admin_level vallapiiride eest

Hetkel vallapiirid ja linnapiirid on mõlemad tähistatud admin_level=8. Siis on natuke raske automaatselt vahet teha vallad ja linnad. Kas keegi teab lihtne meetod selle eest?

Minu ettepanek oleks tähistada vallapiirid admin_level=7 (see on hetkel kasutamata Eestis) ja linnapiirid admin_level=8. Mida te arvate sellest?

Hea ettepanek. Mina olen poolt.

Iseenesest õige tähelepanek, aga… siin on üks väike probleem. Nimelt on käimas linnade ja valdade ühinemine, näiteks Põlvas. Sellisel viisil tekkinud omavalitsus on tüüpiliselt nimetatud vallaks. Nõnda tekib olukord, kus suurem ja olulisem omavalitsus, mida linna ja valla liitumisel tekkinud suurvald kahtlemata on, jääb kaardil nähtavaks väiksema üksusena kui algselt linn oli. Ebaloogiline?

Võib-olla peaks üldisemalt mõtlema, mis nende piiridega saama hakkab?

Kui nüüd niipidi mõelda, siis olukorras, kus linn on valla sees - ja nii saab olema mitmel pool - oleks otstarbekas need tasemed teistpidi tõst - vald 8 ja linn 7. Teoreetiliselt võib vallas ka mitu linna olla ning tulevikus see ilmselt nii saab olemagi.

Pagan, ma keerasin enese peas paraja segaduse kokku. Muidugi on 7 kõrgema taseme piir. Seega on väga sobiv kasutada seda valla jaoks ning linna tarbeks pruukida 8.

Maililistis on hetkel arutelu, kas saab (lisaks) kasutada EHAK-tüübid:

http://geoportaal.maaamet.ee/est/Andmed-ja-kaardid/Haldus-ja-asustusjaotus-p119.html

Näiteks:

Tähtvere vald:
admin_level = 8 (või 7, kui ma panin ette)
EHAK:type = 1
EHAK:code = 0831
EHAK:countycode = 0078

Tartu linn:
admin_level = 8
EHAK:type = 4
EHAK:code = 0795
EHAK:countycode = 0078
EHAK:parishcode = 0795

Õssu küla
admin_level = 9
EHAK:type = 8
EHAK:code = 9717
EHAK:countycode = 0078
EHAK:parishcode = 0949