Zgadza sie, powinien sie instalowac razem z JOSM. Nowym trudno czasem ogarnac wszystkie pozyteczne narzedzia.
Tak nawiasem: Kolejny fajny model 3D: http://www.ludwich.de/iweb/osm/OSM4.html
Wymodelowany z uzyciem aktualnej definicji, czyli “simple 3D buildings”,
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Simple_3D_Buildings
Przydalo by sie cos takiego na terenie Polski:
Missing Residetials:
http://osm.wno-edv-service.de/residentials/
Nasz serwer z pewnoscia by to uciagnal.
Okazuje się, że Polska na tle świata nie wygląda całkiem najgorzej pod kątem adresacji, według tabeli wyprzedzamy Rosję, Włochy, Francję, Czechów, Austrię
(wziąłem pod uwagę aktualną ilość danych naszych: 1771735). I zbliżamu się pooowoooli do USA.
http://qa.poole.ch/addresses/
info za https://twitter.com/pascal_n/statuses/344357687535996929
No to bedziemy przeganiac.
Dla mnie celem byloby dogonic Niemców.
Pomocne narzedzie:
http://polygons.openstreetmap.fr/
Generowanie poligonów z relacji OSM
Konwertowanie zdjec z Landsat 8 za pomoca Open-Source-Tools:
http://www.mapbox.com/blog/processing-landsat-8/
Francuska kolej publiczna, SNCF, zawiera umowe z francuska Community.
Cel: Dokladne zmapowanie dworców i ich okolic:
http://openstreetmap.fr/partenariat-sncf-transilien
Lista zyczen dla Mapnik 3.0.
dopisujcie Wasze uwagi:
https://gist.github.com/gravitystorm/5805936
3D modele z OSM:
http://wearedata.watchdogs.com/start.php?locale=en-EN&city=berlin
trzeba miec flash player inaczej widac czarny ekran…
11.000 informacji o bledach na mapie zostalo stworzonych za pomoca funkcji “add a note” przez 1500 uzytkowników:
z tego 55% zostalo usunietych:
http://resultmaps.neis-one.org/osm-notes
Ciekawe folie do przeprowadzenia kursu o OMS.
Warto je spolonizowac.
http://www.harrywood.co.uk/blog/2013/07/02/openstreetmap-training/
Uniwersytet Pennsylvania rozpoczyna dzis kurs online zajmujacy sie neogeogafia i WebGIS.
Kto chce, moze przez nastepne tygodnie sluchac wirtuarlnych wykladów:
https://www.coursera.org/course/maps