Powinien się instalować razem z JOSM! Tylko brakuje jeszcze do tego detekcji kolizji obszarów changesetów;)
Zgadza sie, powinien sie instalowac razem z JOSM. Nowym trudno czasem ogarnac wszystkie pozyteczne narzedzia.
Tak nawiasem: Kolejny fajny model 3D: http://www.ludwich.de/iweb/osm/OSM4.html
Wymodelowany z uzyciem aktualnej definicji, czyli “simple 3D buildings”,
Przydalo by sie cos takiego na terenie Polski:
Missing Residetials:
http://osm.wno-edv-service.de/residentials/
Nasz serwer z pewnoscia by to uciagnal.
Okazuje się, że Polska na tle świata nie wygląda całkiem najgorzej pod kątem adresacji, według tabeli wyprzedzamy Rosję, Włochy, Francję, Czechów, Austrię
(wziąłem pod uwagę aktualną ilość danych naszych: 1771735). I zbliżamu się pooowoooli do USA.
http://qa.poole.ch/addresses/
info za https://twitter.com/pascal_n/statuses/344357687535996929
No to bedziemy przeganiac.
Dla mnie celem byloby dogonic Niemców.
Wazne. Poczytajcie:
http://www.h-online.com/open/news/item/European-Parliament-adopts-open-data-strategy-1888440.html
Tutaj: http://ftp5.gwdg.de/pub/misc/openstreetmap/FOSSGIS2013/
sa do obejrzenia prelekcje z FOSSGIS 2013
Konwertowanie zdjec z Landsat 8 za pomoca Open-Source-Tools:
Francuska kolej publiczna, SNCF, zawiera umowe z francuska Community.
Cel: Dokladne zmapowanie dworców i ich okolic:
http://openstreetmap.fr/partenariat-sncf-transilien
Dorzuciłem na wiki opis jak podzielić budynek na trzy równe części:
Ciekawy artykul z the independent o przyszlosci kartografii:
http://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/features/are-mapbox-and-openstreetmaps-personalised-maps-the-future-of-cartography-8675498.html
Brazylia udostepnia swoje geodane jako public domain:
http://lists.openstreetmap.org/pipermail/imports/2013-July/001981.html
3D modele z OSM:
http://wearedata.watchdogs.com/start.php?locale=en-EN&city=berlin
trzeba miec flash player inaczej widac czarny ekran…
Dennis Luxen udostepnia wersje 0.3.4 Routing-Engine OSRM:
http://lists.openstreetmap.org/pipermail/osrm-talk/2013-June/000198.html
11.000 informacji o bledach na mapie zostalo stworzonych za pomoca funkcji “add a note” przez 1500 uzytkowników:
z tego 55% zostalo usunietych:
http://resultmaps.neis-one.org/osm-notes
Ciekawe: Informacje z pracy OSM Future Group:
http://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk/2013-July/067432.html
Ciekawe folie do przeprowadzenia kursu o OMS.
Warto je spolonizowac.
http://www.harrywood.co.uk/blog/2013/07/02/openstreetmap-training/