiaj jednak (na szczęście) się obroni…

Co robię:

  1. Szukam słupków zdublowanych - jeśli takie znajdę, to jeden z nich przesuwam na środek odległości między nimi, drugi usuwam (noo, chyba że z odległości między pozostałymi wychodzi mi że jeden jest definitywnie błędny)
  2. Szukam słupków z setkami metrów i usuwam (zgodnie z założeniami zbieramu tylko pełne kilometry) - tutaj zastosowałem jeden wyjątek - jeśli słupek wskazuje na jakieś charakterystyczne miejsce na mapie (most, wiadukt, skrzyżowanie, przejazd kolejowy) to go zostawiam…
  3. Szukam słupków, których ref nie zgadza się z refem najbliższej drogi i poprawiam.

W związku z tym rodzą się pytania:

  1. Co robimy jeśli słupek znajduje się przy ‘drodze łączonej’? Wiem że pikietaż jest zawsze w kontekście jednej z tych dróg, ale czy nie byłoby lepiej (choćby od strony technicznej pracy z tymi danymi) gdyby w takich przypadkach na słupkach poprawiać refy, żeby były zgodne z drogą (np ‘12;13’)

  2. Co robimy z słupkami, które już się zdezaktualizowały… np w wyniku zmiany przebiegu drogi (dodana obwodnica) ‘stara droga’ spadła na secondary (tak, mnie to też wydaje się dziwne) i jakoś nie dorobiła się ref-a ?

Wydaje mi się, że ref= jest podany na słupkach (czerwony prostokąt w górnej części słupka) i taki powinien być zawarty w tagu ref=.

Ogólnie uważam, że wartości ref= na drogach nie powinny być łączone średnikiem. Jeśli mamy wspólną drogę DK12 i DK13 to w ref powinna być zawarta tylko najniższa wartość czyli np. ref=12.
Ktoś powie “ale gubimy informację”… Nieprawda, bo informacja jest zawarta w relacjach i rendery powinny renderować inne refy właśnie z relacji (tak jak to robi np. Bing Maps). Dla mnie robienie ref=12;13 jest tagowaniem pod render i uważam, że należy to zmienić.

Pikietaż zawsze jest dla jednej drogi. Jeżeli dwie drogi idą tym samym odcinkiem to jest to błąd - zawsze jedna droga ma zawieszoną numerację - teoretycznie mniej ważna, bo w praktyce widziałem, że “ważniejsza” ma zawieszoną numerację, ale to tylko dla dróg na tym samym poziomie ważności - czyli np. dwie drogi krajowe - niższe numery są ważniejsze, choć parzystość numeru wynika z położenia drogi - południkowy/równoleżnikowy.

Przykład: http://osmapa.pl/?lon=22.59441&lat=51.77918&zoom=14&map=&o=FFFF DK63 i DK19 mają wspólny przebieg na tym odcinku - pikietaż dla DK63 jest zawieszony - dokładnie odległość na słupkach heksametrowych odpowiada długości nieciągłości.

Nowe odcinki - obwodnice - zwykle mają inny numer drogi, np. zamiast “19” na czerwonym tle jest “19a” lub “19j” i kilometraż jest zerowany.

Przy okazji - jak na osmapa.pl można się oddalić nie mając myszki z kółkiem? Przybliżenie to dwuklik…

Dodaj, że usuwasz wtedy, i tylko wtedy, gdy z obu stron słupka masz słupki z pełnymi kilometrami, proszę… Jeśli nie, to słupki z metrami po przecinku mogą służyć do estymowania położenia słupka pełnokilometrowego.

Pozdrawiam,
Grzesiek

Jasne Grześ :slight_smile: Robię to “własnomysznie” nie za pomocą skryptów więc każdy najpierw kilka razy obejrzę…

Nie bardzo rozumiem, czemu usuwasz poprawnie naniesione punkty. Założenie, że mapujemy słupki co kilometr powstało raczej na potrzeby konkursu. Może ktoś potrzebuje wszystkich słupków, albo po prostu ma chęć zrobić to dokładniej i póki to są poprawne dane nie widzę powodów, żeby je usuwać.
Jakiś czas temu pewien użytkownik postanowił pousuwać drzewa w Szczecinie, bo mu za gęsto było :wink:

Moim zdaniem, jeśli droga spadła do secondary to dostała trzycyfrowy ref drogi wojewódzkiej. Niechciałbym się jednak w tym temacie sprzeczać. Klasyfikacja dróg w Polsce już się nie raz przewijała, bez żadnego konsensusu.
Podchodząc do tematu od drugiej strony, jeśli słupki zostały, a drogi o tym numerze już tam nie ma, zapytałbym GDDKiA czemu nie zlikwidowali słupków :slight_smile:

Po otwarciu drogi ekspresowej dawna droga krajowa staje się z automatu drogą gminną. Powinna dostać sześciocyfrowy numer + suffix województwa. Ale zanim rada gminy to uchwali mogą minąć miesiące. Co do GDDKiA, oni przestają być zarządcą drogi, z całym dobrodziejstwem inwentarza przechodzi ona w zarząd gminy, więc to gminy nalezy jej właściwe oznakowanie i usuniecie słupków hektometrowych w terenie. Na dzień dzisiejszym pozostawiałbym słupki tak jak są, z takimi refami jakie mają na dzień dzisiejszy w terenie.

Co do usuwania istniejących “niepełnych kilometrów”, też jestem zdania że to chyba nie tędy droga.

Usuwanie słupków hektometrowych o wartościach innych niż km+0 jest absolutnie bez sensu! Na potrzeby renderingu można dane bez problemu odsiać, a dla programów korzystających z Linear Referencing mają dokładnie taką samą wartość jak “pełne” km.
Na kolejowych liniach zelektryfikowanych pikiety mają często wartości typu 66+600 - 38,2 (bo są wieszane na słupach, a nie stawiane dokładnie w hektometrach) - i też są pełnowartościowe, jakby tak zbierać same czyste km niewiele by ich było.